Papīra trauki aplikācijas tehnikā. Meistarklase par aplikāciju ar Gžeļa gleznas raksta elementiem “Krūze un apakštase” (vecākā grupa) Nodarbības kopsavilkums par aplikāciju krūzi un apakštasīti

Nodarbības kopsavilkums vecākajai grupai par mākslinieciskās un estētiskās attīstības aplikāciju.

Sastādījusi pirmās kategorijas skolotāja Kuriļeva Marina Nikolajevna

MDOU bērnudārzs Nr.3 “Kapelka” Volskas pilsētā, Saratovas apgabalā.

Nodarbības tēma: “Tējas trauks Mishka”

Uzdevumi:

1. Attīstīt bērnu prasmi izgriezt simetriskus priekšmetus no papīra, kas salocīts divās daļās.

2. Nostiprināt prasmi pareizi lietot šķēres un līmēšanas prasmes.

3. Izkopt precizitāti darbā.

4.Ind. darbs: pilnveido darba patstāvības prasmi.

Sagatavošanās darbi: trauku apskate, modelēšana, aktivitāte “Pacienāsim draugus ar tēju”.

Materiāli: albuma lapa katram bērnam, krāsaini taisnstūri 10*12 glāzei, 17*13 šķīvim, līme, līmes otas, eļļas lupatiņas, salvetes, lāča rotaļlieta.

Nodarbības gaita:

Puiši, Miška ieradās pie mums uz stundu. Jūs zināt, ka lielajam lācim ir salds zobs, viņš mīl medu un dzer karstu tēju. Puiši, pasakiet man tā trauka nosaukumu, no kuras mēs dzeram tēju.

Pareizi krūze vai glāze.

Kur mums likt medu viņam?

Šķīvī, protams.

Šodien klasē izgriezīsim lācim glāzi un šķīvi. Paskaties, es tev atnesu šķīvi un glāzi, ko parādīt un pārbaudīt. Uzmanīgi apskatiet plāksni. Plāksnei ir dibens un slīpas malas. Plāksnes apakšdaļa ir šaurāka nekā augšdaļa. Atcerieties, kā mēs izgriezām glāzi? (taisnstūri salokām uz pusēm un izgriežam pusi no priekšmeta). Pareizi mēs salocām taisnstūri no garās puses uz garo pusi.

Mēs arī izgriezīsim plāksni no taisnstūra, bet jums ir jāsaloka īsā puse ar īso pusi. Es jums parādīšu, kā izgriezt šķīvi. Es turu salocītu taisnstūri aiz locījuma, daudz neatkāpjos no locījuma - šī ir puse apakšas, noapaļoju malas, iegriežu nedaudz stūrī. Es to iztinu un izrādījās, ka tas ir vesels šķīvis. Tad jūs dekorēsiet glāzi un šķīvi. Apskatiet manus paraugus, es tos dekorēju dažādi, varat likt glāzi uz šķīvja, vai arī varat novietot šķīvi pie stikla.

Puiši, mazliet atpūtīsimies!

Pirkstu vingrošana: “palīgi”

Viens, divi, trīs, četri (Ritmiski dūre sit un aplaudē pārmaiņus.)
Nomazgājām traukus: (Viena plauksta pārslīd pār otru)
Tējkanna, krūze, kauss, karote
Un liels kauss. (Mēs saliecam pirkstus pa vienam katram ēdiena nosaukumam.)
Nomazgājām traukus, (viena plauksta slīd pāri otrai.)
Mēs tikko salauzām kausu,
Arī kauss izjuka,
Tējkannas deguns ir salauzts, (Atkal saliecam pirkstus.)
Nedaudz salauzām karoti.
Tā mēs palīdzējām mammai. (Ritmiski dūres un aplaudēšanas sitieni pārmaiņus.

Jūs, puiši, esat atpūtušies, tagad turpināsim nodarbību.

Pirms izgriezt šķīvi no krāsaina papīra, mēģiniet to izgriezt no balta papīra. Kur tu sāksi darīt darbu?

Pareizi vispirms salokām garo pusi ar garo un izgriežam glāzi, bet īso ar īso salokām un izgriežam šķīvi.

Ķeries pie darba. Darba laikā dodu norādījumus un vadu individuālos paraugdemonstrējumus bērniem, kuriem ir grūtības. Mēs uzraugām bērnu stāju. Kad visi bērni ir izpildījuši uzdevumu, iekārtojam darbu izstādi.

Puiši, paskatieties, kādas skaistas glāzes un šķīvjus esat uztaisījuši, lācim patika visi jūsu darbiņi, un viņš grib paņemt visus šķīvjus un visas glāzes un uzaicināt visus draugus ciemos un pacienāt ar tēju ar medu.


Tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums

Aplikācija "Grūze un apakštase mīļotajai mātei"

(vecākā grupa ZPR)

Pedagogs:

Dmitrijeva I.V.

Bratska 2016

Mērķis:Attīstīt iztēles un telpisko domāšanu, roku-acu koordināciju, iztēli un radošumu.

Uzdevumi:

    Stiprināt bērnu zināšanas par ēdieniem.

    Vingriniet bērnus, rūpīgi uzlīmējot gatavas formas uz krāsainas pamatnes.

    Māciet bērniem griezt pa taisnām un diagonālām līnijām. Turpiniet mācīties griezt un pielīmēt krūzīti un apakštasīti (nogriežot 2 stūrus, noapaļojot). Izrotājiet apakštasīti un krūzīti ar rakstiem (gatavas formas, ko izgriezusi skolotāja).

    Veidot ilgtspējīgu interesi par vizuālo mākslu.

    Atšķirt ģeometriskās formas, zināt to nosaukumus (aplis, kvadrāts, trīsstūris).

Priekšdarbi:

Uz stāstiem balstīta lomu spēle “Gaidām viesus”. Didaktisko attēlu “Trauki”, “Izgrieztie attēli” apskate.

Daiļliteratūras lasīšana: “Maša apmulsusi”, “Trīs lāči”, “Fedorino skumjas”.

Aprīkojums un materiāli: krāsains papīrs, līme, līmes otas, salvetes, eļļas lupatiņa, šķēres, flomāsteri.

MEZGLA PĀRSKEDĪBA:

1. Bērni ienāk zālē. Skan mierīga, klusa mūzika. Uz izstāžu galda zālē atrodas dažādi tējas komplekti.

Puiši, šodien es vēlos jūs uzaicināt uz mūsu muzeju. Vai vēlies nākt ar mani? Muzeji ir dažādi Mēs nonācām muzejā, kur ir izstādīti dažādu gadsimtu tējas komplekti.

Ir tējas, kafijas un desertu komplekti. Tos ražo Anglijā, Ķīnā, Krievijā. Ir arī komplekti 2,4,6,8,10,12 personām. Un tie ir izgatavoti no porcelāna, metāla, māla.

2. Spēle “Līmējiet saplīsušos traukus” uz flaneļgrāfa.

(bērnus sadalām apakšgrupās).

Vienas apakšgrupas bērni saņem aploksnes ar apakštasītes un krūzes attēliem, kas sagriezti 4 daļās. Otras apakšgrupas bērni saņem aploksni ar 6 attēlu daļām.

Daži trauki saplīsa. Savāc saplīsušos traukus un pastāsti, ko saliku kopā. Neaizmirstiet pateikt, kādā krāsā ir jūsu ēdieni. (zaļo krūzīti salīmēju kopā).

3. Fiziskie vingrinājumi: “Trauki”

Šeit ir liela stikla tējkanna.

Ļoti svarīgs
kā boss.

(vēderi piepūsti: viena roka uz jostas, otra izliekta - “deguns”)

Šeit ir porcelāna krūzes
ļoti trauslas nabaga lietas.

(pieliecies, viena roka pie jostas)

Šeit ir porcelāna apakštasītes
Vienkārši pieklauvē un viņi salūzīs.

(viņi griežas, ar rokām zīmējot apli)

Šeit ir sudraba karotes
galva uz tievas kājas

(aizveriet rokas virs galvas)

Šeit ir plastmasas paplāte
viņš mums atnesa traukus.

4. Piedāvājam mnemonisko tabulu.

5. D/i: “Novietojiet ēdienu uz šķīvjiem”

Paskatieties, kādi produkti mums ir: zaļie gurķi, sarkanie āboli, dzeltenie bumbieri, zilās plūmes. Šie produkti jānovieto uz tādas pašas krāsas plāksnēm.

Praktiskā daļa:

Mēs sadalāmies 3 apakšgrupās.

Pirmā bērnu apakšgrupa : kopā ar skolotāju uzlīmē uz krūzes un apakštasītes. Izrotājiet tējas pāri ar rakstiem (gatavas formas, ko izgriezusi skolotāja).

Otrā bērnu apakšgrupa : paši mācām, kā skaisti novietot gatavas formas (tēju pārus) uz zīmuļu līnijām. Dekorējiet traukus ar rakstiem, izmantojot flomāsterus.

Trešā bērnu apakšgrupa: Mēs iesakām bērniem savienot tējas pāri punktu pa punktam. Turpinām mācīt strādāt ar šķērēm, izgriezt un pielīmēt krūzīti un apakštasīti (nogriežot 2 stūrus noapaļojot). Dekorējiet traukus ar krellēm.

(apgulties uz paklāja, izstiepties)

Didaktiskā spēle "Liek ēdienu uz šķīvjiem"

Paskatieties, kādi produkti mums ir: zaļie gurķi, sarkanie āboli, dzeltenie bumbieri, zilās plūmes. Šie produkti jānovieto uz tādas pašas krāsas plāksnēm.

Pieteikums bērniem vecumā no 3-4 gadiem. Klases piezīmes Koldina Daria Nikolaevna

Nedēļas tēma: “Ēdieni”

Nedēļas tēma: “Ēdieni”

11. nodarbība. Trīs lāču krūzes (Krāsains papīrs. Aplikācija no sagatavotiem priekšmetu siluetiem)

Programmas saturs. Māciet bērniem sakārtot un pielīmēt priekšmetus noteiktā secībā (pēc izmēra). Māciet bērniem pārstāstīt pasaku pēc attēliem.

Demonstrācijas materiāls.Ļ.Tolstoja pasaka “Trīs lāči”, ilustrācijas tai; trīs rotaļu lāči (mazi, lieli un vidēji).

Izdales materiāls. Ainavu lapa, uz kuras ir ielīmēts garš šaurs taisnstūris (tabula); 3 dažāda izmēra glāzes, izgrieztas no krāsaina papīra; līme, līmes ota, lupata, eļļas auduma odere.

Nodarbības gaita

Iepriekš izlasiet bērniem L. Tolstoja pasaku “Trīs lāči”.

Nodarbības laikā kopā ar bērniem atcerieties šo pasaku, balstoties uz tās ilustrācijām un uzdodiet jautājumus: “Ko meitene redzēja mežā? (Māja.) Kas bija pirmajā istabā? (Tabula.) Ko meitene redzēja uz galda? (Trīs tases.)

Novietojiet trīs rotaļu lācīšus pie galda bērnu priekšā. Palūdziet bērniem parādīt lāča tēti un pajautājiet: "Kāda krūze bija lāča tētim?" (Liels.) Kur ir lāča mamma? Kāda viņa ir kauss? (Vidējs.) Kurš vēl palicis? (Rotaļu lācītis.) Kāds viņam ir kauss? (Mazs.)

Katram bērnam priekšā novieto ainavu lapu ar garu šauru taisnstūri (galdu) un uz tā uzlīmētas 3 krūzes, kas izgrieztas no krāsaina papīra. Aiciniet bērnus nolikt krūzes uz galda lāču priekšā. Vispirms tie jāpielīmē uz lielas krūzes, tad vidējas un mazas.

No grāmatas Modelēšana un pielietošana ar bērniem vecumā no 6-7 gadiem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Manas mājas” 21. nodarbība. Mājas celtniecība (Modelēšana no plastilīna) Programmas saturs. Attīstīt bērnos spēju veidot māju no saritinātiem stabiem, novietojot tos vienu virs otra un cieši savienojot kopā. Nostipriniet spēju izmantot kaudzi. Attīstīt

No grāmatas Zīmēšana ar 6-7 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma ir “Profesijas” 24. nodarbība. Šūpošanas rotaļlieta “Cirka klauns” (Krāsains kartons. Tilpuma izstrādājums) Programmas saturs. Turpiniet mācīt bērniem izsekot rotaļlietas kontūrām saskaņā ar veidni un uzmanīgi to izgriezt. Iemācieties ielīmēt izgrieztus siluetus uz apaļām kastēm.

No grāmatas Zīmēšana ar bērniem vecumā no 4-5 gadiem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Manas mājas” 41.–42. nodarbība. Trīs cūku mājas (1.–2. daļa) (Zīmējums ar pasteļkrītiņiem, sangviniķi, ogli, vaska krītiņiem) Programmas saturs. Turpiniet mācīties, kā veidot ilustrācijas pasakām. Attīstīt spēju sakārtot objektus uz papīra lapas. Uzziniet

No grāmatas Lepka ar bērniem 4-5 gadi. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Pazudusī pasaule” 61.–62. nodarbība. Pazudušā dinozauru pasaule (Zīmējums ar guašu) Programmas saturs. Iepazīstināt bērnus ar aizvēsturiskiem laikiem, paplašināt un padziļināt izpratni par dinozauru daudzveidību un dzīvesveidu. Iemācieties zīmēt savādāk

No grāmatas Lepka ar bērniem 3-4 gadi. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Trauki” Nodarbība 9. Krūzīte (Zīmējums ar vates kociņiem. Guaša) Programmas saturs. Māciet bērniem uzzīmēt lielu trauku no dzīves ar vienkāršu zīmuli, novietojot to uz visas lapas. Iemācieties pats izvēlēties atbilstošas ​​krāsas, apvelciet ar punktiem

No grāmatas Zīmēšana ar 5-6 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Transports” Nodarbība 13. Kuģis (Zīmēšana ar vaska krītiņiem un otu. Akvarelis) Programmas saturs. Māciet bērniem pēc viņu iztēles zīmēt priekšmetus, kas sastāv no divām daļām, un apgleznot tos ar vaska krītiņiem. Iemācieties tonēt papīra lapu ar akvareļiem

No grāmatas Pieteikšanās ar 3-4 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma “Ziema” 14. nodarbība. Ziemas ainava (Otu gleznošana. Guaša) Programmas saturs. Sāciet iepazīstināt bērnus ar ainavu. Iemācieties zīmēt ziemas kokus ar visu otu un otas galu. Iemācieties uzzīmēt kontrastējošu ziemas ainavu, izmantojot baltu un melnu guašu.

No grāmatas Zīmēšana ar 3-4 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma “Manas mājas” 21. nodarbība. Leļļu ligzdošanas mājas (Zīmējums ar krāsainiem zīmuļiem) Programmas saturs. Māciet bērniem zīmēt mazus un lielus objektus, kas sastāv no kvadrāta un trīsstūra. Turpiniet mācīties, kā sastādīt sižeta kompozīciju. Izkopt atsaucību

No grāmatas Mātes galvenā krievu grāmata. Grūtniecība. Dzemdības. Pirmajos gados autors Fadejeva Valērija Vjačeslavovna

Nedēļas tēma: “Trauki” Nodarbība 9. Krūze un apakštase (Māla modelēšana) Programmas saturs. Turpiniet mācīties veidot bumbiņu, iespiediet tajā īkšķi un iegūstiet caurumu, izlīdziniet malas ar pirkstiem. Izrullējiet plastilīnu kolonnā un piestipriniet pie citas daļas. Uzziniet

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” Nodarbība 22. Māja zaķim un gailim (Plastilīna modelēšana) Programmas saturs. Nostipriniet bērnu spēju, izmantojot plastilīnu, radīt produktu vēlamajam attēlam. Iemācīties pārstāstīt pasakas pēc ilustrāciju materiāla. Varoņi

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” 41. nodarbība. Ledus būda (Zīmējums ar pasteļkrītiņiem) Programmas saturs. Turpiniet iepazīstināt bērnus ar vēsiem toņiem. Iemācieties nodot objektu raksturīgās iezīmes, izmantojot vēsas krāsas. Iepazīstiniet ar iespējām

No autora grāmatas

Nedēļas tēma: “Trauki” 11. nodarbība. Trīs lāču krūzes (Krāsains papīrs. Aplikācija no sagatavotiem priekšmetu siluetiem) Programmas saturs. Māciet bērniem sakārtot un pielīmēt priekšmetus noteiktā secībā (pēc izmēra). Mācīt bērniem pārstāstīt pasaku,

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” 22. nodarbība. Māja zaķim un gailim (Krāsains papīrs. Pieteikums no sagatavotām objekta daļām) Programmas saturs. Izkopt līdzjūtību un laipnību. Mācīt bērniem veidot veselumu no vairākām daļām; uzklājiet detaļu līmi un pielīmējiet to

No autora grāmatas

Nedēļas tēma: “Ēdieni” Nodarbība 11. Krūzīte (Apdrukas ar kartupeļu zīmogiem. Guaša) Mērķis. Iepazīstiniet bērnus ar izdruku drukāšanas tehniku, izmantojot kartupeļu zīmogus, izmantojot dažādu krāsu krāsas. Attīstīt runu un domāšanu. Praktizējiet priekšvārdu lietošanu runā: uz, zem, virs, iekšā

No autora grāmatas

Nedēļas tēma: “Manas mājas” 22. nodarbība. Žogs pie mājas (Otu krāsošana. Guaša) Mērķis. Turpiniet mācīt bērniem zīmēt dažādus objektus, kas sastāv no līniju kombinācijām. Mācieties pārstāstīt pasakas pēc grāmatas ilustrācijām. Attīstīt runu un domāšanu

No autora grāmatas

Trauki Maza sudraba karote. Pudelīšu komplekti ar sprauslām (ja netaisās barot bērnu ar krūti) vai viena maza, ja mazulis tiks zīdīts.? Lai pabarotu mazuli, iegādājieties 5-7 250 ml pudelītes. Ir daudz iespēju, izvēlieties vienu

Tematiska spēļu un vingrinājumu izlase, tēma: “Ēdieni”

Mērķi:

Paplašināt bērnu zināšanas par ēdieniem un to mērķiem.
Māciet bērniem nosaukt objektu un iespējamās darbības ar to.
Nostipriniet zināšanas par krāsu, izmēru, daudzumu.
Turpināt mācīt bērniem skaitīt priekšmetus; iemācīties saprast jēdzienu "puse".
Attīstīt spēju atšķirt nerunas skaņas: sitot ar karoti plastmasu, koku, metālu, keramiku.
Papildiniet bērnu vārdu krājumu par šo tēmu.
Nostipriniet līmēšanas, tēlniecības un pirkstu apgleznošanas prasmes.
Attīstīt atmiņu, uzmanību, smalko motoriku, kustību koordināciju.

Aprīkojums:

“Brīnišķīgā soma” ar lelles piederumiem: katlu, krūzīti, šķīvi, pannu, karoti, nazi, tējkannu.
Koka, plastmasas, keramikas, metāla plāksne.
Plāksnes dzeltenā, sarkanā, zaļā un zilā krāsā. Krāsaini zaļo gurķu, sarkano ābolu, dzelteno bumbieru, zilo plūmju silueta attēli.
Papīra loksnes ar uzzīmētu galdu, šķīvi un salvetes. No krāsaina papīra izgriezti tasīšu un tējkannas silueti. Dzeltens plastilīns. Magone.
Papīra lapa ar kastroļa (tējkannas) attēlu. Pirkstu krāsa.
Kartona “dakšu” sagataves bez zobiem, daudzkrāsainas drēbju šķipsnas.
Lakats, salvetes, krūzes.
No papīra izgriezti “mušu” attēli.
Papīra loksnes ar tumšiem siluetiem un līdzīgas krāsas trauku attēliem.
Plastmasas dārzeņi no divām pusēm, kas piestiprināti ar Velcro, naži.
Piramīda krūzīšu formā.
No melna kartona izgriezti cepešpannu, sāls mīklas, nažu un dēļu silueti.
Rotaļu pārtikas komplekts, rotaļu plītis, katli un pannas.
Būvmateriāls: kubi un ķieģeļi. Mazas ligzdojošas lelles. Mazie rotaļlietu trauki.
Krūzes attēls. Plastilīns.
Audioieraksti “Šauj, lido, aizlido”, “Kinkšķinām traukus”, “Lācis ar karoti šķind”.

Spēles situācija "Kas ir somā?"

Puiši, šodien jums ir kaut kas interesants brīnišķīgā somā. Nolaidiet rokturi un izņemiet to. Katls, tējkanna, panna, šķīvis, karote, krūze, nazis. Visus šos priekšmetus var saukt vienā vārdā - ēdieni.

Didaktiskais vingrinājums "Kas tas ir?"

Šis ir kastrolis. Tajā varat pagatavot zupu.
Šī ir plāksne. Tajā varat ievietot ēdienu.
Šī ir karote. Jūs varat izmantot karoti, lai savāktu ēdienu un ieliktu to mutē.
Šī ir kauss. Tajā var ieliet tēju un dzert.
Šis ir nazis. Tos var izmantot maizes griešanai.
Šī ir cepšanas panna. Uz tā var cept kotletes.

Didaktiskā spēle "Liek ēdienu uz šķīvjiem"

Paskatieties, kādi produkti mums ir: zaļie gurķi, sarkanie āboli, dzeltenie bumbieri, zilās plūmes. Šie produkti jānovieto uz tādas pašas krāsas plāksnēm.

Aplikācija un modelēšana “Tējas komplekts”

Jūsu priekšā ir galds (zīmējums).

Parādiet, kur uz galda atrodas šķīvis, lielā salvete un mazās salvetes. Cik lielu salvešu? Viena liela salvete. Cik mazo salvešu? Divas mazas salvetes. Paņemiet kastes un skatieties, kas tajās ir. Tējkanna un krūzes.

Cik krūzes? Divas krūzes. Cik tējkannu? Viena tējkanna. Novietojiet salvetes, tējkannu un krūzes. Ir tikai viena tējkanna, un tā ir liela, tāpēc jūs to uzliekat uz vienas lielas salvetes. Ir divas krūzes, un tās ir mazas, tāpēc jūs tās novietojāt uz divām mazām salvetēm. Tagad pielīmējiet tējkannu un krūzes.

Tagad būtu jauki pagatavot bageles tējai. Ņem plastilīnu un izrullē plānā desā. Paņemiet to aiz galiem ar abām rokām un aptiniet gredzenā. Savienojiet galus. Izrādījās, ka tā ir bagele. Novietojiet to uz šķīvja un nospiediet uz leju ar plaukstu. Virsū uzkaisa magoņu sēklas un piespiež ar pirkstu. Tādā pašā veidā pagatavojiet vēl vienu bageli.

Didaktiskā spēle "Kas trūkst?"

Jūsu priekšā stāv trauki: kastrolis, krūze, karote, šķīvis. Atcerieties tos. Tagad es pārklāju traukus ar kabatlakatiņu, un, to atverot, kaut kas pietrūks. Kas trūkst?

Elpošanas vingrinājums “Šauj, lido, lido prom”

Muša ielidoja un nolaidās uz traukiem. - Šauj, lido, lido prom! Jums nekas nav jādara uz mūsu traukiem. Pūtiet lidojumā, lai tas aizlidotu.


(Izgriezti mušu zīmējumi tiek izdalīti bērniem. Vingrinājumu atkārto vairākas reizes).

Pirkstu vingrošana "Palīgs"

Mūsu Antoška mazgā traukus.
(Izberziet plaukstas)

Nomazgā dakšiņu, krūzīti, karoti.
(Izstiepiet pirkstus no dūres, sākot ar mazo pirkstiņu)

Nomazgāju apakštasīti un glāzi.
Un ciešāk aizvēra krānu.
(Imitē rokas kustību)

Spēle ar drēbju šķipsnām "Dakša"

Šeit ir dakša bez zariem. Izmantojot drēbju šķipsnas, izveidojiet zarus uz dakšas.

Didaktiskā spēle "Galda klāšana"

Jūsu priekšā attēlā ir tumši plankumi - ēnas. Katrai ēnai virsū jāuzliek piemērotas formas trauciņš: šķīvis, dakša, nazis, karote.

Didaktiskā spēle “Ēdienu šķirošana pēc izmēra”

Nomazgājām traukus tīrus
Mēs neaizmirsām to nožūt:
Krūzes un apakštasītes stāv rindā
Un tie mirdz saulē.

Izveidojiet krūzes piramīdu. Pēc tam salieciet krūzes vienu virs otras.

Muzikāla un ritmiska vingrošana “Mēs klabinam traukus”

Bērni izdod skaņas, izmantojot dažādus piederumus dziesmai “We Clink the Dishes”.

Pirkstu glezna "Pan"

Izkrāsojiet pannu: ielieciet pirkstu nospiedumus tukšajos apļos un krāsojiet svītras.

Dzejoļa "Trauki" lasīšana

Meitene Irinka sakārtoja lietas,
Meitene Irinka teica lellei:
“Salvetēm jābūt salvešu turētājā.
Eļļas kannā jābūt eļļai.
Maizes tvertnē vajadzētu būt maizei.
Kā ar sāli? Nu, protams, sālstraukā!”

Bareljefu modelēšana “Izrotājiet krūzes”

Krūzes Mitijai ir jaunas.
Lai viņš varētu dzert tēju,
Piens un limonāde.
Mums ir nepieciešams izrotāt krūzes.

Noņemiet plastilīna gabalus un sarullējiet bumbiņās. Uzklājiet uz krūzes un nospiediet.

Muzikāls un ritmisks vingrojums “Lācis ar karoti noskandina”

(Izpildīts dziesmai ar tādu pašu nosaukumu).

Būvniecība “Gaidām ciemiņus”

Pie mums viesosies ligzdojošās lelles. Lelles, kas ligzdo, ir mazas, un tās nebūs iespējams nosēdināt pie mūsu lielā galda, tāpēc mums ir jāizgatavo mazi galdiņi un krēsli ligzdojošām lellēm.
Paņemiet kubu, novietojiet to sev priekšā un uzlieciet ķieģeli virsū. Kā šis. Rezultāts ir tabula. Tagad taisīsim krēslu. Novietojiet to pie galda un novietojiet aiz tā ķieģeli. Kā šis. (Vertikāli). Rezultāts ir krēsls ar atzveltni.
Un šeit ir ligzdojošās lelles! Lieciet viņiem sēdēt uz maziem krēsliem. Un nolieciet traukus uz galda.

No dažādiem materiāliem izgatavotu plākšņu pārbaude

Šeit ir plāksnes jūsu priekšā. Saskaitīsim tos. Viens divi trīs četri. Cik šķīvju ir kopā? Četras plāksnes. Visas plāksnes ir atšķirīgas. Šeit ir visiem labi zināma keramikas plāksne. Piesitiet tai ar karoti un klausieties saņemto skaņu. Šeit ir metāla plāksne. Piesitiet tam arī karoti. Šeit ir plastmasas plāksne. Pieskarieties tai. Bet šķīvis ir koka. Pieklauvē arī pie šī šķīvja.

Didaktiskais vingrinājums "Tracky karote"

Spēlēsim ar karoti un nosauksim ēdienus.

Aizver acis, uzmini ko?
Pie kura šķīvja karote klauvē?

Didaktiskā spēle "Sagriezt uz divām pusēm"

Izmantojot plastmasas nažus, bērni “sagriež” dārzeņus uz pusēm (nostiprina ar Velcro).

Cik gabalos jūs sagriezāt savu produktu? Saskaitīsim: viens, divi. Jūs to sagriežat divās daļās.

Sāls mīklas modelēšana “Pankūkas pannā”

Mīklu izrullē taisni biezā desā. Desu sagriež gabaliņos ar nazi. Saspiediet katru gabalu starp rādītājpirkstu un īkšķi, novietojiet to uz pannas un nospiediet.

Vingrinājums "Pusdienu gatavošana"

Jūsu priekšā stāv trauki: katls un panna. Paņemiet ēdienu, ielieciet to katlā vai pannā un uzlieciet uz plīts.

Mazie bērni pieskaras pasaulei. Lietojumprogramma palīdz iemiesot attēlus un objektus, kas redzami uz papīra vai izmantojot citus materiālus. Maziem bērniem papīra trauciņi aplikācijas tehnikā būs laba iespēja apgūt priekšmetu nosaukumus. Un pieaugušie bērni pilnveido savas uzticamības prasmes amatniecībā.

To var izgatavot no papīra, auduma un plastilīna. Galda trauku aplikācija visbiežāk ir vienkārša un gandrīz visi to veidi ir piemēroti pirmsskolas vecuma bērniem un bērnudārzniekiem. Un, papildinājis pamata amatu ar saviem elementiem, bērns amatu vedīs uz skolu.

Noraušanas tehnika

A4 tiek sagriezts vai saplēsts gabalos un uzlīmēts uz trafareta.

Brilles aplikācijā

Piedāvājiet savam bērnam pagatavot atsvaidzinošu limonādes glāzi. Izgrieziet stiklu. Citronu apļi tiks izgatavoti no krāsaina papīra apļiem un trīsstūriem. Ledus kubiņus veido no samērcētām plānām salvetēm. Pievienojiet salmiņu, un amatniecība ir gatava.

Jūs varat pagatavot vasaras kokteili, izmantojot krāsaina papīra kafijas tasi. Pārgrieziet to gareniski uz pusēm un pielīmējiet uz kartona. Dekorē ar citrusaugļu šķēlīti (lietussargu). Izrotājiet fonu pēc vēlēšanās.

Krūzes un tējkannas

Izmantojot izgriezto aplikāciju tehniku, veido traukus bērnu tējas ballītēm. Ja izstrādājums ir izgatavots no baltas lapas, tad tas ir dekorēts ar krāsām vai flomāsteriem, un scrapbooking papīrs nekavējoties veidos skaistu krūzi.

Izgrieziet trafaretu un salokiet to uz pusēm. Punktētās līnijas ir locījuma vietas. Salīmē to kopā un krūze gatava.

Viņi arī gatavo tējas komplektus.

Pogu sastāvs izskatās ne mazāk interesants. Ir svarīgi izvēlēties krāsu shēmu, lai darbs nebūtu pārāk krāsains.

Nākamajam veidojumam nepieciešama ažūra salvete (to var izgriezt), krāsains papīrs, kartons, krāsas, šķēres un līme.

Uz kartona pielīmējam ažūra salveti. Pa virsu izgriež krūzīti. Rotā nejauši. Uzzīmējiet vai izgrieziet balto tvaiku. Tējas ballīti papildinām ar konfektēm. Krūzīti var izveidot no žurnāla vai avīzes vāka vai īpašu dāvanu iepakojumu.

Jūsu uzmanībai – tējkanna no auduma.

Vienkārši izgrieziet plāno audumu un pielīmējiet to uz kartona. Ziedu centri var būt pogas vai krelles.

Komplekss kafijas pupiņu panelis

Un kafijas pupiņu panelis tasītes formā noteikti pārsteigs ikvienu. Tas ir sarežģīts amats, tāpēc bērniem būs nepieciešama pieaugušo palīdzība. Sagatavot:

  1. Biezs kartons 2 mm (presēts)
  2. Superlīme, PVA
  3. Plastmasas pudele 1,5l
  4. Maskēšanas lente un parastā lente
  5. Maltā kafija
  6. Kafijas pupiņas

Izgrieziet šo formu no pudeles.

Nogrieziet kaklu un paņemiet pusi tases.

Līmējiet to plastmasas “apakšā” un pārklājiet ar maskēšanas lenti.

Uzklājiet PVA līmi un apkaisa ar maltu kafiju.

No bieza kartona izgrieziet apakštasīti un nedaudz salieciet to.

Mēs to arī pārklājam ar līmi un apkaisa to ar maltu kafiju.

Tad mēs līmējam graudus uz superlīmes vai karstās līmes.

Sāksim montēt paneli. Atkal ņemiet biezu kartonu vai plānu drywall loksni. Nāc klajā ar rāmi. Pārklājiet fonu ar saburzītu papīru (piemērots cepšanai). Dekorējiet malas ar salauztām kanēļa standziņām, apšuvumu vai kafijas pupiņām. Līmējiet krūzīti un apakštasīti. No graudiem pielīmē rokturi.

Tie ir izgatavoti arī no dabīgiem materiāliem. Varat izveidot tējas lapu paneli, izmantojot jāņogu, ķiršu un žāvētu ogu herbāriju.

Papīra aplikācijas ne vienmēr ir piemērotas bērnu spēlēm. Tie nav izturīgi un ātri kļūst netīri. Bet tie kļūs par cienīgu interjera apdari vai amatniecību skolai. Ar trauku palīdzību bērni apgūst trauku nosaukumus un to mērķi. Meistarklase ar kafijas pupiņām ir piemērota 4.-5.klašu bērniem.



Saistītās publikācijas