Piezīmes par femp mezgliem sagatavošanas grupā, ceļojums caur matemātiku uz brīnumu salu. Piezīmes par FAMP mezgliem sagatavošanas grupā par tēmu: "Vienkāršu aritmētisko uzdevumu risināšana" Piezīmes par FAMP sagatavošanas grupā

Sagatavošanas skolas grupā organizēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums uz 2018. gada 18. septembri

Novads: Kognitīvā attīstība (FEMP)

Temats: « Frakcionētas daļas»

Mērķis: radot apstākļus, lai attīstītu spēju izlikt piemērus un konsolidēt kārtas skaitīšanu līdz 10.

Uzdevumi:

    praktizē skaitīšanu 10 robežās tiešā secībā;

    uzlabot spēju orientēties telpā, uz papīra lapas;

    nostiprināt spēju sadalīt skaitli divos mazākos 8 robežās, nosaukt doto skaitļu kaimiņus;

    iemācīties nosaukt daļdaļas 8 robežās;

    radīt apstākļus loģiskai domāšanai, intelektam, uzmanībai;

    audzināt interesi parmatemātikas nodarbības.

Vārdnīcas aktivizēšana: daļa, ceturtdaļa, astotā.

Izmantotās tehnoloģijas (metodes):

Spēles;

Vizuāli;

Verbāls;

Problemātiski.

Demonstrācijas materiāls: vēstule, attēls “matemātikas valsts”, attēls ar tumšām krāsām, matemātikas karalis, ābola attēls.

Izdales materiāls: papīra loksnes, krāsainie zīmuļi, vienkāršs zīmulis, kartītes spēlei “Frakcija”, cipari no 1 līdz 10,.

Nodarbības gaita.

Laika organizēšana.

Pedagogs: - Puiši, es ļoti priecājos jūs redzēt. Lūdzu, stāviet aplī.

Visi bērni sapulcējās aplī,

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Cieši turēsim rokas

Un pasmaidīsim viens otram!

Pedagogs: - Puiši, pasmaidiet viens otram.

Pedagogs: - Atnācu strādāt bērnudārzā un ieraudzīju vēstuli. Interesanti, no kura? Izlasīsim un mums viss kļūs skaidrs.

Ievada daļa.

Skolotāja nolasa vēstuli: “Dārgie puiši, valstīMatemātikā ir problēma. Ļaunais burvis ir apbūris visus iedzīvotājusšī valsts- visi skaitļi sajaucās, un ģeometriskās figūras aizmirsa savus nosaukumus unvalstsizjuka. Tikai jūs varat noņemt burvestību. Pabeidzis visus ļaunā burvja uzdevumus. Iedzīvotājimatemātikas valstis».

Puiši, vai vēlaties palīdzēt iedzīvotājiem?matemātikas valstis, vai tev nav bail no grūtībām? Kā mēs varam viņiem palīdzēt? Kā?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: - Labi darīts! Es zinu, ka jūs noteikti pārtrauksit Ļaunā burvja burvestību. Katrs pareizi izpildīts uzdevums palīdzēs ietaupītvalstsno iznīcināšanas.

Galvenā daļa.

Pedagogs: - Kā mēs varam doties uz laukiem? (Bērnu atbildes). Apsēdieties pie galdiņiem, priekšā ir papīrs ar uzdevumu: ar zīmuli jāsavieno skaitļi no 1 līdz 10, un jūs uzzināsiet, uz ko mēs lidosim. (bērni izpilda uzdevumu).

Pedagogs: - Ar ko jūs un es lidosim? Ko mēs saņēmām? (Raķete). Labi padarīts! Bet, lai mūsu raķete paceltos, mums pareizi jāskaita no 1 līdz 10. Sēdieties taisni, piesprādzējiet drošības jostas. Sāksim atpakaļskaitīšanu! (bērni pārmaiņus skaita līdz 10).

Pedagogs:– Aiz raķešu logiem kaut kas pazibēja! Tas bija ļaunais burvis, kurš uzbūra “meteorģeometrisku” lietu. Apskatīsim mūsu monitorus (papīra loksnes) un noteiksim, kādi ģeometriski meteorīti lido pret mums:

Augšējā labajā stūrī lido zils meteorīts(Bērni zīmē ģeometrisku figūru pēc skolotāja, skolotāja norādījuma uz tāfeles) . Kas tas par figūru?(kvadrāts) ;

Monitora apakšējā kreisajā stūrī parādījās dzeltens meteorīts. Kāda tā forma?(taisnstūrveida) .

Apakšējā labajā stūrī lido zils meteorīts. Kā sauc šo figūru?(trapecveida) .

Augšējā kreisajā stūrī ir zaļš meteorīts. Kāda tā forma(trīsstūrveida) .

Pedagogs: - Labi darīts! "Meteorģeometriskais" lietus ir beidzies. Tas nozīmē, ka mēs šo uzdevumu izpildījām pareizi.

Fizminutka :

Mēs esam ar jums, bērni

Mēs lidojam ar raķeti.

Celies uz pirkstgaliem,

Un tad rokas nolaižas.

Viens divi trīs četri-

Šeit uzlido raķete

(1-2 stāv uz pirkstiem, rokas uz augšu, plaukstas veido "raķešu kupolu; 3-4-galvenais statnis).

Pedagogs: - Skatieties, puiši, Ļaunais burvis pat skaistos ziedus nokrāsoja tumšā krāsā. (Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz attēlu). Tas lika matemātikas valstij justies skumjām un bez prieka. Lai noņemtu viņa burvestību, jums ir jāveic šādi uzdevumi. Vai esat gatavs turpināt savu ceļojumu?

Komandas darbs pa pāriem.

Lai izpildītu šos uzdevumus, jums jāpaplašina skaitļu sērija no 1 līdz 10.

1. Novietojiet zīmi starp cipariem 8 un 9.

2. Atrodi skaitļa 9 kaimiņus

3. Atrodiet skaitļu 4 un 6 kaimiņu

4. Novietojiet zīmi starp cipariem 5 un 5

5. Novietojiet zīmi starp cipariem 7 un 6

6. Kāda zīme jāliek šajā piemērā: 7....1=8

Pedagogs: - Ļaunais burvis jums ir sagatavojis dažas sarežģītas mīklas. Vai esat gatavs tos atrisināt?

Cik ausu ir divām pelēm?

Cik astes ir trim kaķiem?

Nokrita divi podi: dzelzs un māla. Kuru fragmentu būs vairāk?

Uz bērza auga 3 āboli, noplūkts 1 ābols. Cik ābolu palicis bērzā?

Uz galda ir 4 burkāni un 3 gurķi. Cik augļu ir uz galda?

Pedagogs: Skatieties, puiši, valsts karalis “Matemātika” tiekas ar mums! Kāpēc tu esi tik skumjš?

Pedagogs: Puiši, vai jūs neuzminējāt, kāpēc?

Pedagogs: Viņš vēlas mūs pacienāt ar 2 āboliem, bet nezina, kā padalīties. Palīdzēsim viņam!

(Bērni pieiet pie kopējā galda.)

Pedagogs: Puiši, kā mums vajadzētu sadalīt ābolus?

(Bērnu atbildes.)

(Skolotājs sadala vienu ābolu 4 daļās, bet otru 8 daļās.)

Pedagogs: - Kad es sadalīju ābolu 4 daļās, šīs daļas ir visa ābola daļas. Saskaitīsim vesela ābola daļas. (bērni izpilda uzdevumu)

Pedagogs: - Katrai daļai ir savs nosaukums. Tāpat kā cilvēkiem ir vārdi, pilsētām ir nosaukumi... šo loku daļām arī ir savi vārdi.

Skolotājs daļdaļu ¼ pieraksta skaitļos ar paskaidrojumiem (bija 1 ābols, sadalīts 4 daļās izrādījās ¼, un otrais ābols 8 daļās izrādījās 1/8).

Pedagogs: Paldies, valsts karalis “matemātika”. Vai vēlaties, lai mēs iemācītu jums salīdzināt detaļas?

Skolotājs parāda apli un paskaidro. Šeit ir puse apļa. Kā to pierakstīt? Bija 1 aplis, sadalīts 2 daļās, izrādījās 1/2. Tagad es sagriezīšu apli 4 daļās, kāds būs 1 daļas nosaukums? Jā, ceturtdaļa vai ¼ daļa. Kura daļa ir lielāka?

Pedagogs: Puiši, kas, jūsuprāt, ir vairāk nekā ½ vai 1/8? 1/2 vai 1/3? Paskatīsimies.

Patstāvīgs bērnu darbs ar “Daļskaitļu” kartītēm

Pedagogs: Diemžēl ir pienācis laiks atvadīties. Labi padarīts!

Dinamiskā pauze.

Mēs smagi strādājām - atpūtīsimies,

Piecelsimies un ievilksim dziļu elpu.

Rokas uz sāniem, uz priekšu,

Pagrieziens pa kreisi, pa labi.

Trīs līkumi, stāvi taisni.

Paceliet rokas uz augšu un uz leju.

Rokas lēnām nolaistas,

Viņi visiem smaidīja.

Beigu daļa.

Pedagogs: Tātad visas daļas ir savienotasmatemātikas valstis! Jūs un es uzvarējām Ļauno burvi, iedzīvotājisaglabātās valstis! Uzmanību! No kosmosa centraZeme saņēma signālu atgriezties mājās. Apkalpe, ieņemiet vietas! Piesprādzējiet drošības jostas! Atpakaļskaitīšana no 10 līdz 1(bērni skaitās vienbalsīgi)

Atspulgs:

Pedagogs: Puiši, mēs esam piezemējušies. Kur mēs bijām? Ko mēs darījām? Kuri uzdevumi bija visgrūtākie?

Pedagogs: Iedzīvotājimatemātikas valstispaldies par palīdzību un lielisko darbu, jo parādījāt ne tikai atjautību un inteliģenci, bet arī laipnību un atsaucību.

Tēma: “Ceļojums uz matemātikas valstību”

Programmatūras uzdevumi:

Izglītības joma "Kognitīvā attīstība"

- Trenējies skaitīt 20 robežās. Trenējies skaitīt atpakaļ.

Praktizēt ģeometrisko formu klasifikāciju; ģeometrisku figūru konstruēšanā no skaitīšanas nūjām.

- Turpiniet mācīties, lai noteiktu skaitļa vietu dabiskajā virknē.

Turpiniet mācīties atpazīt trūkstošo numuru, nosauciet iepriekšējo un nākamo numuru.

- Nostipriniet savas zināšanas par skaitļiem.

Uzlabot bērnu spēju atrisināt vienkāršas aritmētiskas problēmas, kas ietver saskaitīšanu un atņemšanu 10 robežās,izcelt problēmas nosacījumu, jautājumu, risinājumu, atbildi,izkārtojiet risinājumu, izmantojot skaitļus.

Nostipriniet spēju konsekventi nosaukt nedēļas dienas, nosauciet dienas “kaimiņus”.

Attīstīt spēju atšķirt telpiskos virzienus un orientēties uz papīra lapas.

Izglītības joma: “Runas attīstība”

Iemācieties izteikt un izdarīt vienkāršus secinājumus, skaidri izteikt savas domas citiem.

Attīstīt prasmi veidot dialogu starp skolotāju un bērniem; iemācīties būt draudzīgiem un pareiziem sarunu biedriem.

Izglītības joma: “Fiziskā attīstība”

Attīstīt spēju uzturēt pareizu stāju dažādās aktivitātēs.

Izglītības joma: “Sociāli komunikatīvā attīstība”

Veiciniet draudzīgas attiecības starp bērniem, attīstiet spēju apvienoties, lai spēlētu kopā, risinātu sarunas un palīdzētu viens otram.

Materiāli: 2 burti no pirmklasnieka, ģeometriskas figūras, skaitīšanas nūjas; karšu numuri no 1 līdz 10; , trīs stīpas, plakanie cipari no 1 līdz 10, “burvju paklājs”, zīmuļi, darba lapas.

Metodes un tehnikas:

Mutiski: jautājumi, saruna, skaidrojumi,atgādinājums, precizēšana, bērnu aktivitāšu izvērtēšana, paredzamā izvērtēšana

Vizuāli: salīdzinājums ar paraugu, priekšmetstikliņiem

Spēles: didaktiskās spēles« Izvēlieties plāksteri"», « Tiešraides nedēļa""Nosauciet kaimiņus", "Ģeometrisko figūru darbnīca"

Praktiski: uzdevumu risināšana, grafiskais diktāts, skaitīšanas nūjas.

Izglītības jomu integrācija: kognitīvā attīstība, fiziskā attīstība, sociāli komunikatīvā attīstība.

GCD kustība

Sveicieni:

Visi bērni sapulcējās aplī.
Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.
Turēsimies cieši rokās,
Un pasmaidīsim viens otram.

Puiši, paskatiesŠo vēstuli saņēmu šorīt. Timurs Novikovs to mums atsūtīja (pirmklasnieks, skolā gājis no vecākās grupas, bērni pazīstami ). Viņš jau iet uz skolu. Klausieties, ko viņš raksta:

“Sveiki, dārgie puiši! Es mācos pirmajā klasē, lai skolā labi sektos, ir daudz jāzina, jāprot, domāt, uzminēt. Un arī risināt neparastas problēmas, veikt uzdevumus atjautības un atjautības labad. Mani interesē mācības skolā, patīk lasīt, rakstīt un risināt problēmas. Bet man tika dotas šādas nodarbības, man ir grūti tās veikt. Lūdzu palīdzi man".

Ko mēs darīsim, puiši?

Vai mēs varam palīdzēt Timuram atrisināt problēmas?– Bet, lai viņam palīdzētu, mums jāceļo pa matemātikas valstību. Un šodien es jūs tur aicinu.

"Bet iekļūt šajā valstībā nepavisam nav viegli. Atcerieties, ka, lai tiktu galā ar visām grūtībām, jums jābūt gudram, uzmanīgam un uzmanīgam. Bet vissvarīgākais ir tas, ka mēs varam atgriezties tikai tad, ja izpildīsim visus uzdevumus. Nu vai neesi pārdomājis? Tad ejam!"

Kā jūs domājat, kā mēs nonāksim matemātiskajā valstībā? (ar lidmašīnu, vilcienu...)

Bērni, bet matemātikas valstība ir pasakaina, tad mēs varam tur nokļūt ar pasakainu transportlīdzekli, kā jūs domājat?

Lidosim uz burvju paklāja (es izņemu paklāju).

Puiši, tas tik ilgi nogulēja sarullēts, un peles to apēda, paņemiet plāksterus, mēs to tagad salabosim kopā.

D\I “Paņemt plāksteri”

Tagad jūs varat lidot (bērni stāv uz paklāja un skaita līdz 20.)

1. slaids -Nu, lūk, mēs esam., bet, lai iekļūtu matemātikas valstībā, ir jāatceras parole. (paroles nodošana)

Bērni ierindojas kolonnā un pēc kārtas atbild uz skolotāja jautājumiem:

Puiši, parole ir noslēpums, klausieties:

1. Cik ausu ir diviem kaķiem? (4)

2. Cik dienu ir nedēļā? (7)

3. Cik acu ir luksoforam? (3)

4. Cik pirkstu ir uz vienas rokas? (5)

5. Cik saules ir debesīs? (1)

6. Cik ķepu ir diviem suņiem? (8)

7. Cik pirkstu ir uz divām rokām? (10)

8. Cik brīvu dienu ir nedēļā? (2)

9. Cik saules debesīs ir naktī? (0)

10. Kurš skaitlis ir lielāks par 8, bet mazāks par 10? (9).

11.Kāda šodien ir nedēļas diena?

12.Cik mēnešu ir gadā? (12)

13. Cik krāsu ir varavīksnei? (7)

14. Cik sezonas ir?(4)

Pedagogs: Labi darīts, mēs atcerējāmies paroli, un tagad mēs esam ar jumsmes esam ieksaģeometriskā pilsēta skaitļi . 2. slaids

Un šeit ir pirmais uzdevums: šajā pilsētā visas ģeometriskās formas ir sajauktas, jūstās jāsakārto tā, lai: visas lielās figūras būtu zilās stīpas iekšpusē; iekšā dzeltens - viss dzeltens; un zaļā iekšā - viss ir apaļš.
Tagad katrs ņem divas figūras un novieto tās dotajā aplī (pārbaudīsim, vai figūriņas ir pareizi novietotas)
.

Labi darīts, tagad skaitļi ir savās vietās. Jūs esat labojis savu uzdevumu!

D/I "Ģeometrisko figūru darbnīca"

Puiši, mums ir jāveido ģeometriskas figūras ar skaitīšanas nūjām (apsēdieties).Skolotājs dod bērniem šādu uzdevumu:

1. Konstruējiet figūru, kurai ir 3 leņķi un 3 malas (trijstūris).

2. Konstruējiet figūru ar vienādām malām (kvadrāts).

3. Konstruējiet figūru ar 2 garajām malām un 2 īsām malām (taisnstūris).

4. Konstruējiet figūru, kurai ir 2 asi leņķi un 2 strupie leņķi (rombs).

5. Konstruējiet figūru, kurai ir 5 stūri un 5 malas (piecstūris).

6. Izveidojiet figūru, kurai ir 6 stūri un 6 malas (daudzstūris)

Puiši, tagad risināsim uzdevumus Ciparu pilsētā. 3. slaids

"Pazaudēti numuri." Mums ir jāsakārto skaitļi no 1 līdz 10.

Spēle "Diena-nakts"

Uz molberta ir kļūda, un mums tā ir jāizlabo (es samainīju ciparus, tad bērni piedāvā savas iespējas “permutācijām”, bērni pie tāfeles labo izmaiņas.

Uzdevumi slaidos:

« Kāda numura trūkst? ? - bērni nosauc trūkstošo ciparu no “skaitļu sērijas”.7, 8, 10, 11, 12, 4. slaids

10, 11, 13, 14, 15, 5. slaids

13, 14, 16, 17, 18, 6. slaids

15, 16, 17, 18, 20. 7. slaids

“Nosauciet iepriekšējo un nākamo numuru” vai "Nosauciet kaimiņus"

8., 11., 15., 17. 8., 9., 10., 11. slaidi

D\ un “Tiešraides nedēļa”,

Un tagad mēs dosimies uz laika pilsētu. Šajā pilsētā nedēļas dienas ir sajauktas, mums tās jābūvē vienu pēc otras pareizā secībā. Lai to izdarītu, jums jāsadala divās komandās. Katrai komandai ir savs galds, uz kura atrodas kārtis ar cipariem, kas ir apgriezti uz leju. Pēc komandas paņemiet vienu kārti un nostājieties rindāsecībā atbilstoši numuram uz kartes.

Fiziskās audzināšanas stunda “Mēs lēksim un auļosim!”

Viens divi trīs četri pieci!

Lecam un auļojam!(Lecam vietā.)

Labā puse saliekta.(Noliec ķermeni pa kreisi un pa labi.)

Viens divi trīs.

Kreisā puse saliekta.

Viens divi trīs.

Tagad pacelsim rokas(Rokas augšā.)

Un mēs sasniegsim mākoni.

Sēdēsim uz taciņas(Apsēdieties uz grīdas.)

Izstiepsim kājas.

Salieksim labo kāju,(Salieciet mūsu kājas pie ceļa.)

Viens divi trīs!

Salieksim kreiso kāju,

Viens divi trīs.

Augsti paceltas kājas(Paceliet kājas uz augšu .)

Un viņi to kādu laiku turēja.

Viņi pakratīja galvas(Galvas kustības.)

Un visi kopā piecēlās.(Piecelties.)

Pēc komandas: “Uz nedēļu ierindojies!”, bērni skrien pie saviem galdiem, paņem katrs pa vienai kartītei un ierindojas savā komandā.

Uzdevums - jautājumi bērniem :

Atcerēsimies, kā sauc 1. nedēļas dienu (2,3,4,5,6,7.)

Nosauc savu nedēļas dienu!

Nosauciet savus kaimiņus.

Kura nedēļas diena ir nākamā?

Kura nedēļas diena ir brīvdiena? Labi padarīts! Visi izpildīja uzdevumu.

Tālāk dosimies uz Zadahas pilsētu (apsēdies).Šajā pilsētāmums ir jāatrisina problēmas.

Puiši, pastāstiet man, no kurām daļām sastāv uzdevums? (uzdevuma nosacījums, jautājums, atbilde).

Kādus uzdevumus jūs zināt? (atņemšanai un saskaitīšanai).
Izklājiet problēmas risinājumu, izmantojot plaknes numurus, un izlasiet ierakstu.

10-6 (āboli) – vāzē bija 10 āboli, apēsti 6 āboli. Cik ābolu ir palicis?

2+8 (sēnes) – izcirtumā bija 2 sēnes, pēc lietus izauga vēl 8 sēnes?

Puiši, lai izkļūtu no matemātiskās karaļvalsts, tagad katrs no jums mēģinās uzzīmēt karti.

Uzmanīgi klausieties uzdevumu un uzzīmējiet:

Augšējā kreisajā stūrī ir saule,

Apakšējā kreisajā stūrī ir Ziemassvētku eglīte,

labajā apakšējā stūrī ir sēne,

augšējā labajā stūrī ir mākonis,

Pāri mājai lido putns.

Pārbaude - slaids (norāda objektu atrašanās vietu)

Labi, puiši, jūs visi bijāt uzmanīgi! Jūs lieliski pastrādājāt ar visiem uzdevumiem. Mums ir pienācis laiks atgriezties mājās. Ejam uz mūsu paklāja. pieņemsimatskaitīt laiku, sākot no 10un atgriezieties d/s.
- Nu, mēs jau esam bērnudārzā ...

Puiši, tagad sakiet man, vai jums tas bija ļoti grūti?(Nemaz nav grūti, un pat interesanti!)

Kādu uzdevumu tev patika darīt?12. slaids (Timura fotogrāfija) - e-pasts.

Kurš varēja nosūtīt šo vēstuli!?
Timura vēstule:"Dārgie draugi! Liels paldies par palīdzību! Jūs man palīdzējāt izpildīt visus uzdevumus. Jūs paveicāt lielisku darbu, pabeidzāt bez kļūdām. Jūs esat vienkārši lieliski, es gribu jums pateikt, ka jūs varat doties uz skolu ar pārliecību! Jums, mani draugi, kā pateicību no manis es jums pasniedzu labākās skolas atzīmes 5.
-Puiši, pateicoties bērnudārzā iegūtajām zināšanām, jūs palīdzējāt Timuram. Veiksmi jums visiem!

Natālija Kargova
GCD kopsavilkums par FEMP sagatavošanas grupā “Ceļojums uz zināšanu zemi”

GCD kopsavilkums FEMP sagatavošanas grupā

sastādītāja Kargova Natālija Petrovna Uļjanovskas MADOU Nr.223.

« Ceļojums uz zināšanu zemi»

Programmas saturs:

Turpiniet mācīties sastādīt aritmētiskos uzdevumus un pierakstīt to risinājumus, izmantojot skaitļus. Iemācieties noteikt problēmas nosacījumus, jautājumus un atbildes.

Turpināt bērniem mācīt analīzi un sintēzi, konstruktīva domāšana.

Trenējieties skaitīt 10 robežās uz priekšu un atpakaļ.

Piespraust zināšanas par skaitļu sastāvu 10 robežās no diviem mazākiem skaitļiem.

Nostipriniet spēju orientēties uz papīra lapas kvadrātā.

Stiprināt spēju atšķirt jēdzieni: augstāks - zemāks, platāks - šaurāks, garāks - īsāks, biezāks - plānāks, vecāks - jaunāks.

Attīstīt roku koordināciju.

Attīstīt patstāvību, spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi.

Radīt interesi par matemātikas studijām.

Aprīkojums Kabīne: magnētiskā tāfele, cipari, zīmes.

Izdales materiāls: kartītes ar uzdevumiem, aploksne ar ģeometriskām formām, pildspalvas, kartītes ar numuru mājiņām.

Nodarbības gaita:

1 daļa (Organizācijas laiks)

Audzinātāja: Šorīt saņēmām telegrammu no Fejas no valstīm« Zināšanas» : “Dārgie bērni, es jūs aicinu brauciens uz Brīnumu salu, meklējot vecās pils dārgumus. Pa ceļam jūs gaida interesanti uzdevumi. Būs jāparāda savējais zināšanas, prasmes, inteliģence. Veiksmi. Feja!".

2. daļa. (Galvenā).

Audzinātāja: diriģēsim iesildīšanās: Ja galds ir augstāks par krēslu, tad krēsls?

Bērni: Zem galda.

Audzinātāja:Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad tas ir zīmulis?

Bērni: īsāks par lineālu.

Audzinātāja: Ja virve ir resnāka par diegu, tad tā ir vītne?

Bērni: plānāks par virvi.

Audzinātāja: Ja māsa ir vecāka par brāli, tad brālis?

Bērni: Jaunāka par manu māsu.

Audzinātāja: Labi padarīts! Komanda ir gatava. Uz ko mēs brauksim? Lai uzbūvētu kuģi, jāatceras, kādas ir ģeometriskās formas. Un es iesaku jums uzbūvēt kuģi no skaitīšanas nūjām.

Audzinātāja: Izņemiet skaitīšanas kociņus no kastes. Uzbūvē no tiem kuģi, un mēs dosimies uz to ceļojums. Sāciet būvniecību.

Audzinātāja: burvju kuģis ir gatavs. Labi darīts, jūs izrādījās prasmīgi celtnieki. Tātad, ejam, gatavojamies. Sāksim atpakaļskaitīšanu (no 1 līdz 10). Šeit mēs esam jūrā.

Audzinātāja: Puiši, kāds tagad ir gada laiks?

Gadā ir četras reizes,

Un viņi visi ir draudzīgi.

Šīs četras reizes

Puišiem vajadzētu zināt!

Gads sākas ziemā

Viss klāts ar sniegu,

Turpinās pavasarī

Parādās lapas.

Vasarā saule silda

Un lapas kļūst zaļas.

Rudenī lapotne kļūst dzeltena,

Vējš to noplēsīs

Un tas izklīda pa laukiem.

Un pēc rudens atkal

Ziema turpināsies gadu.

Bērni:

Audzinātāja: Cik mēnešu ir katrā sezonā? Nosauciet tos.

Audzinātāja: Labi padarīts! Tagad atrisiniet joku problēmas.

1. Pieci lapsu mazuļi rok smiltis.

Trīs sauļojas saulē

Divi peldas pelnos

Cik to ir, pastāstiet man. (10)

3. 4 sēž uz koka putni:

2 zvirbuļi, pārējās vārnas.

Cik vārnu? (2)

Audzinātāja: Mēs ātri virzāmies uz priekšu un jau tuvojamies burvju salai, un šeit ir Feiry jaunie uzdevumi. Lai mēs sasniegtu mērķi, mums ir jāizpilda visi uzdevumi.

1. Saskaņojiet vajadzīgo skaitli ar atbilstošo attēlu.

2. Atrodiet slēpto numuru.

3. Ievadiet trūkstošos skaitļus.

Fiziskās audzināšanas minūte.

No rīta saule mūs visus paceļ

Mēs paceļam rokas vienreiz pēc komandas.

Un virs mums priecīgi čaukst lapotne,

Nolaižam rokas pēc otrās komandas.

Vējš klusi krata kļavu

Noliec pa labi, pa kreisi,

Vienreiz - noliekt,

Un divi - slīpums

Kļavu lapas čaukstēja

(Noliecies uz priekšu, rokas uz sāniem)

Vējš pūš, pūš

Mūsu dzirnavas griežas.

Audzinātāja: Tātad, dodamies tālāk, tuvojamies salai « Zināšanas» , bet to apsargā, un mēs nezinām, kurš. Lai uzminētu, jums jāveic grafiskais diktāts (izrādās, ka tas ir suns)

Audzinātāja: Mēs nokļuvām Čislogradas pilsētā, un šeit jūs gaida jauni uzdevumus:

1. Atrodi kļūdu

Audzinātāja: priekšā ir kartīte, uz kuras ir uzrakstīta skaitļu sērija, uzmanīgi apskatiet, kas šeit ir nepareizi. Atrodiet kļūdu un izlabojiet to.

2. Ielieciet pareizo zīmi

Audzinātāja: Nākamais uzdevums, apskatiet attēlus pa labi un pa kreisi, saskaitiet uz tiem esošos objektus un ielieciet pareizos kvadrātā zīme: vairāk, mazāk vai ātrāk.

Audzinātāja: Jūs tikāt galā ar tik sarežģītu uzdevumu, jo bijāt uzmanīgs un neatlaidīgs. ES lepojos ar tevi. Nokļuvām salā, bet kur meklēt dārgumu? Tāpēc Feja mums dod visgrūtāko uzdevumu. Ir jāatrisina saskaitīšanas un atņemšanas problēmas. No kā sastāv uzdevums? (piedāvāt vairākas problēmas, pierakstiet tās un atrisiniet)

Audzinātāja: - Puiši, vai to ir iespējams atrisināt uzdevums: “Stāvlaukumā atradās 6 automašīnas. Palikusi 1 mašīna. Kāds bija automašīnas numura numurs?

Audzinātāja:

Kā jautājums būtu jāmaina?

Cik automašīnu ir palicis?

Pats izdomā kādu uzdevumu.

- Atrisiniet manu problēmu vēlreiz: “Bērzā nogatavojās trīs āboli, ozolā divi. Cik ābolu ir nogatavojušies?"

Audzinātāja: Atveram lādi, un tur ir matemātikas mācību grāmata. Bērni! Šī ir vissvarīgākā grāmata. Izmantojot to, jūs iemācīsities risināt problēmas un piemērus. Šī būs jūsu mācību grāmata skolā. Tāpēc mēs atradām dārgumu pēc visu fejas uzdevumu izpildes. Un tagad mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Paņemiet tālvadības pulti rokās un skaitīsim no 10 līdz 0. Aizveriet acis. Tā mēs atgriezāmies bērnudārzā.

3. daļa (nodarbības rezultāts)

Mūsējais ir beidzies ceļojums.

Kurš domā, ka viņam veicās labi? Tu man arī ļoti iepaticies, biji neatlaidīgs, uzmanīgs, gudrs, un tāpēc tev izdevās atrast dārgumu.

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības par FEMP sagatavošanas grupā kopsavilkums Mērķis: Bērnu zināšanu pārbaude. Sagatavošanās: dažādās vietās novietojiet galdus ar uzdevumiem, lai bērni staigātu pa grupu. Tur ir uzdevumu numuri.

GCD kopsavilkums par FEMP sagatavošanas skolas grupā “Lācītis viesojas pie sagatavošanas grupas bērniem” Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums, gatavojoties lasīt un rakstīt mācībām sagatavošanas skolas grupā Uzdevumi: -iepazīstināt.

Nodarbības par FEMP sagatavošanas grupā “Daudzums un skaitīšana. Skaitīšana 10 collu robežās Mērķis: veicināt spēcīgu interesi par bērniem.

GCD kopsavilkums FEMP sagatavošanas grupā "Mass" Tēma: “Masa” Mērķis: Iepazīstināt bērnus ar masu un mērīšanas metodēm. Mērķi: iepazīstināt bērnus ar ķermeņu masu, nostiprināt orientēšanās prasmes.

Publicēšanas datums: 03/03/16

Mērķi:

Vingrojiet un nostipriniet bērnu prasmes skaitīt no galvas "2", līdz 20.

Stiprināt bērnu spēju zīmēt ģeometriskas figūras pēc veidnes un dažādos veidos izšķilties.

Attīstīt zīmēšanas prasmes (segmentu un tā mērīšanu).

Attīstīt uzmanību, vizuālo uztveri, garīgās darbības, loģisko domāšanu, atmiņu, risinot problēmas, attīstīt sakarīgu monologu runu.

Attīstīt neatkarību, neatlaidību un paškontroli.

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.

Plašā lokā es redzu,

Visi mani draugi piecēlās kājās.

Mēs tūlīt iesim

Tagad iesim pa kreisi

Pulcējamies apļa centrā.

Pasmaidīsim, pasmaidīsim

Un mēs sāksim strādāt.

II. Galvenā daļa

Puiši, ar ko jūs varat ceļot?

Ar autobusu, lidmašīnu, laivu, vilcienu, velosipēdu.

Un šodien mēs dosimies vilcienā.

Katrā mūsu pieturvietā un maršrutā mums ir jāveic vienkārši un sarežģīti uzdevumi. Bet tā kā šī nav pirmā reize, kad ceļojam, domāju, ka ar visu var tikt galā viegli.

Par katru izpildīto uzdevumu jūs saņemsiet vēstuli grupai. Ceļojuma beigās redzēsim, kādu vārdu var izveidot no saņemtajām vēstulēm.

Lai iekāptu vilcienā, jums jāzina skaits no “2” līdz “20”. (bumbas spēle)

Labi darīts, tu to izdarīji. Tagad mēs varam ieņemt vietas vilcienā.

Lai ceļā nekļūtu garlaicīgi, mēs spēlēsim ar jums.

1. Un spēle saucas “Esi uzmanīgs”. Es saucu uzdevumu. un tu parādi man pareizo atbildi.

a) lūdzu, norādiet skaitli, kas nāk aiz skaitļiem 5, 2, 7;

b) lūdzu, norādiet skaitli, kas ir pirms skaitļa 3, 8, 10;

c) atrodas starp skaitļiem 2 un 4, 7 un 9, 3 un 5;

d) lūdzu parādiet 2. numura kaimiņus;(skaitlis4);

Lieliski! Mēs paveicām šo uzdevumu, jūs saņemat vēstuli "M"

2. Puiši, šeit ir pietura Znayka.

Kamēr mūsu vilciens lēnām ripo pa ceļu, lūdzu, sakiet:

Kura nedēļas diena šodien ir?

Ja šodien ir ceturtdiena, kura diena bija vakar?

Kura nedēļas diena būs pēc 2 dienām?

Cik dienas nedēļā tu atpūties?

Cik nedēļas dienas jūs zināt?
-Cik darba dienu ir nedēļā?

Cik brīvu dienu ir nedēļā?

(bērnu atbildes)

Tik lieliski! Mēs paveicām šo uzdevumu! Vienkārši lieliski! Jūs ļoti labi mācījāties visas nedēļas dienas! Šim nolūkam es vēlos jums nosūtīt šādu vēstuli "PAR"

3. Lai uz ceļa nebūtu garlaicīgi, konsolidēsim darbu ar valdniekiem. Uz lineāla ir uzrakstīti (skaitļi, kas attēlo (centimetri).

Izmantojot lineālu, lūdzu, izmēriet segmentu garumu. (pēc tam bērni maina darbu un pārbauda kaimiņa darbu un novērtē to)

Jūs ļoti centāties, un par to es jums dodu vēl vienu vēstuli "L"

4. Un mēs turpinām savu ceļojumu! Ceļojot mēs varam redzēt daudz, ja pievēršam uzmanību. Un uzdevums jums tagad ir:

Es parādu jums figūras, un jūs man pastāstiet visus objektus, kas pēc formas ir līdzīgi paraugam. Vai esat gatavs?

Viņiem jābūt noēnotiem.

Lieliski! Tu izrādījies gudrs un uzmanīgs! Par to jūs saņemat vēl vienu vēstuli "PAR"

III. Fiziskās audzināšanas minūte.

Ir pienācis laiks izkāpt no mūsu vilciena. Mēs esam ceļā ar jums
Pa taciņu, pa takuLēkšana uz labās kājas
Auļosim uz labās kājas
Un pa to pašu ceļu Lēkšana uz kreisās kājas
Mēs galopējam uz kreisās kājas
Neliecieties, krūtis uz priekšu Stājas izlīdzināšana
Brīnišķīgi cilvēki
Skriesim pa taku, Viegla skriešana uz pirkstiem
Mēs skriesim uz zālienu
Uz zāliena, uz zālienaLēkāšana vietā
Mēs lēksim kā zaķi
Mīļi pastiepām roku Rokas uz augšu, stiepjas
Visi pasmaidīja.

5. Ak kā! Izrādās, ka esam nokļuvuši ciematā ar daudzām mājām.

Šī ciema iedzīvotāji nevēlas mūs laist, kamēr nesaskaitām iedzīvotājus. D/I "Numuru mājas"

Lieliski! Jūs lieliski spējat izpildīt uzdevumus. Šim nolūkam es jums dodu vēl vienu vēstuli "D"

6. Ciema iedzīvotāji mūs atlaida, un, dodoties uz savu gala staciju, mēs pārbaudīsim, vai esam tikpat vērīgi kā ceļojuma sākumā. 10 sekunžu laikā es jums parādīšu attēlu, jūs to atceraties. Tiklīdz es saku: “Sāciet”, jūs savā piezīmju grāmatiņā ieskicējiet to, ko atceraties.
Ilustrācija iegaumēšanai

Tagad apmainiet piezīmju grāmatiņas ar savu galda kaimiņu. Pārbaudīsim, vai visi pareizi izpildīja uzdevumu? Salīdziniet (attēls tiek parādīts vēlreiz), ja viss ir izdarīts pareizi, paceliet roku uz augšu.
(bērni salīdzina un novērtē darbu)
- Apbrīnojami, jūs visi paveicāt uzdevumu! Mēs esam pelnījuši vēl vienu vēstuli "C"

7. Nu tuvojamies mūsu ceļojuma pēdējai stacijai. "Nopietnu problēmu pilsēta."

Gailis uzlidoja uz žoga
Tur satiku vēl divus.
Cik gaiļu ir? (3)

Četri nogatavojušies bumbieri
Šūpojās uz zara
Pavluša noplūka divus bumbierus,
Cik bumbieru ir palicis? (2)

Zem krūmiem pie upes
Maija vaboles dzīvoja:
Meita, dēls, tēvs un māte.
Kurš tos var saskaitīt? (4)

Kaija uzsildīja tējkannu,
Es uzaicināju deviņas kaijas,
"Nāciet visi uz tēju!"
Cik kaiju, atbildi! (10)

Esmu ļoti gandarīts par jūsu zināšanām un prasmēm. Un es dodu jums vēstuli ... (s)

IV. Apakšējā līnija. Mūsu ceļojums caur “matemātiku” ir beidzies. Atgriezīsimies ar jums mūsu bērnudārzā.
– Vai tev šodien patika ceļot? Kas tev patika visvairāk? Kāpēc?
Vai vēlaties izveidot vārdu no mūsu vēstulēm? Kādu vārdu tu dabūji? "Labi padarīts!"

Jūs tiešām šodien nopelnījāt šo titulu!

Abstrakts

Tieša izglītojošs aktivitātes Autors veidošanās elementārs matemātiskā iesniegumus V sagatavošanās Uz skola grupai.

"Ceļojums uz matemātikas zemi."

Parkhomenko Tatjana Ivanovna,

Audzinātāja.

Turpināt mācīt bērniem sastādīt un risināt aritmētiskos uzdevumus, izmantojot attēlu, izceļot tā sastāvdaļas (nosacījumu, jautājumu, risinājumu un atbildi, izkārtojot to risinājumu ar skaitļiem).

Attīstīt orientēšanās prasmes uz rūtiņu papīra lapas, veicot darbības saskaņā ar skolotāja norādījumiem.

Nostipriniet spēju veikt mērījumus, izmantojot lineālu.

Vingrojiet bērnus, nosaucot nedēļas dienas un to secību.

Attīstīt bērnu izziņas interesi, loģisko domāšanu, atmiņu, radošo iztēli.

Nostiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām formām un spēju tās izolēt no kopējā attēla.

Materiāli un aprīkojums: burti uz vārdu "Labi padarīts!", rādītājs, uzaicinājuma vēstule no Zinību fejas, zaķa zīmējums no ģeometriskām formām, paklāja grafiks "Voskobovičs".

Izdales materiāls:

Papīra loksnes būrī, pildspalva;

Cipari no 1 līdz 10, zīmes +, -, =;

Metodes un paņēmieni: pārsteiguma moments, spēles tehnikas, precizējumi, aptaujas.

Ievada daļa: (bērni stāv uz paklāja).

Puiši, mums šodien ciemiņi, pasveiciniet viņus un centīsimies būt uzmanīgi un labi atbildēt uz jautājumiem.

Puiši, es šodien atnācu uz bērnudārzu un atradu jums adresētu ielūguma vēstuli. Izlasīsim to. Interesanti, kas tajā ir?

Skolotājs nolasa vēstuli:

"Sveiki bērni! Es zinu, ka esat gudrs, uzmanīgs un daudz iemācījies. Vai vēlaties pārbaudīt savas zināšanas? Es aicinu jūs doties uz manu mīļāko matemātikas valsti. Esmu sagatavojis jums uzdevumus. Es ceru, ka jūs tiksiet ar tiem galā." - Zināšanu feja.

Interesanti, puiši, ko mēs šodien ceļosim? Kā jūs domājat?

Pedagogs: Tagad mēs pārbaudīsim, kurš no jums uzminēja pareizi! Paņemiet dažas kvadrātveida lapas un pildspalvu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu zīmējuma sākums ir atzīmēts ar sarkanu punktu. Novietosim rokturus celiņa sākumā, uz sarkanā punkta. Mēs uzmanīgi klausāmies komandas un izpildām uzdevumu.

Grafiskais diktāts: 5 šūnas pa labi, 2 šūnas uz leju, 2 šūnas pa labi, 2 šūnas uz leju, 2 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz augšu, 2 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz leju, 3 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz augšu, 2 šūnas pa kreisi, 1 šūna uz leju, 1 šūna pa kreisi, 2 šūnas uz augšu, 3 šūnas pa labi, 2 šūnas uz augšu.

Pedagogs: Ko jūs darījāt? Par ko mēs šoreiz ceļosim?

Bērni: Auto! (Automašīna).

Pedagogs: Kas mūsu automašīnai trūkst?

Bērni: riteņi.

Uzzīmējiet trūkstošos riteņus.

Vai visi tika galā ar šo uzdevumu?

(bērnu atbildes)

Pedagogs: Jūs ļoti centāties, bijāt uzmanīgs. Un tas ir jāņem vērā! Par katru paveikto uzdevumu jūs saņemsiet vēstuli. Nodarbības beigās redzēsim, kādu vārdu var izveidot no saņemtajiem burtiem.

Vienkārši lieliski! Par pirmo izpildīto uzdevumu jūs saņemat vēstuli, nevis vienu, bet divas uzreiz - "M", "O"

Vai jūs uzzinājāt, kas ir šie burti? Nosauciet tos. (bērni atbild).

(Viņi iziet uz paklāja)

Pedagogs: puiši, katrs būsim savas mašīnas vadītājs, iedarbināsim savas mašīnas.

“R-R-R” – ejam!

Pedagogs: Tātad mēs nokļuvām pilsētā "Jaukas loģikas mīklas"! Redzēsim, kurš to var izdomāt visātrāk un sniegs pareizo atbildi. Mēs vienojamies nekliegt no savām vietām, bet pacelt roku. Atbildi, kad es tev jautāju.

1) Ļena spēlē paslēpes ar draugiem. Pēkšņi viņa pamana, ka no starpsienas apakšas ir redzamas 8 kājas. Cik bērnu spēlē paslēpes? (5)

2) Dārza dzīvojamā stūrī dzīvo 2 kanārijputniņi un 5 zivis. Cik dzīvnieku ir kopā? (neviens).

3) Ja vista stāv uz vienas kājas un sver 2 kg, cik vista svērs, ja tā stāvēs uz 2 kājām? (2 kg)

Pedagogs: Jūs ļoti centāties, un par to es jums dodu vēl vienu vēstuli "L"

Kas tas par vēstuli?

(bērni atbild)

Pedagogs: Ejam tālāk. Aritmētisko uzdevumu pilsēta. Zināšanu feja atsūtīja bildes un piedāvā pēc tām veidot uzdevumus. Atcerēsimies, no kā sastāv uzdevums? (nosacījums, jautājums, risinājums, atbilde). Apskatīsim pirmo attēlu.

Par ko mēs rakstīsim problēmu?

(par putniem). Kādu nosacījumu mēs iegūsim? Uz zara bija 5 putni, un tad ielidoja vēl 1. Kā izklausītos jautājums? Cik putnu ir uz zara? Kāds būs risinājums? Izsakiet problēmas risinājumu skaitļos. Izlasi lēmumu. Tagad mēs pārbaudīsim, vai problēmu atrisinājāt pareizi.

Izveidosim citu problēmu. Kam būs šis uzdevums? (par pīlēniem). Kāds būs problēmas stāvoklis? Ezerā peldējās 10 pīlēni. 2 pīlēni izpeldēja krastā. Kāds jautājums būs mūsu uzdevumā? Cik pīļu vēl ir palicis peldēties ezerā? Pajautājiet bērniem, kur ir stāvoklis, jautājums un kāds būs šīs problēmas risinājums. Publicējiet šīs problēmas risinājumu. Izlasiet risinājumu. Vai tas notika ar visiem? Tagad mēs pārbaudīsim, vai problēmu atrisinājāt pareizi.

Lieliski! Tu izrādījies gudrs un uzmanīgs! Par to jūs saņemat vēl vienu vēstuli "PAR"

Pedagogs: Spēlēsim spēli “Nosauc trūkstošo numuru”, “Nosauc iepriekšējo (nākamo)”.

Spēlējot ar bumbu, bērni stāv aplī.

Un jūs saņemat nākamo vēstuli "D"

Atcerēsimies, kas tas par burtu.

Pedagogs: Nu, jūs un mani gaida nākamais Zinību fejas uzdevums. Pirmkārt, atrisiniet mīklas.

1. Viņš ir mans draugs ilgu laiku,

Katrs leņķis tajā ir pareizs

Visas četras puses

Tāds pats garums (kvadrāts)

Kāpēc jūs domājat, ka tas ir kvadrāts? (visas puses ir vienādas)

Man nav stūru

Un es izskatos kā apakštase

Kas es esmu, draugi?

Piezvani man. (aplis)

Kāpēc jūs domājat, ka tas ir aplis? (bez stūriem)

Trīs malas, trīs stūri,

Atbildiet, kas es esmu? (trijstūris)

Aplis, kvadrāts, trīsstūris. Kas tas ir? Ģeometriskās figūras.

Kurus citus jūs zināt (ovāls, trapecveida, kubs, bumba, daudzstūris).

Kā jūs domājat, kā sauc šo pilsētu?

Bērni: Ģeometrisko formu pilsēta.

Pedagogs: Lieliski! Jūs lieliski spējat izpildīt uzdevumus.

Šim nolūkam es jums dodu vēl vienu vēstuli "C"

Atcerēsimies, kas tas par burtu.

Pedagogs: Puiši pilsētā uzcēla jaunas mājas. Zināšanu fejām jāpalīdz pareizi pārvietoties uz stāviem. Bet, lai to izdarītu, jums ir jāsadala divās komandās. Un kamēr viena komanda izmitinās iedzīvotājus, ar otru aizvadīsim vēl vienu spēli.

Zināšanu feja ir sajaucusi savas ģeometriskās figūras, palīdziet man atrast papildu figūru.

Spēle "Ceturtais ritenis".

Esmu ļoti gandarīts par jūsu zināšanām un prasmēm. Un es dodu jums vēstuli ... (s)

Pedagogs: Mūsu ceļojums pa valsti ir beidzies. "matemātika". Atgriezīsimies ar jums mūsu bērnudārzā. Satveriet rokas, aizveriet acis un saskaitiet kopā no 10 līdz 1. Šeit mēs esam savā grupā.

– Vai tev šodien patika ceļot? Kas tev patika visvairāk? Kāpēc?

Izveidosim vārdu no mūsu vēstulēm? Kādu vārdu tu dabūji?

"Labi padarīts" .

Un tā kā jums šodien gāja labi, es jums piešķiru izsaukuma zīmi. Jūs tiešām šodien nopelnījāt šo titulu! Aplaudēsim viens otram un atvadīsimies no ciemiņiem.

GCD kopsavilkums FEMP sagatavošanas grupā

par tēmu: "Vienkāršu aritmētisko uzdevumu risināšana"

Mērķis: Sākotnējo matemātisko zināšanu veidošana.
Uzdevumi:

Izglītojoši:

Māciet bērniem sastādīt un risināt vienkāršus aritmētiskus uzdevumus, izmantojot skaitlisku piemēru. Nostipriniet spēju salīdzināt divus skaitļus, izmantojot salīdzināšanas zīmes “lielāks par”, “mazāks par” un “vienāds ar”.
Stiprināt idejas par ģeometriskām formām.

Izglītojoši:

attīstīt uzmanību un loģisko domāšanu; attīstīt roku-acu koordināciju; iemācīties izprast uzdevumu un risināt to kopīgi un patstāvīgi.

Izglītojoši:

kopt draudzīgas attiecības, spēju aktīvi un harmoniski strādāt.
Demonstrācija: ciparu kopums, zīmes, vārds "Paldies" (atsevišķi burti)
Izsniegšana: izgrieztas bildes, drukāti uzdevumi “Matemātiskais diktāts”, “Savieno bildē punktus” (katram bērnam), kartītes “salīdzini skaitļus”, vienkāršs zīmulis.

Nodarbības gaita:

Pedagogs:

Sveiki puiši! Karaliene matemātika jums raksta. Man tiešām ir vajadzīga jūsu palīdzība. Manā matemātikas valstībā ir iekļuvuši zaudētājs un kauslis. Viņš sajauca visas mājas manā valstībā, salauza visas ģeometriskās formas, atrisināja problēmas ar kļūdām un visu apbūra. Manā valstībā viss ir nogājis greizi! Manas valstības iedzīvotāji ir šausmīgi nobijušies, un nav neviena, kas mums palīdzētu. Dārgie puiši! Es zinu, ka esi drosmīgs, gudrs, uzmanīgs un nebaidies no grūtībām, steidzies mums palīgā. Matemātiskā valstība ir apdraudēta, un to var salauzt tikai nākamās pusstundas laikā. Ja jums nebūs laika, mūsu valstība pazudīs. Jūsu draugs ir karaliene matemātika.

Pedagogs: - Nu, puiši, palīdzēsim karalienei matemātikai atjaunot kārtību viņas matemātikas valstībā?

Bērni: - Jā, mēs palīdzēsim!

Pedagogs: – Bet iekļūt matemātikas valstībā nav viegli. Lai mēs ar jums tiktu galā ar visām grūtībām, mums jābūt drosmīgiem, gudriem, vērīgiem un vērīgiem. Bet vissvarīgākais ir tas, ka mēs varam atgriezties tikai tad, kad esam paveikuši visus uzdevumus. Nu, vai esat pārliecināts par savām spējām?

Un, lai uzzinātu, ko izmantosim, lai dotos uz matemātikas valstību, izpildiet uzdevumu.

1 "Izgriezti attēli" (kuģi)

Bērni savāc attēlu, nosauc kuģi un dodas palīgā Karalienes matemātikai.

2 uzdevums "Padomā un atbildi"(Mutisks uzdevums)

Pedagogs: - Šeit ir pirmais uzdevums.

Kura nedēļas diena šodien ir?

Cik brīvu dienu ir nedēļā? Nosauciet tos.

Cik acu ir luksoforam?

Cik pirkstu ir uz vienas rokas?

Cik ķepu ir diviem suņiem?

Cik dienu ir nedēļā?

Cik saules ir debesīs?

Kāds tagad ir gada laiks?

Kurš gada laiks bija pirms ziemas?

Kad bērni pirmo reizi iet pirmajā klasē?

Cik pirkstu ir uz divām rokām?

Cik saules ir debesīs naktī?

Cik ausu ir diviem kaķiem?

Pēc pavasara nāk gada laiks?...

1. Uz galda bija 4 āboli. Visi āboli tika pārgriezti uz pusēm. Cik ābolu ir uz galda?

2. Kādus traukus nevar pildīt?

3. Ko jūs varat redzēt ar aizvērtām acīm?

4. Cik ķepu ir diviem lāčiem?

5. Divi kartupeļi tika pagatavoti 2 minūtēs. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pagatavotu 3 kartupeļus?

6. Šodien ir trešdiena, pēc divām dienām iesim uz teātri. Kurā nedēļas dienā iesim uz teātri?

7. Šodien ir pirmdiena, pēc trim dienām ir Sašas dzimšanas diena. Kurā nedēļas dienā ir Sašas dzimšanas diena?

8. Pele savāca graudus

Viņa nesa divus graudus vienlaikus.

Esmu jau piecas reizes atnesis.

Kāda ir tā rezerve?

Audzinātāja. Labi padarīts! Mēs paveicām pirmo uzdevumu. Un par to es jums dodu burts "C"!(Es to noliku uz tāfeles)

3 uzdevums"Matemātiskais diktāts"

Pārvietojiet 1 kvadrātu pa kreisi un 4 no augšas, ielieciet punktu un sāciet zīmēt.
1 uz augšu, 2 uz labo pusi, 1 uz augšu, 1 uz sāniem, 1 uz leju, 2 uz labo pusi, 1 uz leju, 1 uz labo pusi, 1 uz augšu, 2 uz labo pusi, 1- uz augšu, 1- uz sāniem, 1 - uz leju, 2 - uz labo pusi, 1 - uz leju, 1 - uz labo pusi, 1 - uz augšu, 2 - uz labo pusi, 1 - uz augšu, 1 - uz sāniem, 1 - uz leju, 2- uz labo pusi, 1-uz leju, 1-uz labo pusi, tad jāatspoguļo zīmējums spoguļattēlā. (Bērni izpilda uzdevumu)

Audzinātāja. Lieliski. Un mēs palīdzējām Dunno tikt galā ar šo uzdevumu. Mēs saņemam burts "P".

4 uzdevums"Atrisiniet problēmu"
Audzinātāja. Bet pirms problēmas atrisināšanas atcerēsimies, no kurām daļām sastāv problēma? (nosacījums, jautājums, risinājums, atbilde)
-Labi padarīts! Kurš var atrisināt problēmu? (Skolotājs brīdina, ka skaitlis nedrīkst būt lielāks par desmit).
Ja bērniem ir grūtības sastādīt uzdevumus, skolotājs uz tāfeles izliek piemēru: 6-1 =?
Pedagogs: "Izveidojiet problēmu, kurā būs šādi skaitļi."
Bērni izdomā uzdevumus. Piemēram: “Veikalā bija 6 lelles. Atnāca pircējs un nopirka 1 lelli. Cik lelles ir palicis veikalā? (Bērni to atrisina un “pieraksta” risinājumu: 6-1=5).
Skolotājs uzklausa bērnu problēmas un pārliecinās, ka viņi pareizi uzdod jautājumu.
Piedāvāju vēl vienu piemēru, kā bērni veido uzdevumus. Piemēram: 8+1 = ?
Audzinātāja. Labi padarīts! Es tev iedošu vēl vienu burts "A"

Tagad atstāsim galdus un mazliet paspēlēsimies, un tajā pašā laikā atpūtīsimies.
Fizminutka"Nāc, neesiet slinks!"
Rokas uz augšu un rokas uz leju.
Nāc, neesi slinks!
Padariet savas šūpoles skaidrākas, asākas,
Labāk trenējiet plecus.
Ķermenis pa labi, ķermenis pa kreisi -
Mums ir jāizstiepj mugura.
Mēs veiksim pagriezienus
Un palīdzi ar rokām.
Es stāvu uz vienas kājas
Un es deru otram,
Un tagad pārmaiņus
Es pacelšu ceļus.
Atslābinājies un atsvaidzināts
Un viņi atkal apsēdās.

5. uzdevums

"Atkārtojiet zīmēšanu pa punktam."


Audzinātāja. Labi padarīts! Lūk, vēl viens uzdevums aiz muguras! Un mums ir vēl viens burts "C"!(Es noliku vēstuli uz tāfeles)

6. uzdevums“Salīdzini skaitļus un ieliec zīmes”
5…6 10…9 5…9
6…6 2…8 10…3 (darbs pie galda)
Audzinātāja. Labi padarīts! Cik tu esi gudrs. Un nākamā vēstule ir dāvana mums "UN".

7. uzdevums"Savienojiet attēlus punktus"


Audzinātāja. Punkti jāsavieno ar cipariem. Ko tu dabūji?
Labi padarīts! Mēs nopelnījām vēl vienu burts "B".

8 uzdevums

Un šeit ir sala “Ģeometriskās formas”. Kādas ģeometriskās formas jūs redzat? Jums ir jāievieto punkts, kur es norādīju. Klausīties uzmanīgi.

Novietojiet punktu ārpus taisnstūra, ārpus trijstūra (bērni uzliek to uz savām papīra lapiņām, tad bērns pieiet pie tāfeles, uzliek punktu un paskaidro, kāpēc viņš šeit ielika punktu).

Trijstūra iekšpusē un apļa iekšpusē, bet ne taisnstūra iekšpusē.

Ārpus apļa un ārpus trīsstūra.

Taisnstūra, trīsstūra un apļa iekšpusē.

Ārpus taisnstūra, apļa, trīsstūra.

Labi padarīts! Es tev iedošu vēl vienu burts "O".

Tātad mēs paveicām visus uzdevumus. Matemātiskā valstība ir apburta. Lasīsim, kādu vārdu mēs saņēmām? (Bērni lasa "PALDIES". Kam tu šodien palīdzēji? Kas bija grūti?, Kas jums patika vislabāk? Vai jūs izpildījāt visus uzdevumus?

Saistītās publikācijas