Visaptveroša zīmēšanas nodarbība vecākajai grupai. Kopsavilkums par integrētu zīmēšanas stundu vecākajā grupā, izmantojot netradicionālu tik dažādu tauriņu zīmēšanas paņēmienu

Integrēta nodarbība

Zīmējums

Tēma: "Kaķis ir mazs, bet attālināts."

Mērķis: Nostipriniet zināšanas par sakāmvārdiem un teicieniem par darbu, draudzību un savstarpēju palīdzību. Iepazīstiniet bērnus ar jauno bērnudārza dzejoli “Kā mūsu kaķis”. Iemācieties saprast teiciena “Kaķis ir mazs, bet attālināts” saturu. Mācieties zīmēt kaķi, veidojot attēlus no daļām: apaļa galva, konusa formas ķermenis, astes kroka, ievērojot detaļu izmēru attiecību. Nostipriniet spēju zīmēt ar krāsām un otu. Sniegt figurālu gatavā darba novērtējumu.

Materiāls. Zīmējuma paraugs "Kaķis". Balta papīra loksne, krāsas, ota, otu statīvs, sūklis, ūdens burciņa (katram bērnam).

Priekšdarbs. Sakāmvārdu atkārtošana par darbu un draudzību. Kaķa zīmēšana, attēla sastādīšana no detaļām - apļiem, izmantojot krāsainos zīmuļus pēc modeļa.

Nodarbības gaita

Audzinātāja. Mēs sastopam kaķi daudzās pasakās, viņš ir gudrs, drosmīgs, veikls, izveicīgs, drosmīgs. Nosauciet pasakas, kur tiek atrasts kaķis. Kā pasakā “Dzīvnieku ziemas būda” dzīvnieki uzcēla sev māju - ziemas būdiņu? Ko katrs no dzīvniekiem darīja? Jūs redzat, cik draudzīgi ir dzīvnieki, viņi visi kopā uzcēla māju. Kādus sakāmvārdus un teicienus par darbu un draudzību jūs zināt? Vai jūs domājat, ka kaķis ir liels? Kaķis, lai arī mazs, ir nomaļš! Kā jūs to saprotat? Tieši tā, viņš smagi strādāja un darīja daudz noderīgas lietas saviem draugiem. Par viņu varam teikt, ka kaķis ir mazs un attālināts.

Bērni atkārto: "Kaķis ir mazs un attāls."

Skolotāja aicina bērnus uzzīmēt kaķi. Parāda zīmējuma paraugu. (Lai nostiprinātu spēju zīmēt kaķi, varat izveidot veidnes: apli galvai un konusa formas figūru ķermenim.) Pirmkārt, bērni, atkārtojot skolotāja roku kustības, zīmē kaķa asti un zīmē acis, ausis, deguns, ūsas un loks uz sejas. Nodarbības beigās skolotājs un bērni pārbauda gatavo darbu.

Skolotāja aicina bērnus klausīties bērnudārza dzejoļus par kaķi.

Tāpat kā mūsu kaķis

Kažociņš ļoti labs.

Kā kaķa ūsas

Apbrīnojami skaista.

Zobi ir balti.

Kaķis izies dārzā -

Visi cilvēki ir satraukti.

Gan gailītis, gan vista

No ciema ielas

Viņi uzaicinās kaķi ciemos,

Viņi dos kaķim gardumu.

Audzinātāja. Ko jūs varat izturēties pret savu kaķi?

Kaķis devās uz Toržoku,

Kaķis nopirka pīrāgu.

Kaķis izgāja uz ielas,

Kaķis nopirka bulciņu.

Vai man to vajadzētu ēst pašam?

Vai arī nojaukt Borenka?

Es iekodīšu sev

Jā, es arī nojaukšu Borenka.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Vidējās grupas "Zvezdochka" integrētās zīmēšanas nodarbības kopsavilkums. Tēma: Lapu krišana.

Nodarbības mērķi: turpināt iepazīstināt bērnus ar otām un krāsām, mācīt pareizi turēt otu un rūpīgi lietot krāsu. Nostipriniet spēju loksnei pielietot triepienus, izmantojot visu lapas virsmu. Ak...

Integrētās zīmēšanas nodarbības kopsavilkums

Turpināt bagātināt bērnu zināšanas un paplašināt viņu izpratni par telpu; turpināt apgūt pilnu teikumu sastādīšanu, izmantojot iepriekš iegūtās zināšanas; attīstīt patriotiskas jūtas un mīlestību...

atvērtā integrētā zīmēšanas nodarbība "Pavasaris nāk! Priecājamies par pavasari!"

Programmas saturs: Mācīt bērniem mākslinieciskā tēla redzējumu, ainavu glezniecības satura un valodas vienotību. Mācīt saskatīt galveno, aizdomāties par to, kas izraisījis mākslinieka interesi...

Turpināt iepazīstināt bērnus ar netradicionālām zīmēšanas tehnikām.

Nostiprināt zināšanas, ka koks ir dzīvs objekts, kas elpo, ēd, aug; Ja neesat piesardzīgs, koki var nomirt.

Attīstīt bērnu iztēles domāšanu un radošo iztēli.

Izkopt precizitāti darbā.

Saglabājiet interesi izpētīt dažādus veidus, kā attēlot realitāti.

Aprīkojums: papīra loksnes, vienkārši zīmuļi, akvareļu krāsas, otas, trauki ar ūdeni, 2 izmēru zīmogi (izgriezti lapu formā), zaļa tinte paplātē.

Materiāls: mīklas par kokiem, ilustrācijas, kurās attēloti koki dažādos gada laikos, attēli, kuros attēloti pasaku koki.

Zīmēšanas nodarbības gaita vecākajā grupā:

V. - Bērni, lūdzu, klausieties mīklu un mēģiniet to uzminēt:

Tas jūs uzmundrinās pavasarī,

Vasarā būs vēss,

Rudenī tas barosies

Un ziemā tas tevi sasildīs.

V. - Kā tev šķiet, kāpēc mīkla saka, ka koks pavasarī mūs priecē?

(Pēc garas ziemas kokos parādās plānas smalkas lapas un ziedi - tas mūs priecē).

J. - Kāpēc koks vasarā kļūst auksts? (Karstā laikā ikvienam patīk atpūsties vēsā koku ēnā).

V. – Ko tas nozīmē, ka rudenī mūs pabaros koks? (Āboli, plūmes, bumbieri, rieksti – tie visi ir koku augļi, ar kuriem mielojas gan cilvēki, gan dzīvnieki).

Kā koks var sasildīt tevi ziemā? (Veci slimie koki tiek izcirsti malkai, bet vāveres, putni, vaboles un citi kukaiņi pārziemo uz jauniem un veseliem kokiem).

Jūs redzat, cik daudz informācijas satur viena maza tautas mīkla. Un klausieties citu mīklu:

Mīkla par koku

Kas tas par brīnumu pie loga:

Daudzas rokas, bet viena kāja?

V. - Padomā, viena kāja ir uz koka, kas tas ir? (Stumbrs). Un ko sauc par rokām? (filiāles)

V. - Tieši tā, bērni. Pasakās un karikatūrās mēs bieži varam redzēt kokus, kas savus zarus izmanto kā rokas. Tas ir tāpēc, ka koki dzīvo.

Viņi elpo (galu galā visiem augiem ir vajadzīgs gaiss), barojas (ar saknēm uzņem barības vielas no zemes), aug, dažreiz pat saslimst un mirst. Ziemā koki guļ, un pavasarī tie pamostas, un tad uz zariem parādās maigas lapas.

V. – Ziema šogad nebija īpaši barga, bet koki vēl gulēja. Drīz pienāks pavasaris, koki ziedēs ar košām lapām. Pa to laiku šādas lapas augs mūsu zīmējumos.

Paskaties, ko tu redzi šajā attēlā?

Jā, tajā ir redzams koks un roka zīmulī. Vai šie attēli ir līdzīgi viens otram? (Roka ir kā koka stumbrs un zari). Es domāju, ka, pārkrāsojot roku zīmējumu ar brūnu krāsu un pievienojot zaļas lapas, jūs varat iegūt brīnišķīgu jaunu koku. Mēs apdrukāsim lapas ar zīmogiem, kurus esmu jums sagatavojis. Lūdzu, ņemiet vērā, ka tie ir pieejami divos izmēros. Tuvāk zariem drukājam lielas lapas, bet tālāk, vainaga malā - mazas. (Palīdzībai ir pievienots daļējs displejs.

Patstāvīgs bērnu darbs

Bērni testē drukāšanu uz melnrakstiem. Pēc tam viņi sāk strādāt neatkarīgi.)

Izkārsim tavus darbus kādā dabas nostūrī un apbrīnojam skaisto pavasara mežu, ko veidojām pašu rokām!

Integrētās nodarbības kopsavilkums 2.junioru grupā par vides iepazīšanu un zīmēšanu par tēmu: "Palīdzēsim kaķēnam."

Apraksts:Šis materiāls ir paredzēts jaunāko grupu skolotājiem.
mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par kaķiem kā mājdzīvniekiem
uzdevumi:
izglītojošs:
Turpiniet mācīties zīmēt, izmantojot metodi, ar cietu otu iedurot pa kontūru un tās iekšpusē.
Praktizējiet lietošanu runā un. lietvārds vienību veidā un vēl daudz vairāk cipari, kas apzīmē mājdzīvniekus un to mazuļus.
Nostipriniet izpratni par vispārīgiem vārdiem: mājdzīvnieki.
Noskaidrojiet bērnu priekšstatus par kaķa izskatu un paradumiem.
Stiprināt bērnu priekšstatus par krāsu un izmēru.
izstrādājot:
Attīstīt uzmanību, atmiņu, roku kustības.
paaugstināšana:
Ieaudziniet laipnības sajūtu un vēlmi palīdzēt.
Izkopt precizitāti darbā ar krāsām.
Izglītības jomu integrācija:
Izziņas attīstība mākslinieciskā un estētiskā attīstība.
Vārdu krājuma darbs: mājdzīvnieki, kaķis, kaķēns, klēpi, nagi.
Priekšdarbi: didaktiskā spēle “Kam bērni?”, vārdu spēle “Nosauc mazuli”, ilustrāciju apskate par tēmu “Kaķis ar kaķēniem” p/spēle “Kaķis Vaska”, Sutejevas stāsta “Trīs kaķēni” lasīšana, bērnudārza dzejoļi “Kā mūsu kaķis ...”, novērojums sekojot kaķim pastaigājoties.
Materiāli: rotaļlietas: kaķis ar kaķēnu; dažādu krāsu un dažādu izmēru glomerulos; 1/2 albuma loksne, ciets statīvs, spicy krūzes, guaša: pelēka, brūna, oranža.

GCD veikšanas organizācija un metodika:

skolotājs: Puiši, mums šodien ir ciemiņi, sveicināsim
(bērni sveicina)
skolotājs: mums ir vēl viens viesis, un jūs uzminēsit, kurš tas ir, kad uzminēsit mīklu.
Viņš ir pūkains, ūsains, dzer pienu, dzied dziesmas. Kas tas ir?
bērni:(incītis, kaķis)
skolotājs:(Parāda rotaļlietu) Puiši, tas ir kaķis. Atkārtojiet.
(bērni atkārto)
skolotājs: Paskaties, kāds kaķis? Kāda veida vilna? Kāda krāsa? Kas ir kaķim? Kāda aste? Gari vai īsi?
(bērnu atbildes)
skolotājs: Kaķis ir pūkains, pinkains, kažoks pelēks, garš, biezs, mīksts (pieskarieties tam), aste ir pūkaina, gara; ir ausis un ūsas. (glaudīt kaķi)
Kas patīk kaķim? Kaķis klēpī pienu. Atkārtojiet. Kā tas klēpī? (Atkārtojiet un atbildiet, kamēr viņš apli)
Kā kaķis dzied dziesmu?
bērni: Mjau
skolotājs: Un, kad kaķis dzer pienu un būs apmierināts, vai tas šķiels acis un murrās?
bērni: murrāt murrāt
skolotājs: Kad kaķis staigā, jūs to nedzirdat, tas slēpj nagus un staigā ļoti uzmanīgi. Parādiet, kā kaķis staigā (uzvedas)
Kur, jūsuprāt, dzīvo kaķis (bērnu atbildes)
Viņa dzīvo mājās, tad kas tas par dzīvnieku?
bērni: Pašdarināts
skolotājs: Kā sauc kaķa mazuli? Ko darīt, ja to ir daudz? Atkārtot (bērni atbild)
Puiši, man šķiet, ka mūsu kaķis ir skumjš, nemurkšķ, nespēlējas. Kas notika? (kaķis čukst ausī)
skolotājs:Šis kaķis ir mamma. Viņa pazaudēja savu kaķēnu un vēlētos viņai palīdzēt viņu atrast. Palīdzēsim (bērni piekrīt)
(bērni kopā ar skolotāju meklē kaķēnu)
skolotājs: Paskatīsimies, vai viņš neslēpjas zem galda, zem lelles gultas. Nekur. (nav atrasts)
Un paskaties, kāds te ir bardaks, kāds bumbiņas izkaisīja. Vai te nespēlējās kaķēns? Kaķēniem patīk spēlēties bumbiņās.
Paskaties, cik dažādas ir bumbiņas un kādā krāsā tās ir? Magnitūdas?
(bērnu atbildes)
Vācam bumbiņas un pastāstīsim par tām.
(Savākt. Paņemiet vienu bumbiņu vienlaikus)
skolotājs: Es paņēmu sarkanu bumbiņu, tā ir maza. Saša, kas ir tavs? (Es intervēju visus bērnus)
Labi, bumbiņas ir savāktas, bet kaķēns vēl nav atrasts.
(kaķēns ņaud - bērni atrod kaķēnu)
skolotājs: Kas tas ir? (kaķēns)
Ay-ay-ay, kāpēc tu aizbēgi no kaķa mātes? (kaķēns "čukst" skolotājam ausī)
Puiši, kaķēns saka, ka viņam ir ļoti skumji. Skrēju meklēt draugus un apmaldījos.
Vai vēlaties palīdzēt kaķēnam? (Jā)
Kā mēs varam viņam palīdzēt? (atbildes)
skolotājs: Tagad uzzīmēsim viņam draugus - kaķēnus. Nāciet pie galdiem, mums viss ir gatavs zīmēšanai.
Ar cietu otu nokrāsosim kaķenītes kažociņu.
Paskaties uz krāsu. Kāda krāsa? (atbildes)
Mūsu kaķēni būs dažādi, daži būs pelēki, daži sarkani. Ar kādu krāsu man vajadzētu krāsot sarkanu kaķēnu? (apelsīns)
Ar pirkstiem izsekosim kaķēna kontūru (apvelkam kontūru. Precizējam, kur ir acis, deguns, ūsas)
Iesaku paņemt otu (atgādinu kā) un bez krāsas uztaisīt pa kontūru (viņi to dara)
Tagad ņemam krāsu un zīmējam pa kontūru, tad iekšā. (izpildīt)
Noliec pušķus. Nedaudz atpūtīsimies un izstiepsim pirkstus.
Pirkstu vingrošana
Pagāja ilgs laiks, lai zīmētu
Mūsu pirksti ir noguruši
Ļaujiet viņiem mazliet atpūsties
Un viņi atkal sāks zīmēt.
(atkārtojiet 2 reizes. Rokas saspiež, pagrieziet un sakratiet rokas, glaudiet katru pirkstu)
skolotājs: Paskatieties uz saviem kaķēniem, kur mums jāzīmē acis, ūsas un deguns?
Paņemiet mīkstu otu un krāsojiet (es atgādinu, kā ņemt otu).
(izkārto zīmējumus)
skolotājs: Apskatīt bildes. Kuru mēs uzzīmējām? Karīna, kuru tu uzzīmēji? Kādā krāsā viņš ir? Kāds pūkains kaķēns izrādījās. (jautā vairākiem bērniem)
Cik kaķēnus mēs uzzīmējām. Atkārtojiet, daudzi cilvēki? (kaķēni)
Kā sauc kaķēnu māti (Kaķis)
Kur viņi dzīvo? (Mājas)
Kādi dzīvnieki tie ir? (iekšzemes)
Puiši, kaķēns saka, ka viņam ļoti patika jūsu kaķēni, viņš ļoti priecājas, ka tagad viņam ir draugi. VIŅIEM būs jautri spēlējoties vienam ar otru.
Atcerieties, kam mēs palīdzējām? Kā jūs palīdzējāt? Ko vēl jūs darījāt?
Puiši, kaķis un kaķēns paldies par palīdzību. Viņi vēlas palikt jūsu grupā, lai paliktu un spēlētu ar jums.

Kopsavilkuma praktiskā daļa:


kaķēna kontūrveida attēls.


Bērni vispirms iedur ar cietu otu pa visu kontūru.


Pēc tam kontūras iekšpusē visā zīmējumā.


Tie ir kaķēni, kuriem joprojām nav acu Kamēr krāsa žūst, veiciet pirkstu vingrošanu.


Zīmējiet ar mīkstas otas galu: acis, degunu, ūsas.

Uzdevumi:

Mācīt netradicionālu zīmēšanu (varavīksnes krāsu kvadrāti, kas izgatavoti, izmantojot apgriešanas metodi)

Stiprināt bērnu zināšanas par varavīksnes krāsām;

Attīstīt estētisko gaumi, radošo domāšanu;

Turpināt attīstīt interesi par tēlotājmākslu;

Koncentrējiet bērnu uzmanību uz to, ka apkārtējā pasaule ir daudzkrāsaina un daudzveidīga;

Attīstīt iztēli, krāsu izjūtu, spēju veidot rakstus no ģeometriskām formām.

Nostiprināt zināšanas par skaitļiem;

Attīstīt runu

Priekšdarbs.

Lasot daiļliteratūru, aplūkojot gleznu reprodukcijas: A. Savrasovs “Varavīksne”, K. Somovs “Varavīksne”, A. Kuindži “Pēc lietus. Varavīksne"; didaktiskās spēles “Savāc septiņziedu ziedu”, “Savāc varavīksni”, mīklas par dabas parādībām.

Aprīkojums: celtnieks, tēlu attēli, tauriņš, aploksne ar vēstuli, varavīksnes krāsu kvadrātiņi griešanas tehnikā, daudzkrāsainas ģeometriskas formas no papīra, zīmēts kleitas siluets katram bērnam, augļu manekeni, bumbiņa diegs, izgrieztas varavīksnes krāsu pēdas, varavīksnes krāsu krelles, vatmana papīrs.

Skan mierīga mūzika

Spēle "Sveiki"

Audzinātāja. Sveiki bērni. Sasveicināsim viens otru, bet ne ar vārdiem... Klausieties uzmanīgi: kad es aplaudēšu, jūs reiz paspiedīsiet roku(izpildīt) . Divi aplaudējumi – sveicini ar elkoņiem(izpildīt) . Trīs aplaudējumi – muguras(izpildīt) . Tagad apskauj. Cik draudzīgi puiši!(kustības atkārtojas)

Bērni, pievērsiet uzmanību, kādu skaistu zīmējumu esmu jums sagatavojis.(uz vatmana papīra uzzīmēta bezkrāsaina varavīksne).Ak, kas šeit notika? Vakar es tev uzzīmēju košu zīmējumu un tagad nez kāpēc kļuvis bezkrāsains? Kurš bija tas, kas ar mums tādu joku?

(Skan burvju mūzika, un skolotājs vērš bērnu uzmanību uz tauriņu ar burtu uz aizkara)

Tātad, kurš vēl ir šis? Un kas tas ir šeit? Vēstule! Paskatīsimies. No kā šis ir? Bērni, šeit ir kāds noslēpums. Mēģināsim uzminēt?

Noslēpums:

Kā pāri upei pāri upei

Pēkšņi parādījās krāsains vīrietis

Brīnums piekaramais tilts.

Bērni. Varavīksne!!

Audzinātāja. Šo vēstuli mums droši vien nosūtīja Varavīksnes burve. Ko viņa mums raksta? Lasot vēstuli:"Sveiki puiši! Burve Varavīksne raksta jums. Es iekļuvu nepatikšanās. Ļaunais burvis paņēma manas krāsas. Viņam nepatīk spilgtas krāsas un viņš vēlas, lai visa pasaule kļūtu bezkrāsaina. Un viņš sāka ar manu burvju kleitu. Paskaties, cik neglīts tas ir kļuvis. Puiši, lūdzu, palīdziet man atgūt manas krāsainās krāsas! Jums jāsavāc krelles no visām manas varavīksnes krāsām, un tad krāsainās krāsas atgriezīsies pie manis. Un katra krelle atrodas savas krāsas valstī. Es ceru, ka jūs esat draudzīgi puiši un spēsiet pārvarēt visus šķēršļus, kas jums gadīsies. Tava varavīksne"

Audzinātāja. Kas šeit notika, puiši? Bērnu atbildes.

Audzinātāja. Tātad par to ir runa?! Izrādās, ka šeit ir bijis ļauns burvis. Un es domāju, kur pazuda mans spilgtais zīmējums? Nu, vai jūs piekrītat palīdzēt Rainbow?(Jā) Bet, lai to izdarītu, jums jāzina visas varavīksnes krāsas un to atrašanās vieta? Cik krāsu ir varavīksnei? Kāds skaitlis ir paslēpts varavīksnes krāsās? Kādas krāsas? Kā tie ir sakārtoti kārtībā?(Bērni atbild. Skolotājs rada situāciju, lai bērni brīvi apmainītos ar zināšanām par šo jautājumu)

Un tā, tagad varam droši doties pēc krellēm uz Daudzkrāsaino zemi.

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

Atrodiet sarkanās krāsas pēdas

Audzinātāja. Kas tas ir? (pēdu nospiedumi) Kādā krāsā tās ir? Vai pēc pēdām tagad varam noteikt, kurā valstī esam nonākuši? Bērnu atbildes

1. "Sarkanā valsts". Mīklas no pētersīļiem.Uz galda ir pētersīļi.Kas mūs sagaida Sarkanajā zemē? Pētersīļi. Kāpēc, jūsuprāt, pētersīļi dzīvo Sarkanajā zemē??

Lasa vēstuli, kas guļ uz galda:"Manā valstī jūs varat iegūt sarkanu krelle, ja atrisināsiet manas mīklas."

Uz galda ir grozs ar augļu un dārzeņu manekeniem.

Puzles

1. Tā karājās pavasarī,

Visu vasaru ir bijis skābs.

Un tas kļuva salds -

Tas nokrita zemē. (ābols) Viņi meklē atbildi.

2. Es augu dārzā,

Un kad es nobriedu,

Viņi gatavo no manis tomātu,

Viņi to ieliek kāpostu zupā un ēd to tāpat.(tomāts) Viņi meklē atbildi.

3. Tas ir zaļš, ir arī sarkans.

Ja tas ir salds, tas garšo lieliski.

Ja mēs ņemam mutē kaut ko rūgtu -

Manā mutē viss deg. (pipari) Meklē atbildi

Audzinātāja. Kas vēl ir sarkans?(bērnu atbildes) Labi, bērni, jūs paveicāt uzdevumu.

Mēs esam atrisinājuši mīklas, vai mēs varam paņemt kādu krelle?..

Bērni uz aukliņas uzliek sarkanu krellīti.Kas man jāsaka Pētersīļiem?(Paldies!)

Skan mūzika, bērni iet ar dziesmu:

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

Bērni pamana apelsīna pēdas uz grīdas un apmainās ar viedokļiem par to. Viņi nonāk pie secinājuma, ka viņinokļuva “oranžajā valstī”.

2. "Oranžā valsts". Uzdevums no vāveres.Uz galda stāv mīksta rotaļu vāvere. Skolotājs nolasa vēstuli, kas guļ uz galda:

“Jūs saņemsiet oranžu krelle, ja varēsiet atrast attēlā redzamos skaitļus.(uz molberta ir no cipariem veidota vīrieša seja)

Apskati to visu šeit:

Šeit notika kaut kas slikts.

Cipari griezās

Spēlētie cipari

Un šis zīmējums

Drū.

Puiši, pastāstiet man, kādi skaitļi tiek izmantoti attēla veidošanā?

Kas vēl ir oranžs?

Labi padarīts. Paņemiet apelsīnu krelles un ielieciet to uz auklas.

Skan mūzika, bērni iet ar dziesmu:

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

Paskaties, arī šeit ir pēdas. Kādā krāsā tās ir? Dzeltens!

3. "Dzeltenā valsts".Uzdevums no Kolobok.Uz galda stāv Koloboks. Skolotājs nolasa vēstuli:

"Jūs paņemsit dzelteno krelle, ja spēlēsit smieklīgas apsaukāšanās spēles, bet nevis ar aizskarošiem vārdiem, bet ar augļiem un dārzeņiem!"

Uzdevums "Zaukšana dārzeņiem"

(tu esi tomāts, gurķis, burkāns, baklažāns, rāceņa utt.)

Tagad liksim mieru.

Spēle "Strazds"

Bērni veic kustības saskaņā ar tekstu, norādot viens uz otru:

Es esmu rubenis un tu esi rubenis,

Man ir deguns un tev ir deguns,

Mani vaigi ir gludi

Un tavi vaigi ir gludi,

Manas lūpas ir koši

Un tavas lūpas ir sarkanas,

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Mēs esam draugi!(apskāviens)

Labi padarīts. Kas vēl ir dzeltens?

Paņemiet dzeltenu krelles, uzlieciet to uz mūsu auklas un dodieties tālāk.

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

Bērni atrod zaļuma pēdas uz grīdas un secina, ka viņinokļuva “zaļajā valstī”.

4. "Zaļā valsts".Uz galda ir varde. Skolotājs nolasa vēstuli:

"Es tev iedošu zaļu krelle, ja tu uzcelsi pili no celtnieka."

Kvests "Uzcelt pili"

Bērni ir sadalīti trīs grupās un katrs būvē savu pili.

Svarīgi, lai bērni strādātu kopā, kolektīvi, ņemot vērā katra bērna viedokli.

- Kas vēl ir zaļš?

Labi darīts, paņemiet zaļo krelle un uzlieciet to uz auklas.

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

Pie kādām krāsu trasēm esam nonākuši? Uz zilajiem!

5. "Zilā valsts"Uz galda ir delfīns. Skolotājs nolasa vēstuli:

"Jūs saņemsiet zilu krelles, ja austīsit "Labo vēlējumu tīklu".

Kāds uzdevums! Un kā mēs aust šo tīklu? Padomājiet!

(bērnu ieteikumi)

"Labo vēlējumu tīmeklis"

Kā zirneklis auž tīklu? Šeit man ir bumbiņa, kas mums palīdzēs izveidot “Labo vēlējumu tīklu”. Apsēdīsimies uz paklāja aplī. Aptīšu diegu ap roku, pateikšu novēlējumu kādam no jums un ripināšu bumbu pa grīdu, kam vēlēšos. Tagad jūs darāt to pašu.(bērns kādam pasaka novēlējumu, aptin diegu ap roku un ripina viņam bumbu. Tas izrādās zirnekļa tīkls).

Pieceļamies kājās. Apskatiet mūsu izveidoto “laba vēlējumu tīmekli”! Kā jūs jūtaties laba vēlējumi?Bērni paņem zilu krelles un pieliek to aukliņā.

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

Viņi nonāk zilajās sliedēs.

6. "Zilā valsts".Uz galda ir rotaļlieta Dunno. Skolotājs nolasa vēstuli:“Manā valstī ir zila krelle. Uzdevums manai labākajai draudzenei Malvīnei izrotāt kleitu ar daudzkrāsainām ģeometriskām formām.”(bērni strādā pie galdiem, dekorējot zīmētu kleitu ar ģeometriskām papīra formām).

Mēs ņemam zilo krelles.

Ko jūs varat zīmēt zilā krāsā?

Puiši, krelles ir gandrīz savāktas, mēs varam braukt uz priekšu un atpakaļ, vai ne?(Nē)

Kāpēc? (trūkst purpura lodītes)

Mēs ejam, mēs ejam,

Mēs ejam jautri

Mēs savāksim visas krelles,

Glābsim varavīksni!

7. "Violetā valsts"! Hkas mūs te sagaida?Uz galda ir violeta Hippo rotaļlieta. Skolotājs nolasa vēstuli:

"Labi darīts, bērni. Jūs esat pabeidzis visus uzdevumus! Burvei var paņemt purpursarkanu krellīti un groziņu ar daudzkrāsainām krāsām – varavīksni.”(uzlieciet purpursarkanu krelles uz auklas)

(Viņi atver grozu un redz, ka krāsu vietā ir izgriezti kvadrāti visās varavīksnes krāsās)

Kas tas ir? Kas mums jādara?(izkrāso varavīksni)Bet krāsu nav, ar ko lai krāsojam?(bērni – krāsosim ar kvadrātiņiem, kas izgatavoti griežot)

(izgāzt uz grīdas).

(bērni izklāj varavīksni uz vatmana papīra lapas)Ir dziesma par varavīksni.

Mūsu varavīksne ir gatava!

ATSKAIDROJUMS:

Puiši, ko mēs šodien darījām?(kā mēs krāsojām varavīksni, izpildījām uzdevumus... sīkāk par katru...uzvarējām ļauno burvi, palīdzējām Varavīksnei atgriezt krāsas, atradām visas krelles, bijām draudzīgi, laipni utt.)

Vai jums patīk varavīksnes burves jaunā kleita? KAS TAS IR? (krāsaina, skaista, mīksta, pūkaina, silta, patīkama, smieklīga, neparasta utt.) Vai, jūsuprāt, Rainbow patika jaunā kleita? Jā, man patika, un viņa pateicas!

Bibliogrāfija:

  1. L.G.Gorkova, L.A.Obuhova “Scenāriji nodarbībām par pirmsskolas vecuma bērnu integrētu attīstību” M. “VAKO” 2005.g.
  2. “Minēšanas spēle” – Sanktpēterburga. : “Izdevniecība “Ņeva””; M. "OLMA-PRESS", 2000. gads.
  3. L. V. Fomina “Attīstības aktivitātes bērnudārzā”, Jaroslavļa “Attīstības akadēmija”, 2007.
  4. V.N. Volčkova, N.V. Stepanova Nodarbību konspekti bērnudārza vecākajai grupai. Kognitīvā attīstība. Izglītības un metodiskā rokasgrāmata pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un metodiķiem - Voroņeža: TC “Skolotājs”, 2004.-207 lpp.

Veidot relatīvos īpašības vārdus;

lieto nominatīvus daudzskaitļa lietvārdus, veido lietvārdus ar deminutīvām sufiksiem atbilstoši modelim;

- nostiprināt to dažādos vārdos, mēģināt izcelt;

— bagātināt un aktivizēt bērnu vārdu krājumu par tēmu “Piederumi”;

- attīstīt spēju gleznot objektus, kas zīmēti ar kontūru vienā virzienā;

— audzināt interesi par aktivitātēm, precizitāti darbā un vēlmi palīdzēt pasakas varoņiem.

Materiāls: karote, tējkanna, sālstrauks, trauku attēli, rotaļu lācis, ilustrācijas pasakai “Fedorino bēdas”.

Izdales materiāls: dažāda izmēra papīra loksnes, uz kurām uzzīmētas trīs krūzes (uzzīmēta tikai kontūra); krāsu zīmuļi.

Priekšdarbi: lasot pasaku “Trīs lāči”.

Nodarbības gaita

Nodarbība sākas spēle "Tender Names".

Bērni stāv aplī un pārmaiņus sauc viens otru savā mīļajā vārdā.

Audzinātāja (V.). Puiši, šodien pie mums ciemos atnāca lācēns. Viņu sauc Mišutka, bet viņš ir nedaudz skumjš - meitene viņu aizvainoja. Viņa ēda viņa sautējumu, salauza krēslu un saburzīja viņa gultu. Kurš var pateikt, no kuras pasakas ir šī Mišutka? ("Trīs lāči".)

Labi padarīts! Mišutka ieradās pie mums ar vilcienu un aicina visus braukt ar viņu. Iet?

Bērni vienojas, pieķeras viens otram un “brauc” vilcienā.

Lokomotīve nosvilpās

Un piekabe aizbrauca.

Čū-čū, čū-čū!

Es tevi aizvedīšu tālu!

(Bērni vārdus vispirms izrunā skaļi, tad čukstus, tad ļoti ātri.)

Pārtraukt "Mīklas".

Ja es esmu tukšs,

Es aizmirstu par sevi

Bet kad es atnesu ēdienu -

Es neiešu tev gar muti. (Karote.)

Tiklīdz viņš sāk runāt un runāt,

Mums ātri jāpagatavo tēja. (Tējkanna.)

Pārtraukt "Ēdienus".

IN. Puiši, paskatieties, šeit mums ir bildes (šķīvis, karote, dakša, krūze, panna, tējkanna, samovārs).

Skolotājs izrunā vārdus, uzsverot skaņu “a”. Viņš aicina bērnus tos izrunāt tādā pašā veidā, uzsverot skaņu “a”. Paldies un aicinu apsēsties uz krēsliem.

IN. Puiši, kā vienā vārdā var aprakstīt visu, kas zīmēts šajās bildēs? (Bērnu atbildes.)

Šodien mēs runāsim par ēdieniem. Iesaku paspēlēties ar Mishutku. Vai tu piekrīti?

Spēle "Kādi ēdieni?"

No māla? (Māls.) Izgatavots no plastmasas? No stikla?.. No porcelāna?... No kristāla?.. No dzelzs?... No sudraba?... utt.

Spēle "Viens - daudzi".

Mishutka ēdienus nosauc vienskaitlī, bet bērnus - daudzskaitlī. (Nazis, karote, dakša, glāze, šķīvis, krūze, kastrolis, bļoda, katls, tējkanna, kauss, panna.)

Spēle "Saki laipni."

Mishutka nosauc trauku priekšmetu, un bērni nosauc šo trauku ar deminutīvu sufiksu. Tiek izmantoti tie paši vārdi kā iepriekšējā spēlē.

Fiziskās audzināšanas minūte.

(Bērni veic kustības atbilstoši tekstam.)

Naža asināšana, naža asināšana,

Viņš būs ļoti labs

Viņš pārtrauks piegādes:

Sviests, speķis, maize, desiņas,

Tomāti, gurķi -

Palīdzi sev, labi darīts!

Tagad, puiši, piecelieties

Lēnām paceliet rokas.

Saspiediet pirkstus, pēc tam atvelciet tos.

Nolaid rokas un stāvi tā.

Noliecies pa labi, pa kreisi.

Un atkal drosmīgi apsēdieties.

Skolotāja nolasa fragmentu no K. Čukovska darba “Fedorino skumjas” un aicina bērnus atcerēties, par kādiem ēdieniem ir runa.

Bērni nosauc ēdienus. Mišutka izliek papīra lapu, uz kuras uzzīmētas dažāda izmēra krūzes, un lūdz bērnus atcerēties pasaku “Trīs lāči”.

Bērni palīdz Mišutkai atrast pareizo krūzi un nokrāsot to zilā krāsā. Mišutka aicina viņus uzzīmēt kausus saviem vecākiem.

IN. Puiši, pirms sākam zīmēt, mums ir jāizstiepj pirksti un jātrenē acis.

Bērni stāv aplī, griežas viens aiz otra un masē viens otru.

Sasmalcinām un sasmalcinām kāpostus.

Kāpostus sasmalcinām un sasmalcinām.

Mēs sālām kāpostus, sāliet to.

Mēs esam trīs burkāni, trīs.

Nodarbības beigās bērni viens otram izsaka komplimentus. Tiek veikta bērnu darba vērtēšana un nodarbības analīze.

Nodarbību par runas attīstību un zīmēšanu sagatavoja I. Dmitrijeva



Saistītās publikācijas