Atklātās nodarbības kopsavilkums agrīnā vecuma grupā. Nodarbības agrīnajam pirmsskolas vecumam Nodarbības agrā vecuma grupā pirmsskolā

Mērķis: Sajūtu prasmju veidošana un attīstība 1.junioru grupas bērniem ar taustes uztveri.

Uzdevumi:

  1. Māciet bērniem atšķirt četras pamatkrāsas: sarkanu, zilu, dzeltenu, zaļu.
  2. Veidojiet zināšanas par pamatformām: apli, kvadrātu, trīsstūri.
  3. Dodiet daudzuma jēdzienu: liels-mazs.
  4. Māciet bērniem pēc pieskāriena atšķirt objekta stāvokli: ciets, mīksts.

Materiāli un aprīkojums: didaktiskā rotaļlieta: “Jautrais zilonis”; audio ieraksts “Ziloņa rēciens”, ziloņa ilustrācija, dažādu krāsu koka klucīši; trīsstūri no koka un mīksti; dažādu izmēru un krāsu bumbiņas.

Spēles gaita:
Bērni sēž uz paklāja puslokā. Skolotāja ienāk grupā un noliek viņiem priekšā rotaļlietu “Jautrā ziloņa mazulis”.

Pedagogs: Puiši, paskatieties, kas šodien ieradās pie mums ciemos. Šis ir ziloņa mazulis, paskatieties, cik garš ir viņa stumbrs un lielas ausis (norāda uz viņa ķermeņa daļām). Zilonis dzer ūdeni ar savu stumbru un lej to sev virsū kā strūklaku. Zilonis dzīvo tālā karstā Āfrikas valstī, kur vienmēr ir silts un vasarīgs. Vai jūs zināt, kādas skaņas var izdvest zilonis?
Bērni atbild.

Pedagogs: Uzmanīgi apskatīsim attēlu un klausīsimies, kā ziloņi prot runāt (rāda bērniem ilustrāciju “zilonis” un ieslēdz audio ierakstu “Ziloņa rēkšana”).

Audzinātāja: Kāds mums ciemiņš Viņš mums atnesa dāvanu - ļoti interesantus priekšmetus! Šeit ir kubi, tie ir dažādās krāsās: zaļi, dzelteni, sarkani un zili (norāda uz katru objektu). Šeit ir arī trīsstūri, tie ir cieti un mīksti. Zilonis mums arī atnesa bumbiņas, skat, tās ir dažāda izmēra, lielas un mazas. Zilonim bija garlaicīgi un viņš vēlas ar tevi spēlēties. Paspēlēsimies ar ziloni?
Bērni atbild.

Pedagogs: Tagad visus kubus un bumbiņas paslēpsim zilonī (ieliek rotaļlietā priekšmetus). Tagad mēs pa vienam to izņemsim un redzēsim, ko mūsu mazais zilonītis ir paslēpis sevī.
Bērns izliek roku cauri stumbram ziloņa mazulī un izņem vienu priekšmetu.

Pedagogs: Ko viņi dabūja no ziloņa? Kādā krāsā ir kubs? Kāda izmēra?
Bērni atbild.

Pedagogs: Labi darīts, atdosim zilonim viņa lietu un mēģināsim vēlreiz.
Spēle tiek atkārtota aplī.
Audzinātāja: ak puiši, mēs tik ilgi spēlējām, mēs paši bijām noguruši un mūsu viesis bija noguris. Pakustēsimies mazliet.

Fiziskā minūte:
Mēs spārdamies, stutējam,
Mēs sitam plaukstas,
Un tad lec un lec
un vēl vienu reizi.
Mēs skriesim pa taku
Viens divi trīs!
Un sasitīsim plaukstas
Viens divi trīs!
Un mēs pamāsim ar galvu
Viens divi trīs!
Visi dejo ar mums
Viens divi trīs!

Bērni atkal apsēžas uz paklāja.

Arī interesants kopsavilkums maziem bērniem:
Pedagogs: Tā mēs jauki lēkājām un dejojām. Tagad pastāstiet man, kurš šodien ieradās pie mums ciemos?
Bērni atbild.

Pedagogs: Tieši tā, ziloni. Ko viņš paņēma līdzi?
Bērni atbild.

Pedagogs: Labi darīts, zilonis mums atnesa kubus un bumbiņas. Kādas krāsas tās bija? Atcerēsimies kopā ar jums.
Bērni atbild.

Pedagogs: Tieši tā, tie bija zaļi, sarkani, zili un dzelteni. Kurš var man pateikt, kāda izmēra bija kubi un bumbiņas?
Bērni atbild.

Pedagogs: Tieši tā, viņi bija lieli un mazi. Un tagad ir pienācis laiks zilonim atgriezties mājās, teiksim paldies par spēli un atvadīsimies.

Bērni pateicas ziloņa mazulim un atvadās no viņa.


Skolotājs atņem rotaļlietu.

BDOU "Tarnogas kombinētā tipa bērnudārzs Nr.2 "Saule"

Izglītības pasākumu kopsavilkums

Saskaņā ar kognitīvo attīstību

bērniem 2 agrīnās vecuma grupās

Kolobokas ceļojums”

Pedagogs: Silinskaya

Jekaterina Nikolajevna

2017. gads

Mērķis: Maņu prasmju attīstība bērniem.

Uzdevumi:

Apmācība (izglītība):

    Turpināt attīstīt spēju atšķirt četras pamatkrāsas (sarkana, zila, dzeltena, zaļa); iespēja izvēlēties noteiktu krāsu no vairākiem piedāvātajiem.

2. Turpiniet iepazīstināt bērnus ar apaļo formu.

3. Vingrojiet bērnus spēju veidot apaļu formu, izmantojot roku apļveida kustības.

Izglītojoši:

    Attīstīt bērnu smalko motoriku un kustību koordināciju telpā.

Izglītojoši:

    Izkopt pieklājību un vēlmi palīdzēt pasaku varoņiem.

Aprīkojums un materiāli: mīkstās rotaļlietas: zaķis, vilks, lācis, lapsa; klēpjdators; muzikāla kompozīcija “Meža skaņas”, pasaku tēlu rotaļlieta - bulciņa; mazas bumbiņas: 9 sarkanas, 9 zilas, 9 dzeltenas, 9 zaļas; 2 maisiņi bumbiņām; sausais baseins; 4 grozi: sarkans, zils, zaļš, dzeltens; mājas ar logiem 8 gab; spēlēt mīklu; šķīvji; modelēšanas dēlis - atbilstoši bērnu skaitam; ārstēt; ceļš ar pēdām

Nodarbības gaita:

Bērni spēlējas, grupā ienāk viesi, puiši sveicina!

Pedagogs: Puiši, vai jums patīk pasakas (bērnu atbildes). (Es paņemu spilgtu kastīti, kurā ir rotaļlietu maizīte.) Es sakrata kastīti.

Kurš te slēpjas? Tagad es jums pateikšu mīklu, ja jūs to uzminēsit, jūs uzzināsit, kas slēpjas kastē.

Viņš pameta savu vectēvu
Un viņš pameta savu vecmāmiņu.
Tikai diemžēl mežā
Satiku viltīgo Lapsu.
(Koloboka)

Audzinātāja : Tieši tā, bulciņa! Puiši, sveicināsim koloboku.

Bērni . Sveiks, Kolobok!

Pedagogs: K muļķis no kā tu paslēpies kastē? No kā, jūsuprāt, Koloboks slēpās?

Bērni: no lapsas...

Pedagogs: Koloboks nevēlas, lai lapsa viņu apēstu, viņš vēlas atgriezties pie vecvecākiem. Palīdzēsim mazajam bulciņam atgriezties pie vecvecākiem. Vai mēs varam palīdzēt bērniem?

Bērni:

Pedagogs: Dosimies ceļā.(Skan muzikālā kompozīcija “Meža skaņas”).

Klusi, klusi, netaisi nekādu troksni

Nebaidiet mūsu pasaku(pielieciet pirkstu pie lūpām)

Viens - divi - griežas apkārt

Atrodi sevi mūsu pasakā(bērni griežas apkārt)

Pedagogs: Un šeit ir ceļš. Sekosim tai mežā(skolotāja un bērni iet pa taku viens pēc otra (ceļš ar pēdām)

Audzinātāja : Ak, paskaties, kas sēž zem krūma? (Zaķis)

Audzinātāja : Puiši, pasveicināsim zaķi.

Bērni: - Sveiks, zaķīt!

Audzinātāja : Mēs dodamies pie saviem vecvecākiem un atvedam viņiem koloboku. Kāpēc tu esi tik skumjš?

Zaķa skolotājs: Palīdzi maniem zaķiem paslēpties no lapsas mājās. Mani mazie zaķi nezina krāsas, un mājām visi logi ir sajaukti...

Pedagogs: Puiši, vai mēs varam palīdzēt zaķiem paslēpties? (mēs palīdzēsim)

D/spēle "Paslēpiet zaķi mājā"

Pedagogs: Paskaties, šeit ir mājas, un mājā ir paslēpušies zaķi. Dažādu krāsu mājas. Kādā krāsā ir šī māja (sarkana) Atkārto Danija? (sarkanā krāsā) (sarkanā krāsā).

Šeit ir mans apaļais, sarkanais logs. Un šeit ir tā pati sarkanā māja. Es uzlikšu mājai nelielu logu un paslēpšu zaķi. Tas tā, zaķis paslēpās.

(Es visiem dodu apli)

Pedagogs: T Tagad arī jūs varat paslēpt zaķus mājās! (Bērni meklē īstās mājas, aizver logus, kontrolē, palīdz, iesaka ar vadošiem jautājumiem: Kādā krāsā ir tava māja, Karīna? un tava, Katja? Un tava, Zakhar?)

Pedagogs: Labi darīts visiem. Atvadīsimies no zaķa un dosimies tālāk.

Bērni: Uz redzēšanos, zaķīt (skolotāja un bērni dodas tālāk)

Pedagogs: Skatieties, puiši, kas ir tas, kas sēž uz celma?(Vilks, viņam blakus ir bumbiņu maiss)

Pedagogs: Sasveicināsimies ar vilku.

Bērni: - Sveiks, vilk!

Pedagogs: Mēs ejam pie vectēva un vecmāmiņas un atvedam koloboku. Kāpēc tu esi tik skumjš?

Vilku skolotājs: Visi domā, ka esmu ļauna, un neviens ar mani nespēlējas.

Pedagogs: Paspēlēsimies ar vilku (Jā) Kas ir vilka maisā? (Es paņemu somu un rādu bērniem bumbiņas)

Izņemiet bumbiņas no vilka maisa. Un piecelties brīvāk (Atkārtojiet kustības pēc skolotāja)3. Fiziskās audzināšanas minūte. Ar bumbiņām.

- Mēs esam smieklīgi puiši

Mēs lēksim un auļosim

Kopā viņi visi apstājās.

Pacelsim bumbiņas uz augšu un sakratisim tās kopā

Tagad nolaidīsim to uz leju.

Paslēpsim tos aiz muguras.

Rādīsim kopā bumbiņas.

Un mēs tos atkal paslēpsim

Un tagad mēs esam apsēdušies.

Knock-klauvē

Stāvēsim kopā, griezīsimies apkārt

Un mēs ar puišiem sadraudzēsimies. (Bērni apskauj)

Pedagogs: Labi padarīts. Nu mēs ar tevi spēlējāmies un vilks uzjautrinājās Puiši, atvadīsimies no vilka un dosimies tālāk.

Bērni: Uz redzēšanos, vilks (skolotājs un bērni dodas tālāk)

Pedagogs: Puiši, paskatieties, te kāds sēž. Kas tas ir?

Bērni: Lācis.

Pedagogs: Sasveicināsimies ar lāci.

Bērni: - Sveiks, Mišenka!

Pedagogs: Mēs ejam pie vectēva un vecmāmiņas un atvedam koloboku.

Lācis - skolotājs: OHO-HO-HO-HO.( lācis nopūšas)

Pedagogs: Kas notika ar Mišenku, kāpēc viņš tik ļoti nopūšas?

Lācis - skolotājs: Ar mani notika nepatikšanas. Ogas ir izkaisītas, jāliek grozos - zaļās zaļā grozā, sarkanās sarkanā, dzeltenās dzeltenā un zilās zilā.(sausais baseins, tajā tiek ievietotas zaļas, zilas, sarkanas un dzeltenas bumbas atbilstoši bērnu skaitam)

Pedagogs: Miša, nebēdā, mēs tev palīdzēsim. Vai mēs, puiši, palīdzēsim lācim?

Bērni: Palīdzēsim...

D/spēle “Ieliec ogas grozos” (bumbiņas)

Pedagogs: Paskatieties, puiši, cik tur ir ogu, kādā formā tās ir? (apaļa) Kādā krāsā? (Ņemu pa vienam, rādu un kopā ar bērniem nosaucu) Sarkana, zila, zaļa, dzeltena. Mums tie jāsakārto pēc krāsas vienādas krāsas grozos.

Pedagogs: - Kas tas par grozu?

Bērni:-sarkans.

Pedagogs: Ieliku sarkanu ogu (ieliku).

Kādas ogas mums vajadzētu likt šajā sarkanajā grozā?

Bērni:- sarkans.

Pedagogs: Labi darīts, pareizi.

(tas pats ar zilo, zaļo un dzelteno grozu)

Pedagogs: Puiši, paņemiet ogas un salieciet tās grozos un salieciet visas savās vietās. (bērni dara, es kontrolēju, es pamudinu: Padomājiet, paskatieties uzmanīgi, kādā krāsā ir oga?)

Pedagogs: Uzdevumu izpildījām un visas ogas salikām groziņos. Palīdzēja Mishka. Un lācis vairs neskumst. Labi padarīts!

Puiši, atvadīsimies no lāča un dosimies tālāk.

Bērni: - ardievu mazā mīļā.

Pedagogs: Skatieties, puiši, tieši uz taciņas sēž lapsa. Sasveicināsimies ar viņu.

Bērni: - sveiks lapsa.

Pedagogs: Mēs ejam pie saviem vecvecākiem un atvedam viņiem koloboku. Izlaid mūs cauri, lapsa. Vectēvs un vecmāmiņa mūs gaida.

Lapsa audzinātāja: -Ja tu man iedosi Koloboku, es tevi izlaidīšu.

Pedagogs: - Ko mums darīt, puiši? Lapsa negrib laist mūs garām. Kā glābt Kolobok?

Nāc, mēs pārspēsim lapsu un apžilbināsim citus kolobokus, un šim nolūkam mums ir vajadzīga mīkla. Kur mēs varam iegūt testu? Kurš pasakā izgatavoja Koloboku no mīklas?

Bērni:- vecmāmiņa...

Pedagogs: Labi darīts, tieši vecmāmiņ. Sazvanīsimies vecmāmiņai un prasīsim viņai testu!

Bērni: - Vecmāmiņa! (Grupā ienāk vecmāmiņa, nesot uz paplātes mīklas gabaliņus; bērni sveicina)

Pedagogs: Palīdzi mums, vecmāmiņ, ripināt kolobokus.

Vecmāmiņa (otrā skolotāja): -Protams, ka palīdzēšu! Apsēdieties pie galdiem. (Bērni sēž pie kopā saspiestiem galdiem)

Pedagogs: Paskaties uz bulciņu, cik tā ir apaļa. Teiksim kopā: apaļš. Apaļas formas un dzeltenas krāsas. Tas var ripot pa galdu, jo tam nav stūru.

Tagad paskaties, kā es sarullēju bulciņu. (rādot apļveida kustības ar koloboka plaukstām). Manas plaukstas ir taisnas, pirksti ir kopā. Parādi, kā ripināsi bulciņu. (bērni atkārto skolotāja kustības)

Audzinātāja : Paskaties, kas tev ir mīklu. Tas ir mīksts un dzeltens. Paņemšu mīklas gabalu, uzlikšu uz plaukstas, ar otru plaukstu nedaudz piespiežu un ar apļveida kustībām izrullēšu bumbiņā. Un jūs ņemat mīklu. Uzliek uz plaukstas, ar otru roku viegli piespiež un ar apļveida kustībām izrullē (individuālais darbs, bērniem palīdz vecmāmiņa-skolotāja)

Pedagogs: Kāda koloboka forma izrādījās (labi darīti puiši). Mēs ar jums taisījām kolobokus lapsai. Liksim tos uz šķīvja un ļausim viņai ēst.

Pedagogs: Atvadīsimies no lapsas.

Bērni: - Uz redzēšanos mazā lapsa.

Vecmāmiņa: Paldies puišiem par bulciņu, mēs to izglābām no lapsas un atdevām man!

Pedagogs: Koloboks vairs nebēg no vecvecākiem.

Vecmāmiņa: - Vai jums patika jūsu ceļojums? (Jā)

Tagad jums, puiši, ir pienācis laiks atgriezties grupā.

Un es jums esmu sagatavojis pārsteigumu, jo viņi palīdzēja bulciņai. (vecmāmiņa iedod maisu ar bumbiņām).

Pedagogs: 1,2,3 - griežas apkārt, atkal atrodies grupā.

Tātad, puiši, jūs un es atkal atradāmies savā grupā. Labi padarīts! Izpildījām visus uzdevumus, palīdzējām Kolobokam, izdarījām labu darbu! Paskaties somā, ko mums iedeva vecmāmiņa. Jā, ir bumbiņas!

(Es leju bumbiņas no maisa uz grīdas)

Pedagogs: Panāk līdzi bumbiņas. (bērni turpina spēlēt ar bumbiņām...)

Audzinātāja (viesiem) : Mūsu nodarbība ir beigusies.

Sanktpēterburgas Kaļiņinskas rajons

« Ciemos atnācis rudens, nesot visiem dāvanas»

Tehnoloģijas: prasmju un iemaņu veidošana ar rotaļu vingrinājumiem un oriģinālām maņu spēlēm, netradicionālu zīmēšanas paņēmienu izmantošana, veselības saglabāšana: pirkstu vingrojumi, elpošanas vingrinājumi, rotaļas brīvā dabā.

Z.I. Samoilova,

2013. gads

  • Iemācieties analizēt rudeni pēc galvenajām pazīmēm: lapas kļūst dzeltenas un nokrīt, pūš vējš, ir apmācies, līst;
  • Atpazīt un nosaukt rudens bildē: mākonis, saule, koks, lapas;
  • Nostiprināt bērnu zināšanas par rudens galvenajām krāsām: dzeltenu, zaļu, sarkanu;
  • Nodrošiniet, lai runājošie bērni runātu izteiksmīgi, lēni, skaidri, skaļi;
  • Iepazīstiniet bērnus ar augļiem: ābolu, bumbieri, plūmi. Koncentrējiet bērnu uzmanību uz augļu krāsu un formu daudzveidību;
  • Labojiet jēdzienus “viens” un “daudzi” kartēs ar augļu un augļu attēliem, kas izlikti uz šķīvjiem;
  • Iemācieties atšķirt tos pēc izmēra, formas un krāsas: zaļa, sarkana, zila;
  • Apgūstiet netradicionālu zīmēšanu - izmantojiet pirkstu, lai zīmētu ābolus. Novietojiet tos vienmērīgi ierobežotā vietā;
  • Izrādi interesi par darbu, prieku par darba rezultātu.

Materiāli nodarbībai:

Mīkstā rotaļlieta Zaķi, liels grozs, izglītojošas spēles, augļi: ābols, bumbieris, plūme. Sarkana krāsa, palagi ar ābeles siluetu, mitrās salvetes.

Nodarbības gaita:

Bērni sēž puslokā uz krēsliem. Zaķis nāk ciemos pie grupas ar lielu grozu.

Zaķis: Sveiki bērni! Es tā steidzos nākt pie tevis, atnesu tev dāvanas un dāvanas. Un dāvanas nav vienkāršas, rudens tev tās uzdāvināja.

Pedagogs: Paldies, Bunny! Un paldies rudenim par dāvanām un dāvanām. Puiši, lūdzu, parādiet mums mūsu grupā, kur ir rudens? (skolotāja un bērni, pārvietojoties pa grupu, atrod rudens priekšmetus un zīmes).

Pa labi. Tik daudz skaistu lapu ir rudenim. Un uz mūsu magnētiskās tāfeles ir arī rudens ainava. (Bērni nāk pie magnētiskās tāfeles un pēc skolotāja lūguma rāda nosauktos attēlus.).

Pastaigas laikā novērojām arī rudens parādības: kokiem lapas mainīja krāsu, zālītē bija daudz lapu, daudz zīļu. Un tagad redzēsim, ko rudens mums ir devis. (Bērni pieiet pie galda, uz kura Zaķis nolicis grozu.). Ak, kādas skaistas lapas rudens mums ir devis.

Zaķis: Puiši, es gribu spēlēties ar jumsspēle: "Mazs un liels."Šī ir liela lapa, Egorka, atrodi man mazu lapiņu. Un šeit ir maza lapiņa. Roma, atrodi man vēl vienu šādu mazu papīra lapiņu. utt. Labi darīti puiši!

Pedagogs: Apskatīsim, kas vēl ir mūsu grozā. (Kokteiļu salmiņi) Puiši, mēs parādīsim Zaķim, kā vējš pūš rudens lapas.Elpošanas vingrinājums "Pūt pa lapu".

Zaķis: Jūs, puiši, esat lieliski, un tā ir taisnība, ka rudenī bieži pūš vējš un plēš no kokiem lapas un met tās pie kājām. Man ļoti patika spēlēties ar jums, tāpēc es jums parādīšu vēl dažas dāvanas. Kas tas ir? (Āboli ir sarkani) Tieši tā, puiši, tie ir āboli. Tie ir sarkani. Un jūsu grupā ir daudz sarkanu rotaļlietu.

Spēles uzdevums: "Atnesiet nosaukto objektu."

Zaķis aicina bērnus atrast sarkanu kubu, sarkanu bumbiņu. Paldies, puiši, ka izpildījāt visus manus uzdevumus.

Pedagogs: Un tagad es vēlos jūs iepazīstināt ar citiem augļiem. Rudens ir ļoti bagāts ar augļiem.

Spēle "Atrodi to pašu."Bērni pieiet pie mazā sajūtu dēļa, atver durvis un aplūko attēlā attēlotos augļus. Viņi tos nosauc (runājošie bērni) un uz paplātes atrod vienus un tos pašus augļus (ābolus, bumbierus un plūmes). Labi darīti puiši! Un vēl, puiši, es gribu jums jautāt, cik ābolu ir šķīvī? Cik plūmju? (Spēle "Viens un daudzi")Zaķi labi izpildīja uzdevumu, pareizi atrada visus augļus. Zaķis mums atnesa daudz dāvanu, un uzdāvināsim arī Zaķim dāvanu. Mēs uzzīmēsim viņam uz kokiem daudz augļu.

Bērni nāk pie galdiem un apsēžas uz krēsliem.

Uz galdiem ir palagi ar zīmētiem ābeļu siluetiem un sarkanu krāsu.

Pedagogs: Mēs ar jums, puiši, uzzīmēsim ābolus savam Zaķim. Kādas krāsas ābolus mums atnesa Zaķis? (Sarkans!) Un mūsu krāsa ir sarkana. Ar pirkstiem zīmēsim ābolus. Un tagad mēs sagatavosim pirkstus zīmēšanai, lai viņiem būtu viegli zīmēt.

Pirkstu spēle "Dūres".

Savelkam dūrē

Un nolieciet to uz sāniem.

Atvērsim plaukstas,

Liksim uz kājām.

Bērni ar pirkstiem uz kokiem zīmē ābolus.

Zaķim ļoti patīk bērnu zīmējumi, un pateicībā viņš tos piedāvābrīvdabas spēle “Gļēvais zaķis”.Bērni skrēja panākt zaķi un izskrēja no grupas uz guļamistabu.

Priekšskatījums:

Valsts budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

bērnudārzs Nr.41 vispārizglītojošais tips

Sanktpēterburgas Kaļiņinskas rajons

Kopsavilkums par kopīgām aktivitātēm ar maziem bērniem

« Ar lācēnu ziemas mežā.

Tehnoloģijas: prasmju un iemaņu veidošana ar rotaļu vingrinājumiem un oriģinālām sajūtu spēlēm, otu krāsošanas tehnikas izmantošana, veselības saglabāšana: pirkstu vingrojumi, elpošanas vingrinājumi, rotaļas brīvā dabā.

Z.I. Samoilova,

1.kvalifikācijas kategorijas skolotājs

2013. gads

Māciet bērniem atšķirt un nosaukt galvenās krāsas: sarkana, zila, zaļa, dzeltena.

Iepazīstieties ar brūno krāsu.

Piestipriniet ķermeņa daļas pie lāča.

Spēt korelēt atšķirīgus objektus pēc izmēra (lieliem, maziem) un formas.

Atšķiriet un nosauciet pazīstamās ģeometriskās formas: aplis, ovāls,

Turpiniet mācīt pareizi, krāsojot ar krāsām, turiet otu.

Izkopt kārtīgumu.

Materiāli nodarbībai:

Lācītis, vieglais auto, kartona kartītes ar krāsotiem auto 4 pamatkrāsās, auto riteņu pārsegi. Ģeometriskas formas lāča silueta izkārtošanai: galva - liels aplis, ausis - mazi apļi, ķermenis - liels ovāls, ķepas - mazi ovāli. A4 papīra loksnes ar Ziemassvētku eglīšu attēliem. Otas, balta krāsa.

Nodarbības gaita

Pedagogs: - Bērni, paskatieties, cik daudz viesu ir atnākuši pie mums. Sasveicināsimies visi.

Bērni: - Sveiki!

(Ir dzirdami klauvējumi un stutēšana)

Pedagogs: Kāds cits kavējas mūsu vizītē. Es aiziešu un paskatīšos.

Kurš staigā pa dārzu?

Soļu skaņa no augšas uz augšu.

Šis ir mūsu rotaļu lācītis

Nāca apraudzīt puišus.

Puiši, vai jūs zināt, kas tas ir? Pareizi, šī ir mūsu Mishka. Sasveicināsimies ar viņu. (Bērni sveicina Mišku). Puiši, kāpēc mūsu Mishka ir tik skumji, kas ar viņu notika? Vai pajautāsim?

Lācis. Vectēvs Lācis mani uzaicināja ciemos uz mežu. Taču notika nepatikšanas, mašīna salūza. Un es nezinu, ko darīt. Un ātri jātiek pie vectēva, jo lāči ziemā guļam midzenī. Un vectēvs drīz dosies gulēt. Puiši, palīdziet man tikt pie vectēva. Aicinu arī tevi.

Pedagogs: Puiši, jūs esat laipni un vienmēr gatavi palīdzēt. Palīdzēsim mūsu Mishkam salabot viņa automašīnu. Lāci, kur ir tava mašīna?

Lācis: Mana mašīna stāv pie luksofora pie ieejas mežā. Lācis rāda ceļu

Pedagogs:

Visi šodien par pasaku

Es aicinu jūs iet

Vairāk interesantu piedzīvojumu

Jūs, puiši, to neatradīsit.

Stāviet viens otram blakus

Cieši turiet rokas

Ejam, draugi,

Nekādi nevar atpalikt.

Bērni ar skolotāju dodas uz sensoro tāfeli ar transporta attēlu.

Didaktiskā spēle "Mašīna"

Pedagogs: Te nu mēs esam. Puiši, paskatieties, ko jūs šeit redzat? Pa labi. Šī ir automašīna. Kas tas par automašīnu - vieglo vai kravas automašīnu? (Auto) Kādā krāsā ir mašīna? (Sarkans). Kur ir riteņi? Jā, šeit viņi ir, daudz ko tādu. Un visas ir daudzkrāsainas. Sarkanai automašīnai arī riteņiem jābūt sarkaniem. Skatieties, kā es salaboju vienu riteni. Tagad ritenis ir salabots. Un kurš man palīdzēs salabot citus riteņus?

Pedagogs: Labi darīti puiši, Mishka mašīna tika salabota.

Kas te slēpjas? Arī automašīnas. Kas šīm automašīnām trūkst? (Arī nav riteņu). Un paskatieties, puiši, cik krāsainas ir visas mašīnas. Paņemiet sev automašīnas. Kādā krāsā ir tava mašīna? (zils), kā ar tevi? (zaļi, dzelteni utt.) Bet riteņi šīm automašīnām ir jāizvēlas tādā pašā krāsā kā automašīnai. Kādus riteņus tu uzliksi savam auto? (sarkans) Un tu? (dzeltens utt.) Un tu, Mishka, skaties, kā bērni tiek galā ar uzdevumu, un nākamreiz varēsi pats salabot savu auto.

Skolotājs apskata automašīnas. Uzslavē bērnus, kuri ir paveikuši uzdevumu, un palīdz bērniem, kuriem ir grūtības.

Pedagogs: Vectēvam Lācim ļoti pietrūkst Mišutkas. Puiši, izliksim Miškina portretu vectēvam un tad iedosim vectēvam.

Didaktiskā spēle "Savākt lāci"

Bērni tuvojas magnētiskajai tāfelei. Uz galda, kastē, ir sagataves - brūnas daļas. Iepazīsimies ar krāsu – brūno. Mēs pārbaudām rotaļlietu lācīti un pievienojam ķermeņa daļas. Mishka galva ir apaļa un liela; ausis - mazas, apaļas, ķermenis - ovālas, lielas; ķepas - ovālas, mazas. Tagad apskatiet, kādas ģeometriskās formas ir kastē. Mēs noskaidrojam ģeometriskās formas: apli, ovālu un to izmērus - lielus un mazus. Skolotājs parāda uzdevuma izpildes secību. Detaļu krāsas, formas un izmēra norādīšana: liels aplis ir galva, mazi apļi ir ausis. Lielais ovāls ir ķermenis, mazie ovāli ir ķepas. Bērni uz magnētiskās tāfeles ievieto Mishkas portretu. Darba gaitā skolotājs precizē ķermeņa daļas un formu, uzdodot bērniem jautājumus. Kas tas ir? Parādiet man, kur ir galva, kāda tā forma? Kur ir rumpis? utt. Kamēr jūs, puiši, gatavojāt Mišutkas portretu uz tāfeles, es to pārfotografēju un atdošu šo portretu vectēvam Lācim. (Uz balta kartona ir uzlīmēts Mišutkas “portrets”.)

Pedagogs: Bērni, ievedīsim Mišutku mežā. Vai vēlaties?

Izmēģiniet visu iespējamo, puiši.

Jūs nevarat nokāpt no ceļa.

Un šeit ir ziemas mežs. Cik šeit ir skaisti. Ir daudz koku. Kur ir lapas uz kokiem? Tieši tā, rudenī lapas nokrita. Koki arī ziemā guļ, klāti ar sniegu. Kādi ir tie zaļie koki? (Ziemassvētku eglītes). Tieši tā, bērni, eglītes. Kāpēc Ziemassvētku eglītes ir zaļas? Labi darīti puiši, jūs zināt, ka gan Ziemassvētku eglīte, gan priede vienmēr ir zaļas - gan vasarā, gan ziemā. Kāpēc visi koki ir sniegā, bet Ziemassvētku eglītes bez sniega? tie būs auksti salnā laikā. Palīdzēsim eglītēm un apbērsim tās ar sniegu. Apsēdieties pie galdiem. Mēs zīmēsim sniegu savām Ziemassvētku eglītēm. Ar kādu krāsu mēs krāsosim sniegu? Tieši tā – balta krāsa, jo sniegs ir balts. Bērni dara darbu.

Pedagogs: Labi darīti puiši, viņi arī palīdzēja eglītēm un no sala klāja tās ar sniegu. Noguris, iespējams. Atpūtīsimies un spēlēsimies.

Spēle brīvā dabā "Lāča jautrība"

Lāči klīst pa mežuBērni staigā kā lāči.

Nemierīgi kaimiņiIedomājies, ka uz koka atradi medu

Klejo, klīst, meklē meduMēs izstiepām roku un saņēmām to ,

Bads neļauj viņiem gulēt Viņi ēd medu.

Lāči klīst pie strauta,Izliekas, ka dzer ūdeni

Viņi ķer zivis ar ķepām.no strauta, sliecas.

Viņi paši ēdīs garšīgi,Ēd zivis, berzē

Un mazuļi tiks pabaroti. vēderiņi.

Lāči ieiet savā bedrē,Viņi staigā kā lāču mazuļi

Un kaimiņi par to priecājas. atspiedies uz rokām.

Lāči gulēs līdz pavasarim,Novietojiet plaukstas uz vaigiem

Viņiem būs “gardi” sapņi.izlikties aizmigt.

Vai jums patika spēlēties ar Mishku? Mēs tik daudz ceļojām ar viņu - palīdzējām viņam izgatavot automašīnu; Uztaisījām vectēvam dāvanā Miško portretu, pabijām ziemas mežā, palīdzējām ar eglītēm, spēlējāmies ar Mišku. Viņi viņu aizveda mežā. Lai mūsu Miška tagad dodas pie sava vectēva Lāča, un viņi visu ziemu kopā atpūšas midzenī.

Mēs ieradāmies mežā ziemā,

Atradām jaunu pasaku.

Un tagad atkal ir pienācis laiks

Atgriešanās bērnudārzā.

Cieši turiet rokas

Stāviet viens otram blakus

Apgriezieties un virzieties uz priekšu

Grupa no visiem jau mūs gaida.

Citā dienā, turpinot tēmu “Miša krospēda”, kopā ar bērniem gleznoja Lāča vectēva un Mišutkas portretus.

Pastaigas laikā, turpinot to pašu tēmu, “uzcēlām midzeni” mazajai Mišutkai.


Programmas saturs:

Noteikt bērnu runas un maņu attīstības līmeni; nostiprināt zināšanas par ziediem, dārzeņiem un augļiem, cilvēka ķermeņa uzbūvi, higiēnas priekšmetiem un augu – koku uzbūvi.

Nostipriniet pirmsskolas vecuma bērnu spēju klausīties skolotāja runu un atbildēt uz jautājumiem par attēla saturu, saistīt dzirdēto ar objektu vai attēlu un skaitīt īsus dzejoļus.

Nostiprināt bērnu maņu standartu apguvi: spēju atšķirt priekšmetus pēc krāsas, formas; spēja atlasīt dažādu formu objektus ar noteiktu formu (aplis, kvadrāts, trīsstūris) jēdziens "daudzi", "viens"; vienlaikus korelēt atšķirīgus objektus pēc izmēra un krāsas; atpazīt dabas skaņas (lietus, vējš) pēc auss.

Attīstīt runas elpošanu, aktivitāti, vizuālo un dzirdes atmiņu, uzmanību, novērošanu, pirkstu smalko motoriku.

Veicināt cieņu pret savu ķermeni, veselību un interesi par dzīvo un nedzīvu dabu.

Nodarbības laikā raisīt bērnos pozitīvas emocijas.

Aprīkojums: Dasha lelle, papīra saule un mākonis, dārzeņu un augļu manekeni, sarkanas, dzeltenas un zaļas papīra lapas, kartītes ar higiēnas priekšmetu attēliem, papīra ģeometriskas formas - aplis, kvadrāts, dažādu krāsu un izmēru trīsstūris, audio ieraksts vējš un lietus.

Iepriekšējais darbs: ievads krāsās - dzeltena, sarkana, zaļa; formas - aplis, kvadrāts, trīsstūris; dārzeņi un augļi; gleznas “Rudens koki” ekspertīze; pētot cilvēka ķermeņa daļas, higiēnas priekšmetus, vērojot augus (kokus) rudenī; dzejas iegaumēšana no galvas; dabas skaņu audioierakstu klausīšanās.

Kapuce. vārds: G. Boiko dzejolis “Saule un mākonis”, dzejoļi par dārzeņiem, augļiem, rudeni.

Skolotāja stundas gaita ar maziem bērniem:

es . Organizatoriskais moments (2 min.).

Labrīt, dārgie bērni! Mums šodien ciemiņi. Sasveicināmies ar viņiem: - Labrīt!

Bet tie nav visi mūsu viesi. Vajadzētu nākt vēl dažiem.

Pārsteiguma brīdis

Pie durvīm pieklauvēja un ieradās lelle Daša.

Audzinātāja. Bērni, lelle Daša ir atnākusi pie mums.

II. Motivācija (0,5 min.).

Viņa atnāca pie tevis ciemos un vēlas ar tevi spēlēties. Vai vēlaties spēlēties ar lelli?

III. Galvenā daļa (16 min.).

Vispirms apskatīsim lelli tuvāk.

Kam viņa izskatās? (vienai personai, bērnam)

Lellei, tāpat kā visiem bērniem, ļoti patīk spēlēties un tā piedāvā uzspēlēt kādu spēli. Viņa parādīs ķermeņa daļas, un jūs tās nosauksit un parādīsit uz sevi.

Didaktiskā spēle "Ķermeņa daļas"

Bērni, kāpēc, jūsuprāt, lelle ir tīra un kārtīga?

Jā, jo viņa prot un mīl mazgāties. Bērni, vai jums patīk mazgāt seju?

Kas mums vajadzīgs mazgāšanai? Pastāstīsim.

Didaktiskā spēle "Higiēnas preces"

Kā mēs mazgājam rokas? (Ūdens, ziepes)

Ar ko mēs slaukām? (Dvielis)

Parādīsim, kā varam nomazgāties.

Dzejoļa deklamēšana un kustību izpilde

Ūdens, ūdens!

Nomazgājiet mūsu seju -

Rudains un balts,

Kā nogatavojies ābols.

Mūsu lellei ir viņas mīļākās rotaļlietas. Vai jūs zināt, kas tas ir? (Kubs, bumba)

Kādā krāsā ir kubs (bumba)?

Ko bumba var darīt? (Ruliņš)

Vai kubs var ripot? (Nē) Kāpēc ne?

Bērni, lelle Daša atnesa līdzi groziņu. Paskatīsimies, kas tajā ir.

Didaktiskā spēle "Dārzeņi, augļi, ogas"

(Vārdi, krāsa, garša)

Labi darīti zēni. Jūs jau zināt daudz dārzeņu un augļu. Tagad klausieties dzejoli par ābolu.

Ābols ir piepildīts ar sauli -

Apaļš un sulīgs -

Vecmāmiņas dārzā

Es to atradīšu uz koka.

Un Antons mums pastāstīs dzejoli par kāpostiem.

Balts un kraukšķīgs

Viņi mani sauc par kāpostiem.

Garšīgi, veselīgi -

Es izdzīšu slimības.

Jūs zināt, bērni, ka lielākā daļa dārzeņu un augļu nogatavojas rudenī. Šis ir ļoti labs, maģisks laiks. Miša, pastāsti mums dzejoli par rudeni!

Ja debesis ir drūmas,

ja līst,

Tas ir tas gada laiks

To sauc par rudeni.

Paskaties, kādu jauku rudeni uzgleznoja mūsu lelle Daša.

Gleznas “Rudens” apskate

Kas ir redzams attēlā?

Cik koku?

Artem, parādi man, kur atrodas koka stumbrs? Kur ir zari? Kur ir lapas?

Kādā krāsā ir lapas uz kokiem?

Ko viņi dara?

Kur lapas nokrīt?

Vai debesīs ir saule?

Bērni, vai vēlaties, lai parādās saule? Mums ir burvju tops. Tagad ar viņa palīdzību aicināsim sauli pie sevis.

Yula, Yula, spin!

Skaidra saule, parādies!

Tā parādījās saule, un līdz ar to arī lietus mākonis. Par viņiem ir labs dzejolis. Klausieties šeit.

Atkal saule un mākonis

Viņi sāka spēlēt paslēpes.

Tikai saule paslēpsies -

Mākonis izplūdīs asarās.

Kā var atrast sauli?

Debesīs smejas varavīksne.

Droši vien saule un mākonis vēlas ar tevi spēlēties.

Fiziskās audzināšanas minūte

Spēle brīvā dabā "Saule un lietus"

(Beigās ir lietus audio ieraksts)

Bērni, vai tas izklausās? (Lietus)

Lietus ir mitējies. Mākonis peldēja tālāk pa debesīm, bet saule palika pie mums. Kas tas ir?

(Atskan vēja skaņa)

Ka tie ir bērni. Iepūta stiprs auksts vējš un plīvoja apkārt rudens lapas. Bērni, vāksim lapas krāsainos spainīšos!

Didaktiskā spēle "Savākt lapas"

(Bērni savāc krāsainās lapas atbilstošās krāsas spaiņos)

Cik lapu man ir rokā? (Viens)

Cik ir spainī? (Daudz)

Un tagad pūta silts vējiņš. Parādīsim, kā.

Pirkstu spēle "Fan"

(Bērni vicina rokas, rokas kā laternas, saspiež pirkstus dūrē.)

Siltais vējiņš atnesa mums dažus priekšmetus. Savācam tos savā burvju kastē.

Didaktiskā spēle "Burvju kaste"

(Bērni ievieto ģeometriskas figūras dažādu formu caurumos, kas iepriekš izgriezti kastē)

IV. Kopsavilkums (1,5 min.).

Labi darīti zēni. Lellei Dašai ar jums bija ļoti interesanti un jautri, tāpēc viņa vēlas jūs palutināt ar gardiem, sulīgiem āboliem. Viņai ir pienācis laiks atgriezties mājās, bet viņa sola jūs atkal apmeklēt.

Skolotāja pacienā bērnus ar āboliem.

Programmas saturs .

Apmācības uzdevumi:

aktivizē bērnu izziņas un runas darbību.

nostiprināt bērnu zināšanas par pavasari;

nostiprināt bērnu zināšanas par krāsu;

atkārtojiet ģeometriskas figūras (kvadrāts) ar bērniem

precizēt jēdzienus: viens – daudzi.

Attīstības uzdevumi:

attīstīt runu,

attīstīt interesi par spēļu improvizācijām,

attīstīt domāšanas prasmes: salīdzināt, analizēt, klasificēt, vispārināt,

Izglītības uzdevumi:

veicināt gādīgas attieksmes veidošanos pret mūsu planētas dzīvnieku pasauli un dabas resursiem.

Komunikatīva, rotaļīga, daiļliteratūras un folkloras uztvere, motoriska, kognitīva.

Materiāls.

Kubi, stīpas, lācis, ziedi (dzeltens, sarkans, zaļš, zils), ezis, drēbju šķipsnas, grozs.

Vārdu krājuma darbs.

Pavasaris, sarkans, dzeltens, zaļš, ezis, midzenis, ūdele.

Org. brīdis.

Puiši, redziet, saule ir pamodusies, un puiši ir pamodušies?

Labrīt acis, vai esat nomodā? (skaties caur binokli)

Labrīt ausis, vai esat nomodā? (plaukstām līdz ausīm)

Labrīt rokas, vai esat nomodā? (sitam plaukstas)

Labrīt kājas, vai esat nomodā? (stomp)

Labrīt saule! (rokturi uz sāniem)

Mēs pamodāmies! (nedaudz atmetiet galvu un plaši pasmaidiet)

Pasmaidiet viens otram

Algoritms.

Saule mūs apciemo. Kādā krāsā tas ir? (dzeltens) Paskaties, cik jautras ir saules acis. Ko tas dara? (smaida) Pasmaidīsim viens otram un saulei.

Bērni, atcerieties, kāds tagad ir gada laiks? (pavasaris)

Tieši tā, pavasaris. Kāpēc pavasarī ir silti? (Jo saule spīd)

Dzirdēju, ka mežā jau izaugušas puķes. Vai varat man palīdzēt atrast ziedus? (Jā).

Labi padarīts. Un tagad Saule aicina uz ziedu pļavu. Mēs brauksim uz izcirtumu ar vilcienu, es būšu lokomotīve, bet jūs būsiet vagoni. (pie mūzikas ejam uz puķu pļavu)

Ak, kas tas par drupām? Ko darīt? (dažādu krāsu kubi ir izkaisīti)

Sakārtojiet kubus pēc krāsas: zila, dzeltena, sarkana.

Gudri puiši, jūs paveicāt uzdevumu!

Un tad no mums paslēpās kāds cits. Un viņš arī rūc uz mums. Kas tas ir? (Lācis)

Jā, tas ir lācis. Ko lācis darīja ziemā? (gulēja) Kā sauc lāča māju? (Den) Lācis ilgi gulēja, un tagad viņam ļoti gribas ēst. Ko viņam patīk ēst (ogas, zivis, medu)

Lācis, lācis, dīvāns,

Viņš gulēja ilgi un dziļi.

Es gulēju visu ziemu,

un atnāca pavasaris, viņš pamodās

un vēlas spēlēt ar mums.

Spēlēsim ar viņu? (Jā)

P.I. "Brūnais lācis"

Tagad atvadīsimies no lāča. Uz redzēšanos, lāci. Ir pienācis laiks mums doties tālāk.

Klausies, te kāds pūš pēc celma. Paskaties, tas ir ezis.

Kā lācis, viņš gulēja visu ziemu un pamodās pavasarī. Pieskaries tam. Kāds viņš ir? (Dūris) Kā sauc eža māju? (ūdele) Ezītis arī ir izsalcis. Ko viņam patīk ēst? (sēnes, āboli, piens) Pacienāsim ezīti ar pienu. Bet vai ezis joprojām ir skumjš?

Ezis, kāpēc tu esi tik skumjš?

Ezītis - es pazaudēju savus ērkšķus.

Puiši, vai mēs varam palīdzēt ezim atrast ērkšķus? (Jā)

Spēle

(stāvu pie galda)

Bērni, paskatieties uz ezīti, kas viņam nav? (ērkšķi)

Ezīti, kur ir ērkšķi?

Es aizmirsu mājās, palīdzēsim puišiem uzlikt ērkšķus atpakaļ ezim mugurā bērni uzstājas.

Labi, puiši, tagad samīļot ezīti, par ko viņš ir kļuvis? (dzeloņains)

Fizik. tikai minūti.

Pārvērsīsimies par ežiem un saritināsimies bumbiņās:

Šeit ir ezis, kas saritinājies bumbiņā,

jo viņam bija auksti

Ezīša stars pieskārās

Ezītis vienreiz izstaipījās

Pasmaidīja, pasmaidīja

un atkal izstiepās.

Lūk, kādi brīnišķīgi eži mēs bijām!

Vai esat aizmirsis, kur mēs ejam? (Ziediem).

Kur viņi ir?

Šeit ir izcirtums, un uz tā ir ziedi. Viņu ir tik daudz. Pasmaržosim tos, pasmaržosim. (Ieelpojiet caur degunu, izelpojiet caur muti / 3-4 reizes)

Tagad vāksim ziedus. Vispirms savāksim sarkanos, pēc tam dzeltenos, zaļos un zilos. Liksim tos grozā.

Cik ziedu mums ir grozā? (Daudz)

Tagad ir pienācis laiks atgriezties grupā, ieņemt vietas vilcienā (atgriezties pie mūzikas).

Nodarbības kopsavilkums.

Vai jums patika pavasara pastaiga?

Kas tev patika visvairāk?

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Noslēguma nodarbība agrīnajā vecuma grupā

"Ceļojums uz pavasara pļavu"

Programmas saturs.

Apmācības uzdevumi:

aktivizēt bērnu izziņas un runas aktivitātes.

nostiprināt bērnu zināšanas par pavasari;

nostiprināt bērnu zināšanas par krāsu;

atkārtojiet ģeometriskas figūras (kvadrāts) ar bērniem

precizēt jēdzienus: viens – daudzi.

Attīstības uzdevumi:

attīstīt runu,

attīstīt interesi par spēļu improvizācijām,

attīstīt domāšanas prasmes: salīdzināt, analizēt, klasificēt, vispārināt,

attīstīt roku smalko motoriku.

Izglītības uzdevumi:

veicināt gādīgas attieksmes veidošanos pret mūsu planētas dzīvnieku pasauli un dabas resursiem.


Aktivitāšu integrācija:

Komunikatīva, rotaļīga, daiļliteratūras un folkloras uztvere, motoriska, kognitīva.


Materiāls.

Kubi, stīpas, lācis, ziedi (dzeltens, sarkans, zaļš, zils), ezis, drēbju šķipsnas, grozs.

Vārdu krājuma darbs.

Pavasaris, sarkans, dzeltens, zaļš, ezis, midzenis, ūdele.

Org. brīdis.

Puiši, redziet, saule ir pamodusies, un puiši ir pamodušies?

Labrīt acis, vai esat nomodā? (skaties caur binokli)

Labrīt ausis, vai esat nomodā? (plaukstām līdz ausīm)

Labrīt rokas, vai esat nomodā? (sitam plaukstas)

Labrīt kājas, vai esat nomodā? (stomp)

Labrīt saule! (rokturi uz sāniem)

Mēs pamodāmies! (nedaudz atmetiet galvu un plaši pasmaidiet)

Pasmaidiet viens otram

Algoritms.

Saule mūs apciemo. Kādā krāsā tas ir? (dzeltens) Paskaties, cik jautras ir saules acis. Ko tas dara? (smaida) Pasmaidīsim viens otram un saulei.

Bērni, atcerieties, kāds tagad ir gada laiks? (pavasaris)

Tieši tā, pavasaris. Kāpēc pavasarī ir silti? (Jo saule spīd)

Dzirdēju, ka mežā jau izaugušas puķes. Vai varat man palīdzēt atrast ziedus? (Jā).

Labi padarīts. Un tagad Saule aicina uz puķu pļavu. Mēs brauksim uz izcirtumu ar vilcienu, es būšu lokomotīve, bet jūs būsiet vagoni. (pie mūzikas ejam uz puķu pļavu)

Ak, kas tas par drupām? Ko darīt? (dažādu krāsu kubi ir izkaisīti)

Spēle "Saskaņojiet kubus pēc krāsas"

Sakārtojiet kubus pēc krāsas: zila, dzeltena, sarkana.

Gudri puiši, jūs paveicāt uzdevumu!

Un tad no mums paslēpās kāds cits. Un viņš arī rūc uz mums. Kas tas ir? (Lācis)

Jā, tas ir lācis. Ko lācis darīja ziemā? (Gulējās) Kā sauc lāča māju? (Den) Lācis ilgi gulēja, un tagad viņam ļoti gribas ēst. Ko viņam patīk ēst (ogas, zivis, medus)

Lācis, lācis, dīvāns,

Viņš gulēja ilgi un dziļi.

Es gulēju visu ziemu,

un atnāca pavasaris, viņš pamodās

Un viņš vēlas spēlēt ar mums.

Spēlēsim ar viņu? (Jā)

P.I. "Brūnais lācis"

Tagad atvadīsimies no lāča. Uz redzēšanos, lāci. Ir pienācis laiks mums doties tālāk.

Klausies, te kāds pūš pēc celma. Paskaties, tas ir ezis.

Kā lācis, viņš gulēja visu ziemu un pamodās pavasarī. Pieskaries tam. Kāds viņš ir? (Dūris) Kā sauc eža māju? (ūdele) Ezītis arī ir izsalcis. Ko viņam patīk ēst? (sēnes, āboli, piens) Pacienāsim ezīti ar pienu. Bet vai ezis joprojām ir skumjš?

Ezis, kāpēc tu esi tik skumjš?

Ezītis - es pazaudēju savus ērkšķus.

Puiši, palīdzēsim ezim atrast ērkšķus? (Jā)

Spēle "Palīdzi ezītim uzvilkt ērkšķus"

(stāvu pie galda)

Bērni, paskatieties uz ezīti, kas viņam nav?(ērkšķi)

Ezis, kur ir ērkšķi?

Es aizmirsu mājās, palīdzēsim puišiem uzlikt ērkšķus atpakaļ ezim mugurā(aicina bērnus uzlikt ežu mugurās drēbju šķipsnas) bērni uzstājas.

Labi, puiši, tagad samīļot ezīti, par ko viņš ir kļuvis?(dzeloņains)

Fizik. tikai minūti.

Pārvērsīsimies par ežiem un saritināsimies bumbiņās:

Šeit ir ezis, kas saritinājies bumbiņā,

jo viņam bija auksti

Ezīša stars pieskārās

Ezītis vienreiz izstaipījās

Pasmaidīja, pasmaidīja

Un viņš atkal izstaipījās.

Lūk, kādi brīnišķīgi eži mēs bijām!

Vai esat aizmirsis, kur mēs ejam? (Ziediem).

Kur viņi ir?

Šeit ir izcirtums, un uz tā ir ziedi. Viņu ir tik daudz. Pasmaržosim tos, pasmaržosim. (Ieelpojiet caur degunu, izelpojiet caur muti / 3-4 reizes)

Tagad vāksim ziedus. Vispirms savāksim sarkanos, pēc tam dzeltenos, zaļos un zilos. Liksim tos grozā.

Cik ziedu mums ir grozā? (Daudz)

Tagad ir pienācis laiks atgriezties grupā, ieņemt vietas vilcienā (atgriezties pie mūzikas).

Nodarbības kopsavilkums.

Vai jums patika pavasara pastaiga?

Kas tev patika visvairāk?


Saistītās publikācijas