Zīmēšanas nodarbības (jaunākā grupa) izklāsts par tēmu: GCD kopsavilkums par māksliniecisko un estētisko jaunradi (zīmēšana) otrajā jaunākajā grupā par tēmu: “Lieldienu ola”. Lieldienu brīvdienas jaunākajā grupā

Mērķis: - garīgo, morālo un patriotisko īpašību audzināšana, iepazīstot tradicionālos krievu tautas svētkus.

Mērķi: - nostiprināt zināšanas par krievu tautas svētkiem

Ieaudziniet mīlestību pret tradicionālajiem svētkiem

Iemācīties dalīties iespaidos ar citiem par valsts svētkiem, izmantojot mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus

Ieviest draudzē uzvedības noteikumus.

Materiāls: fotogrāfijas - kur bērni piedalās kādos svētkos, dzejoļu teksti, materiāls tautas āra spēlēm, audio ieraksts - zvanu zvanīšana.

Metodiskie paņēmieni: audio ieraksts - baznīcas zvanu zvanīšana, dzeja, jautājumi, saruna - vēstījums, aktivitātes brīvā dabā - tautas spēles.

Darbs ar vecākiem: bērni apmeklē baznīcu, krāso olas, mācās dzeju kopā ar bērniem.

Priekšdarbi - svētku rīkošana, individuālais darbs pie dzejoļu iegaumēšanas, tautas spēles brīvā dabā.

Nodarbības gaita.

(Atskan zvans.)

Blagovest — zvana zvanīšana —

Dzirdēts visapkārt

Melodiski un skaisti

Bumba-bumba skaņas...

Kur un kad var dzirdēt zvana signālu?

Visi zvani skan,

Var dzirdēt templī. Virs ieejas templī un dažreiz blakus templim tiek uzcelts zvanu tornis jeb zvanu tornis, tas ir, tornis, uz kura karājas zvani.

Iepriekš cilvēki uz sapulci tika aicināti zvanot. Zvani skanēja ugunsgrēku un ienaidnieku uzbrukumu laikā, lai savāktu visus.

Mūsdienās zvanu zvanu izmanto, lai aicinātu ticīgos uz lūgšanu un pielūgsmi.

Atstājot visas savas lietas

Tēti un mammas iet uz baznīcu

Un ar jums bērni

Viņi viens otru ved aiz rokas.

Svētdiena ir lieliska diena

Šajā dienā Kristus augšāmcēlās.

Kādus valsts svētkus jūs zināt?

Piedzimšana

...drīz pienāks Ziemassvētki-

Prom ar visiem aizvainojumiem un strīdiem!

Tuvojas gaiši svētki -

Visa zeme viņu sveicina.

Kristības

...Mūsu baznīcā Epifānijas dienā

Bija ūdens svētība.

Mēs devāmies ar manu māsu

Svētajam ūdenim...

... Lieldienas, dārgie svētki,

Es atnācu tavā mājā un manējā,

Prieka asaras no acīm -

Galu galā Kristus ir augšāmcēlies par mums.

Masļeņica

... Vai tu esi mana dvēsele, mana Masļeņica,

Cukurotas ir tavas lūpas, salda ir tava runa.

Nāc ciemos pie manis plašajā pagalmā

Brauciet kalnos, ripojiet pankūkās, izklaidējiet sirdi...

Labi darīts, jūs zināt daudzus svētkus, kas ir zināmi jau no mūsu senču laikiem. Mūsu senči - krievu tauta - šajās dienās ietērpās vislabākajās svētku drēbēs un devās uz dievkalpojumu. zālienos, kur pie mūzikas skanēja pīpes, balalaikas un akordeoni dejoja apaļas dejas, dziedāja, dejoja, spēlēja rotaļas Šajās dienās īpaši tika gatavoti svētku cienasti. Viņi dāvāja dāvanas nabadzīgajiem un deva viņiem bezmaksas pārtiku. Spēļu karuselis, Brūka.

Lielākie un mīļākie svētki bija Lieldienas. To sauca par dzīres svētkiem un dzīres svētkiem; un jautri svinēja veselu nedēļu.

Krievijā Svētās Lieldienas vienmēr ir ieņēmušas īpašu vietu cilvēku garīgajā dzīvē, jo ar tām tika saistītas idejas par mūžīgu dzīves atjaunošanos, cilvēka dvēseles atdzimšanu un attīrīšanu. Svētki, un īpaši tādi gaiši kā Lieldienas, vienoja cilvēkus vienotā sajūtā, noskaņojumā un dvēseles stāvoklī. Šādi svētki garīgi vienoja šķirtos cilvēkus. Viņi apvienoja ģimenes. Ģimenes locekļi, kaut uz īsu brīdi, pulcējās kopā, vienoti ar kopīgu mērķi: gatavošanos svētkiem, dzīvespriecīgu sajūtu, lustīgu mielastu.

Un tagad Lieldienas un līdz ar to gadsimtu gaitā veidojušies rituāli un paražas atgriežas Krievijas zemē.

Baznīcas mūsdienās ir īpaši izrotātas. Apgaismots ar simtiem gaismu, un šķiet, ka... Pat sienas spīd un gaiss tāpat. Visu nākamo nedēļu pēc Lieldienām cilvēki viens otru apsveic. Baznīcās, namos, uz ielām, viens otru sveicinot, viņi priecīgi saka: “Kristus ir augšāmcēlies! " - "Patiesi Viņš ir augšāmcēlies! - un skūpstiet trīs reizes - to sauc par "Kristus radīšanu". Visi klāja svētku galdus, kur galvenie cienasti bija Lieldienu kūkas un krāsainas olas. Lieldienu kūkas tika ceptas baznīcas torņa formā ar kupolu.

Ola ir mazs brīnums, tā ir dzīvības simbols. Olu krāsošanas paraža aizsākās senos laikos. Iepriekš sarkana ola tika uzskatīta par saules, jauna biznesa, jaunas dzīves simbolu. Bija jātaisa daudz olu - dāvanām ģimenei un draugiem, spēlēm. Ja vēlies, varam arī uzspēlēt. Spēle Red Hill. (Katrs ripina savu olu lejā pa slidkalniņu un, ja tā atduras pret kādu rotaļlietu, saņem to dāvanā.)

Izkrāsosim Lieldienu olu

Un mēs to iedosim savai mammai -

Priecīgas Lieldienas.

Šeit tu esi visu svētdienas dienu

Velti to tikai Dievam

Dodieties uz templi, apmeklējiet savus draugus,

Spīdi kā saule visiem.

Mērķis: bagātinot bērnu zināšanas par Lieldienu svētkiem.

Uzdevumi:

1. Paplašiniet bērnu zināšanas par tradicionālajiem krievu tautas svētkiem.

2. Attīstīt vizuālās prasmes, iztēli, radošo darbību.

3. Audzināt interesi un cieņu pret tautas kultūru, precizitāti, darba spēju, neatlaidību.

Nodarbība notiek grupā (krievu būda).

Saimniece sveic viesus:

Sveiki dārgie viesi!

atved tevi uz tavu mazo istabiņu,

Prieks uzaicināt draugus!

Mēs būsim viena ģimene -

Sviniet gaišas Lieldienas.

Vajag tikai piezvanīt

Bērni, lai viņu smiekli skan,

Gan lieliem, gan maziem – visiem!

Tiek atskaņots ieraksts Krievu tautasdziesma. Bērni ienāk būdā.

X. - Nāciet iekšā, dārgie viesi. Sarkanajam viesim sarkana vieta. Ieņemiet savas vietas. Tagad mēs esam kā

viena liela ģimene.

1. slaids .Drīz pie mums pienāks brīnišķīgi pavasara svētki, ko sauc par Lieldienām.

Krievijā to svin tūkstoš gadus. Lieldienas ir dzīves svētki,

pavasara, saules, siltuma triumfs pār ziemas aukstumu. Cilvēki Lieldienām gatavojas ļoti ilgi, un šo gatavošanos sauc par gavēni.Šie svētki simbolizē labā uzvaru pār ļauno.

Šie ir labestības svētki.

2. slaids. Jau izsenis Lieldienām tiek gatavots īpašs ēdiens: Lieldienu kūkas, biezpiens Lieldienas

3. slaids. Šajos svētkos bija ierasts dāvināt skaistas krāsotas olas. Došana tika uzskatīta par zīmi, ka tu piedod cilvēkam visus apvainojumus, ka viņš tev patīk, ka tu netur ļaunu prātu uz viņu.

X. Un tagad mums ir sadaļa “Tas ir interesanti!” Tās vadītājs Matvejs Petruhnovs pastāstīs, kādas maģiskas un brīnišķīgas īpašības piemīt Lieldienu olām.

4. slaids. (stāsta bērns)Lieldienu olas tika uzskatītas par brīnišķīgām, maģiskām, jo ​​no olas nāk jauna dzīvība.

Piemēram:

Lai jaunā māja būtu skaista, eleganta, spēcīga un dzīve jaunajā mājā būtu priecīga, tika sadrupinātas Lieldienu olu čaumalas un ieliktas mājas pamatos.

5. slaids Lai rudenī novāktu labu ražu, pavasarī Lieldienu olu čaumalas tika sasmalcinātas un izkaisītas zemē.

6. slaids. Kad piedzima kumeļš, saimnieks gar kumeļa muguru nolaida Lieldienu olu, lai tas nesaslimtu un izaugtu par spēcīgu zirgu.

Es aicinu jūs šodien uz semināru. Šodien mēs kļūsim par olu krāsošanas meistariem. Kurš ir meistars?

Kur ir olas? Tie ir paslēpti dažādās mūsu grupas vietās. Katrs no jums saņems plānu, kur ola ir paslēpta (bērni atrod olas, sadalās apakšgrupās un apsēžas pie galdiņiem).

X. Paskaties, man ir divi grozi ar olām. Kāda ir atšķirība? (bērnu atbildes). Pieredze: kā atšķirt vārītu olu no jēlas?

vārītas olas labi rotē, ja mēģināt tās savīt;

Neapstrādātas olas, lai kā jūs mēģinātu tās pagriezt, negrieziet. Ola apstājas, neizdarot pat vienu pagriezienu.

Tas ir saistīts ar faktu, ka vārīta ola fiziskajā izpratnē ir vienots ciets ķermenis, un, to griežot, mēs nododam rotācijas enerģiju visam ķermenim, kur tā tiek vienmērīgi sadalīta – ola griežas. Jēla ola ir tikai cieta no ārpuses, bet šķidra no iekšpuses. Tātad izrādās, ka mēs būtībā cenšamies pagriezt apvalku, kamēr iekšējā šķidruma daļa “paliek savā vietā” un slāpē rotācijas kustības.

7. slaids. Olu dekorēšanas paraugi.

Padomā, kā izrotāsi savu olu. Jūsu olai vajadzētu sagādāt prieku cilvēkam, kuram jūs to dāvināt.

Bērni rotā olas Viena apakšgrupa rotā dekupāžas tehnikā. (kad izvēlētais dizains no salvetēm tiek pārnests un nostiprināts uz olas čaumalas), otrs to krāso ar guašu. (pirms tam pirkstu vingrošanu veic bērns.) Skan mierīga krievu tautas mūzika.

Svēto Lieldienu dienā sākās pavasara rotaļas un tika rīkotas apaļas dejas.

Spēlēsim arī. Spēle tiek spēlēta "Olu ripināšana"... Visi pēc kārtas nāk un ripina olas. Tas, kas pieskaras sēkliniekam, būs laimests.

Apakšējā līnija.

X . "Vai jums patika svinēt Lieldienas manā būdā?" Ko tu esi iemācījies? Kas bija grūti? Es redzu, ka

Manā grozā joprojām ir jēlas olas. Nākamreiz mācīsimies atdalīt dzeltenumu no baltuma un gatavosim Lieldienu piparkūkas.

Bērni atvadās, pateicas saimniecei un dodas prom.

Tēma: Lieldienas

Mērķis: uzzināt par Lieldienu svinēšanas tradīciju

Izglītība: iepazīšanās ar krievu tautas kultūras tradīciju pirmsākumiem.

Izglītojoši: iepazīstināt bērnus ar pareizticīgo baznīcas paražām, tautas spēlēm un izklaidēm.

3) Attīstošā: uzmanības un novērošanas attīstība, kustību koncentrācija.

Aprīkojums un materiāli: krāsotas olas, pysanka olas, Lieldienu kūkas attēls, Lieldienu galds, slidkalniņš olu ripināšanai, suvenīri.

Nodarbības piezīmes

Pedagogs: “Lieldienas ir vissvarīgākie kristiešu svētki. Šajā dienā ticīgie svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem. Pareizticīgā baznīca Lieldienas svin jau vairāk nekā divus tūkstošus gadu.

Klausieties dzejoļus, ko viens no dzejniekiem rakstīja par Lieldienām:

Skaļi pil pilieni

Netālu no mūsu loga.

Putni jautri dziedāja,

Pie mums ciemos atnākušas Lieldienas (K.Fofanovs)

Svētie Raksti saka, ka pēc debesbraukšanas Jēzus saviem mācekļiem pavēlēja iet pa pasauli un sludināt cilvēkiem viņa mācības. Arī nabaga sieviete Marija Magdalēna devās sludināt Kristus mācību. Viņa ieradās Romā, imperatora pilī pie Romas imperatora Tibērija. Tajos tālajos laikos katrs, kas ieradās pie imperatora, noteikti nesa kādu dāvanu: bagātie nesa vērtīgas dāvanas un rotaslietas, bet nabagie - visu, ko vien varēja. Marijai līdzi nebija nekā, izņemot ticību Kristum. Viņa pasniedza imperatoram vienkāršu vistas olu un skaļi teica: "Kristus ir augšāmcēlies!" Imperators bija pārsteigts un sacīja: "Kā jūs varat ticēt, ka kāds var piecelties no mirušajiem? Grūti noticēt, tāpat kā tam, ka šī baltā ola var kļūt sarkana! Kamēr viņš teica šos vārdus, ola sāka mainīt savu krāsu: kļuva sārta, kļuva tumšāka un beidzot kļuva spilgti sarkana. Tā tika pasniegta pirmā Lieldienu ola. Tāpēc Lieldienas sauc par “Sarkanajām Lieldienām” - galu galā tās ir “svētku brīvdienas”, kas slavina labā uzvaru pār ļauno, dzīvību pār nāvi, gaismu pār tumsu.

Kopš tā laika, pieminot šo notikumu, kas simbolizē mūsu ticību Augšāmceltajam Kungam, mēs krāsojam olas.

Olas ir nokrāsotas dažādās krāsās un uz tām ir uzraksts: "Kristus ir augšāmcēlies!" Atbildot uz to, jāsaka: "Patiesi viņš ir augšāmcēlies!" - un skūpstīt trīs reizes kā piedošanas un mīlestības zīmi mīļajiem.

Pedagogs: "Mēģināsim jums uzdāvināt Lieldienu olu."

Skolotājs izvēlas divus labprātīgus cilvēkus, vienam no viņiem iedod pysankas olu un aicina bērnus sasveicināties pēc Lieldienu paražas.

Un daudz vēlāk olas sāka krāsot dažādās krāsās vai uz tām attiecināt dažādus zīmējumus.

Skolotāja rāda bērniem krāsainas olas: "Ar ko šīs olas atšķiras?" (bērnu atbildes).

Pedagogs: “Tieši tā, puiši. Viena ola ir nokrāsota vienā krāsā, bet otrā mēs redzam rakstu.

Ar krāsu krāsotas olas sauc par “krashenki”, bet olas, kas krāsotas ar smalkiem rakstiem, sauc par “pysanky”. Kad mākslinieks zīmē, viņi saka, ka viņš glezno attēlu vai rakstu.

Viņi arī cep Lieldienu kūkas Lieldienām. Kuličs simbolizē sarkano sauli, un, ja cilvēks pamēģina Kuliču, viņš uzsūc dzīvinošus starus un kļūst laipns un stiprs.

Lieldienas vienmēr iekrita pavasarī un cilvēki vēroja laika apstākļus, un tā attīstījās tautas zīmes:

Paskaties ārā, vai vēl ir sniegs? (bērnu atbildes)

Pedagogs: “Tautas zīme vēsta: “Ja līdz Lieldienām jau viss sniegs nokusis, tad gads būs ražens. Un, ja vēl sniegs, tad gads būs nabadzīgs.”

Pedagogs: "Tagad paskaties, vai līst vai spīd saule?" (bērnu atbildes)

Pedagogs: “Ir vēl kāda zīme: ja Lieldienu svētdienā laiks ir skaidrs un saulains, tad vasara būs karsta, bet sausa. Ja “sēņu lietus” pāries, vasara būs silta, bet lietaina. Un ja ir apmācies, bet bez lietus, tad vasara būs auksta, bet sausa.

Pedagogs: "Kāda vasara, jūsuprāt, mums būs?" (bērnu atbildes)

Pedagogs: “Rituāls “putnu palaišana brīvībā” pastāv jau sen.

Iedomāsimies, ka mūsu rokās ir putni un mēs tos laižam vaļā.

(Bērni korī atkārto pēc skolotāja):

Zīļu māsas,
Stepa dejotāji,
Jūs varat brīvi lidot,
Tu dzīvosi brīvībā,
Atnesiet mums drīz pavasari.

Pedagogs: “Tātad mēs ar tevi izlaidām savus putnus savvaļā, lai ātrāk nāk pavasaris, lai sniegs nokūst, lai puķes uzzied.

Lieldienas visā pasaulē ir ne tikai baznīcas svētki, bet arī vieni no mīļākajiem ģimenes svētkiem.

Gatavošanās Lieldienām sākas ar mājas uzkopšanu, daudzi vāc mantas nabagiem un nodod tiem, kam tas ir nepieciešams. Galu galā Lieldienas ir žēlsirdības un līdzjūtības svētki, un katrs no mums var parādīt šīs īpašības, palīdzot savam tuvākajam. Un tas, redzi, ir patīkami un nemaz nav grūti.

Arī jūs Lieldienās kopā ar vecākiem varat salikt lietas, kuras esat pāraudzis, un rotaļlietas, ar kurām nespēlējaties, un uzdāvināt tās mazākiem bērniem.

Ceturtdien un piektdien saimnieces cep Lieldienu kūkas, bērni tās rotā ar glazūru un pārkaisa ar krāsainām cukura zvaigznēm un zirņiem.

Lieldienu brīvdienas vienmēr pavadījušas tautas rotaļas un izklaides.

Vai vēlaties uzzināt, kā mūsu vecvecāki svinēja Lieldienas? (bērnu atbilde)

Spēle “Atrodi olu”: skolotājs bērniem parāda Pysanka olu, pēc kuras viņš aicina aizvērt acis un šajā laikā paslēpj olu grupā. Vēlams to novietot redzamā vietā. Tad bērni tiek lūgti atrast Lieldienu olu.

Spēle “Divu zaķu dzenāšana”: skolotājs paņem trīs krāsainas olas. Viņš novieto divus blakus viens otram. Un trešais piedāvā palaist bērnus tā, lai tas trāpa šiem diviem un viņi ripo dažādos virzienos. Bērni “priecājas” viens par otru.

Spēle “Olu ripināšana”: skolotājs izliek mazus suvenīrus un uzstāda nelielu paštaisītu slidkalniņu vai dēli. Bērns paņem olu un ripina to pa slidkalniņu. Neatkarīgi no tā, pie kura suvenīra ola ripinās, bērns saņem šo dāvanu.

Āra spēles:

“Olu dēšanas spēle”: šai spēlei jums būs nepieciešamas 2 olas un 2 karotes. Bērni tiek sadalīti divās komandās, skolotājs uzstāda karogus. Pēc komandas bērni ievieto olu karotē un nēsā olu, lai nenokristu no karotes, vienlaikus izvairoties no karogiem. Tālāk komandai tiek nodota ola un karote. Uzvar komanda, kura pirmā dabū olu ap karogiem.

“Apjukuma spēle”: tiek izvēlēts vadītājs, pārējie bērni stāv aplī, sadodas rokās un apmulst. Prezentētājam tie ir jāatšķetina.

Mērķis: veidot bērnos elementāras idejas par pareizticīgo Lieldienu svētkiem.

Uzdevumi:

  • iepazīstināt bērnus ar pareizticīgo Lieldienu svētkiem, to vēsturi, paražām un rituāliem.
  • radīt apstākļus bērnu radošo aktivitāšu īstenošanai un attīstīt viņu radošās prasmes.
  • stimulēt bērnu radošo darbību.
  • attīstīt interesi par krievu kultūru; audzināt patriotiskas jūtas pret savas tautas pareizticīgajām tradīcijām.

Materiāli: kartons, guaša, otas, plastilīns, dzirksti, vizuļi.

Nodarbības gaita:

Darbs ar bērniem apakšgrupās. Mūsu grupā nodarbības dienā bija 10 cilvēki, tāpēc sadalījām bērnus 5 cilvēkos katrā grupā.

V.: Puiši, svētdien būs svētki ar nosaukumu Lieldienas! Šajā dienā pieņemts krāsot olas un cept Lieldienu kūkas, vai arī mammas tās iegādājas veikalā. Lieldienu kūkas ir svētku ēdiens, kas dekorēts ar gardu kūku virsū. Šodien mēs jums pagatavosim šīs kūkas.

Tālāk pie galdiem apsēžas pirmā apakšgrupa, priekšā ūdens burka, brūna guašas krāsa, ota un kartons Lieldienu kūkas formā. Bērni tiek aicināti apgleznot mūsu Lieldienu kūkas apakšējo daļu. Ar krāsu novilku līniju, lai bērni netiek tālāk par to, kur paredzēta reālā fondanta izveide.

Pēc tam, kad bērni ir pabeiguši pirmo darba posmu, viņi atpūšas rotaļu istabā, un skolotājs gatavojas nākamajam posmam. Pēc sagatavošanās darbiem pirmā bērnu grupa sāk rotāt Lieldienu kūkas. Iesaku puišiem to izrullēt no plastilīna "koloboks" un pielīmējiet tos uz Lieldienu kūkas daļas bez krāsas. Un pēc tam uz paša plastilīna uzlīmējiet krelles, dzirksti vai vizuļus pēc bērnu izvēles.

Pēc stundām es bērnu priekšā noliku uz galda visas Lieldienu kūkas un stāstīju par Lieldienām.

V.: Puiši, uz svētkiem pagatavojām Lieldienu kūkas. Sen, kad jūs un es vēl nebijām, kad vēl nebija tavu vecāku, dzīvoja viens ļoti laipns cilvēks, kuru sauca Jēzus Kristus. Viņš darīja labus darbus: palīdzēja cilvēkiem, ārstēja tos un neatstāja viņus ievainotus. Bet ļauni cilvēki viņu nodeva un sita krustā pie krusta. Dažas dienas vēlāk viņš augšāmcēlās, tas ir, atdzīvojās, un šo dienu parasti sauc par Lieldienām, un tāpēc mēs svinam svētkus, cepam Lieldienu kūkas un krāsojam olas.

Nodarbībā apakšgrupās īsumā stāstīju par svētku vēsturi, mudināju bērnus izrunāt svētku nosaukumu un nemitīgi slavēju katru bērnu, kad viņš uz Lieldienu tortes uzlīmēja dekorācijas elementus. Kopumā nodarbība ilga diezgan ilgi, aptuveni 25 minūtes, taču ir vērts atzīmēt faktu, ka bērniem tika piedāvāts pārtraukums patstāvīgām rotaļnodarbībām. Tas veicināja intereses zudumu. Katrs bērns izgatavoja savu unikālo skaisto amatu, ko pēc tam ilgi skatījās un rādīja saviem vecākiem.

Tatjana Adonina
GCD 2.junioru grupai “Svinam Lieldienas” (netradicionālās zīmēšanas metodes)

Programmas uzdevumi: iepazīstināt bērnus ar krievu tautas kultūras pirmsākumiem, ieaudzināt cieņu un mīlestību pret savas tautas pareizticīgajām tradīcijām. Audzināt morālās un estētiskās jūtas, attīstīt radošo iztēli, domāšanu, smalko motoriku. Stiprināt tehniskās prasmes zīmēšana ar kuliem. Iemācieties atrisināt nelielas aprakstošas ​​mīklas.

Materiāls: zvans, smilšu pulkstenis, mūzikas kaste, krāsota ola, projektors, dators, multimediju tāfele, prezentācija.

Katram bērnam: ola uz statīva, gauche, kulas, salvetes.

Skolotājs zvana sudraba zvaniņu un aicina bērnus nākt pie viņa.

Voss: Kāds tagad ir gada laiks?

Bērni: Pavasaris.

Voss: Kādus pavasara svētkus jūs zināt?

Voss:No tālas bezdelīgas lido

Viņi jautri čivina, cilvēki Viņi saka:

“Cilvēki, mostieties! Pavasaris nāk pie jums

Un ar pavasari un Lieldienas jums sagādā prieku!

Bērns lasa A. Pleščejeva dzejoli "Lauku dziesma"

Vos-ll: Bērni, drīz būs svētki Lieldienas. Katra ģimene tam gatavojas brīvdiena: cept Lieldienas, pīrāgus, cepumus, pērc daudz saldumu un krāso olas dažādās skaistās krāsās. To visu viņi liek uz šķīvja un cienā savus radus un draugus. Olas bija savādāk krāsotas modeļiem: pokes, cirtas, viļņotas un taisnas līnijas.

Skolotāja no mūzikas kastes izņem krāsotu olu un kopā ar bērniem to apskata. Parāda paraugu, kā krāsot olu. Aicina bērnus doties uz savu darba vietu.

(katram bērnam uz statīva ir dažādu krāsu krāsaina ola)

Tiek spēlēta didaktiskā spēle "Nosauciet krāsu"

Voss: Rādu bērniem smilšu pulksteni, kā izbirs smiltis, nolieku malā darbus un rotaļājas (pirms darba uzsākšanas bērni zīmē gaisā taisnas un viļņotas līnijas un punktus)

Voss: Puiši, lai raksts uz olas sanāk skaists un dzīvespriecīgs. Pasmaidīsim viens otram.

Individuālais darbs: skolotājs palīdz Galya M, Andrey Ts, Ksenia Ch sākt darbu.

Vos-l: Puiši, paskatieties uz smiltīm pulkstenī, mums ir laiks mazliet paspēlēties ar pirkstiem.

Pirkstu vingrošana.

Mūsu rokas ir kā ziedi

Pirksti kā ziedlapiņas

Saule mostas

Ziedi atveras

Tumsā viņi atkal ir

Viņi gulēs ļoti cieši

Vos-l: Tagad turpināsim krāsot olu un ļaujiet tai nožūt.

Vos-l: atgādina bērniem, ka ola ir dabas pasaules objekts, bet krāsota ola ir cilvēka radītās pasaules objekts.

Vos-l: Uzspēlējam. Spēle nodot olu (bērni stāv aplī un nodod viens otram olu)

Voss: Uzmini mīklu

Es atradu bumbu un salauzu to

Balta māja ar dzeltenu īrnieku (ola)

Kādreiz bija olas dzeltenums,

Un tagad - (cālis)

Voss: Kādos svētkos mēs krāsojām olas?

Bērni: Lieldienas.

Voss: Ar ko mēs tās krāsojām?

Bērni: bakstīšana

Voss: Es meklēju pilnīgas atbildes.

Voss: Labi darīts, pareizi uzminējāt mīklas, skaisti izkrāsojāt olas, spēlējāt spēles, atbildējāt uz jautājumiem, šim nolūkam esmu jums sagatavojis saldu pārsteigumu. (Es rādu šokolādes vistu ar olām uz šķīvja)



Saistītās publikācijas